Seznam druhů želv v Oklahomě 2024 (ID obrázky)

V Oklahomě lze nalézt rozmanitou škálu druhů želv, z nichž každá má své jedinečné vlastnosti a stanoviště. Tito fascinující tvorové hrají zásadní roli při udržování ekologické rovnováhy jejich příslušných ekosystémů. Oklahoma se může pochlubit bohatou škálou druhů želv, od obyčejné želvy až po nepolapitelnou želvu aligátorku.

Jednou z nejčastěji se vyskytujících želv v Oklahomě je želva malovaná (Chrysemys picta). Se svými zářivě červenými znaky na krunýři a výraznými žlutými pruhy na hlