Seznam druhů želv v Tennessee 2024 (ID obrázky)

Vítejte v našem kompletním průvodci po druzích želv nalezených v Tennessee v roce 2024! Tennessee je domovem rozmanité škály druhů želv, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a zvyky. V tomto článku vám poskytneme úplný seznam druhů želv nalezených v Tennessee, doplněný o tipy na identifikaci a obrázky.

Želvy jsou fascinující plazi, kteří existují miliony let. Jsou známí svými tvrdými krunýři, které jim poskytují ochranu před predátory. Tennessee má štěstí, že má různá želví stanoviště, včetně řek, rybníků a lesů, které poskytují vhodné prostředí pro širokou škálu druhů želv.

V této příručce naleznete podrobné informace o jednotlivých druzích želv, včetně jejich vědeckých názvů, obecných jmen a fyzických vlastností. Zahrnuli jsme také vysoce kvalitní obrázky, které vám pomohou snadno identifikovat každý druh. Ať už jste želví nadšenci nebo jste prostě zvědaví na druhy nalezené v Tennessee, tento průvodce je pro vás.

Takže, pokud jste připraveni ponořit se do světa želv v Tennessee, začněme! Čtěte dál a objevte úžasné druhy želv, které v roce 2024 nazývají Tennessee domovem. Připravte se na to, že budete ohromeni rozmanitostí a krásou těchto plazů.

Seznam druhů želv v Tennessee 2024

Seznam druhů želv v Tennessee 2024

Tennessee je domovem rozmanité škály druhů želv. Ať už jste želví nadšenci nebo jste jen zvědaví na želvy, které se v tomto státě vyskytují, tento kompletní průvodce vám poskytne všechny potřebné informace. Od malých vodních želv až po větší suchozemské želvy, Tennessee nabízí pro tyto fascinující tvory řadu stanovišť.

Vodní želvy

1. Želva východní (Terrapene carolina carolina)

Eastern Box Turtle je běžně se vyskytující druh želvy v Tennessee. Poznáte je podle charakteristických skořápek s vysokou kupolí a barevných vzorů. Tyto želvy jsou primárně suchozemské, ale je také známo, že obývají mokřady a okraje rybníků.

2. Želva malovaná (Chrysemys picta)

Painted Turtle je další druh, který lze nalézt v Tennessee. Jsou pojmenováni pro své zářivé červené a žluté znaky na jejich skořápce. Tyto želvy jsou vysoce přizpůsobivé a lze je nalézt v různých vodních prostředích, včetně jezer, rybníků a pomalu tekoucích řek.

Suchozemské želvy

Suchozemské želvy

1. Želva východní (Terrapene carolina carolina)

READ
Co jedí divoké želvy a želvy? (překvapivá fakta)

Jak již bylo zmíněno dříve, želva východní je všestranný druh, který lze nalézt jak na souši, tak ve vodních stanovištích. Běžně se vyskytují v zalesněných oblastech, kde shánějí potravu a hledají úkryt pod padlými kmeny a listím.

2. Východní bahenní želva (Kinosternon subrubrum)

Východní bahenní želva je malá želva, která obývá bahnité oblasti a mokřady v Tennessee. Mají výrazně klenutou skořápku a jsou obvykle tmavě hnědé nebo černé barvy. Tyto želvy jsou primárně masožravé, živí se drobnými bezobratlými.

Ohrožené druhy

1. Želva skvrnitá (Clemmys guttata)

Želva skvrnitá je v Tennessee klasifikována jako ohrožený druh. Mají černou skořápku se žlutými skvrnami a běžně se vyskytují v bažinách a bažinách. Jejich populace se snížily kvůli ztrátě přirozeného prostředí a nelegálnímu sběru pro obchod se zvířaty.

2. Želva bažinná (Glyptemys muhlenbergii)

Želva bažinná je dalším ohroženým druhem nalezeným v Tennessee. Jsou jedním z nejmenších druhů želv, s průměrnou délkou pouze 3-4 palce. Tyto želvy vyžadují specifické podmínky prostředí, jako je zdroj čisté vody a hustá vegetace, které byly vážně ovlivněny lidskou činností.

Je důležité poznamenat, že některé druhy želv v Tennessee jsou chráněny státními a federálními zákony. Je nezákonné sbírat nebo rušit tyto želvy bez příslušných povolení. Pokud na želvu narazíte ve volné přírodě, je nejlepší pozorovat z dálky a nezasahovat do jejího přirozeného chování.

Identifikace a obrázky želvy Tennessee

Tennessee je domovem rozmanité řady druhů želv. Ať už jste nadšenci do přírody nebo milovníci želv, může být skutečně fascinující prozkoumat různé druhy želv, které nazývají Tennessee svým domovem. V tomto článku vám poskytneme komplexního průvodce k identifikaci různých druhů želv nalezených v Tennessee, doplněný doprovodnými obrázky pro snadnou orientaci.

1. Želva východní (Terrapene carolina)

1. Želva východní (Terrapene carolina)

Eastern Box Turtle je suchozemská želva charakteristická svým odklápěcím krunýřem, který jí umožňuje se zcela uzavřít a chránit se před predátory. Má klenutou skořápku s různými odstíny hnědé a žluté vzory. Tento druh je známý svou dlouhověkostí a může žít více než 100 let.

Želva východní

2. Želva východní (Chrysemys picta)

2. Želva východní (Chrysemys picta)

Želva východní je barevná vodní želva s hladkým krunýřem. Jeho skořápka je obvykle černá nebo tmavě zelená se žlutými nebo červenými znaky na okrajích. Želva východní se běžně vyskytuje v rybnících, jezerech a pomalu tekoucích řekách.

READ
Vodní a vodní hadi na Aljašce 2024 (ID obrázky)

Východní malovaná želva

3. Želva obecná (Chelydra serpentina)

3. Želva obecná (Chelydra serpentina)

Želva obecná je velká vodní želva známá svou agresivní povahou a silným kousnutím. Má drsnou skořápku se zubatým okrajem a jeho zbarvení je typicky tmavě hnědé nebo černé. Často se vyskytuje ve sladkovodních stanovištích, jako jsou bažiny, řeky a rybníky.

Želva obecná

4. Midland Smooth Softshell Turtle (Apalone mutica)

4. Midland Smooth Softshell Turtle (Apalone mutica)

Midland Smooth Softshell Turtle je jedinečný druh želvy s kožovitým a pružným krunýřem. Jeho krunýř postrádá tvrdé štíty, které se obvykle vyskytují u jiných želv, což mu dává výrazný vzhled. Má světle hnědé až tmavě olivové zbarvení a běžně se vyskytuje v řekách a jezerech.

Midland Smooth Softshell Turtle

5. Ostnatá softshellová želva (Apalone spinifera)

5. Ostnatá softshellová želva (Apalone spinifera)

Želva Spiny Softshell Turtle je další druh želvy, který se vyznačuje měkkým, kožovitým krunýřem. Na rozdíl od Midland Smooth Softshell Turtle má však Spiny Softshell Turtle ostny podél předního okraje svého krunýře. Jeho lastura je světle hnědá až olivová s tmavými skvrnami a preferuje stanoviště s písčitým nebo bahnitým dnem, jako jsou řeky a jezera.

Ostnatá softshellová želva

6. Želva slepičí (Deirochelys reticularia miaria)

6. Želva slepičí (Deirochelys reticularia miaria)

Western Chicken Turtle je malá, polovodní želva s výrazným síťovitým vzorem na krunýři. Jeho skořápka je hnědá nebo černá a jeho hlava a nohy jsou obvykle žluté. Obvykle se vyskytuje v mělkých vodách s bujnou vegetací, jako jsou bažiny a bažiny.

Západní kuřecí želva

7. Mapová želva Mississippi (Graptemys pseudogeographica kohnii)

7. Mapová želva Mississippi (Graptemys pseudogeographica kohnii)

Želva Mississippi Map Turtle je středně velký druh želvy s kýlovým krunýřem, což znamená, že má ve středu každého štítu hřeben. Jeho skořápka je olivová až tmavě hnědá a je zdobena žlutými liniemi a značkami připomínajícími mapu. Lze jej nalézt v řekách a jiných vodních plochách se silným proudem.

Mapa želvy Mississippi

Tento seznam poskytuje jen letmý pohled na bohatou rozmanitost druhů želv, které obývají Tennessee. Každý druh má své vlastní jedinečné vlastnosti a přizpůsobení, které jim umožňují prosperovat v různých lokalitách Tennessee. Pokud někdy narazíte na některou z těchto želv ve volné přírodě, nezapomeňte obdivovat jejich krásu z uctivé vzdálenosti a přispět k jejich ochranářskému úsilí.

Kompletní průvodce druhy želv z Tennessee

Kompletní průvodce druhy želv z Tennessee

Tennessee je domovem rozmanité škály druhů želv. Ať už jste nadšenci pro divokou zvěř nebo jste jen zvědaví na želvy ve vaší oblasti, tento kompletní průvodce vám poskytne informace o různých druzích nalezených v Tennessee. Každý druh želvy je jedinečný svým vzhledem, stanovištěm a chováním, což z nich dělá fascinující tvory, o kterých se lze dozvědět.

READ
Vodní a vodní hadi v Oklahomě 2024 (ID obrázky)

Níže je tabulka ukazující různé druhy želv v Tennessee spolu s jejich identifikačními čísly a obrázky pro snadnou orientaci:

Identifikační číslo Druh želvy Obrázek
1 Želva východní Želva východní
2 Želva obecná Želva obecná
3 Západní malovaná želva Západní malovaná želva
4 Midland Smooth Softshell Turtle Midland Smooth Softshell Turtle
5 Bahenní želva Bahenní želva

To je jen několik příkladů různých druhů želv, které můžete najít v Tennessee. Je nezbytné mít na paměti, že želvy jsou volně žijící zvířata a měly by být pozorovány z dálky a neměly by být rušeny v jejich přirozeném prostředí. Pokud se ve volné přírodě setkáte s želvou, považujte za štěstí, že jste byli svědky jednoho z neuvěřitelných druhů želv v Tennessee.

Když se seznámíte s druhy želv v Tennessee, můžete si více vážit jedinečné divoké zvěře nalezené v této oblasti a přispět k jejímu ochranářskému úsilí. Nezapomeňte vždy respektovat a chránit tato fascinující stvoření pro budoucí generace.

Otázka odpověď:

Jaké různé druhy želv se vyskytují v Tennessee?

Tennessee je domovem různých druhů želv, včetně želvy východní, želvy chňapající, želvy malované, šoupátka rudého a želvy skvrnité. Tyto druhy lze nalézt na různých stanovištích po celém státě.

Jaké je identifikační číslo želvy východní v Tennessee?

Identifikační číslo želvy východní v Tennessee je #1. Tento druh želvy je snadno rozpoznatelný podle kupolovitého krunýře a výrazných vzorů. To lze nalézt v lesích, pastvinách a loukách po celém státě.

Můžete poskytnout obrázek želvy chňapající?

Bohužel nemohu poskytnout obrázek v tomto textovém formátu. Obrázky želvy chňapací však můžete snadno najít online. Tento druh želvy je známý pro svou velkou velikost, silné čelisti a agresivní chování.

Kde mohu spatřit želvu malovanou v Tennessee?

Malovanou želvu můžete zahlédnout v Tennessee poblíž vodních ploch, jako jsou rybníky, jezera a řeky. Tento druh želvy má zářivý, barevný krunýř s červenými, žlutými a černými vzory. Často je vidět, jak se vyhřívá na kládách nebo kamenech.

Pochází kluzák červenouchý z Tennessee?

Ne, jezdec červenouchý nepochází z Tennessee. Jde vlastně o invazní druh, který byl zavlečen do státu. Tento druh želvy je oblíbený v obchodě s domácími zvířaty, ale v některých oblastech je lze nalézt i ve volné přírodě.

Video:

Malovaná želva, život v divočině

Světová výstava Želvy akvária v Tennessee

Znáte všech 7 druhů mořských želv?| Zábavná fakta a jedinečné vlastnosti, které je odlišují

Hodnocení

třpytivá královna

READ
Seznam druhů želv v Arizoně 2024 (ID obrázky)

Jako čtenářka mi tento článek na „Seznamu druhů želv v Tennessee 2024 (ID + obrázky) – kompletní průvodce“ připadal mimořádně informativní a vizuálně přitažlivý. Článek úspěšně zdůrazňuje rozmanité druhy želv nalezené v Tennessee a poskytuje podrobnou identifikaci a obrázky každého druhu. Oceňuji, jak jsou informace podané stručně a srozumitelně a jsou přístupné jak začátečníkům, tak zkušeným želvím nadšencům. Zahrnutí obrázků přidává další vrstvu zapojení, což mi umožňuje vizuálně se spojit s každým zmíněným druhem. Celkově je tento komplexní průvodce cenným zdrojem pro každého, kdo se zajímá o objevování fascinujícího světa želv v Tennessee. Vřele doporučuji jak pro vzdělávací účely, tak jako referenci pro milovníky přírody.

James Brown

Jako čtenářka jsem zjistila, že tento článek o seznamu druhů želv v Tennessee pro rok 2024 je neuvěřitelně informativní a vizuálně přitažlivý. Zahrnutí identifikačních čísel a obrázků dělá z této příručky komplexní zdroj pro všechny nadšence želv, jako jsem já. Je vždy fascinující dozvědět se o rozmanité škále želv, které obývají náš stát, a tento článek ukazuje jejich krásu a jedinečnost. Poskytnuté obrázky mi umožňují snadno identifikovat různé druhy a ocenit jejich individuální vlastnosti. Oceňuji úsilí vynaložené na sestavení tohoto seznamu a vytvoření poutavého čtenářského zážitku. Tento článek bude určitě uložen do záložek pro budoucí použití a sdílen s ostatními milovníky přírody.

Olivia Johnsonová

Tento článek poskytuje komplexního průvodce seznamem druhů želv v Tennessee v roce 2024, doplněný identifikací a obrázky. Jako čtenářce jsem tento článek považoval za velmi poučný a poutavý. Je zřejmé, že pisatel vynaložil velké úsilí na sestavení tohoto seznamu, což z něj činí cenný zdroj pro želví nadšence, jako jsem já. Zahrnutí identifikačních podrobností a obrázků přidává interaktivní prvek, který čtenářům umožňuje lépe porozumět a identifikovat různé druhy želv. Kromě toho je článek dobře uspořádaný, což usnadňuje orientaci v různých druzích. Celkově oceňuji úsilí vynaložené na vytvoření tohoto průvodce a určitě se k němu vrátím pro budoucí referenci o druhu želv v Tennessee.

Leave a Comment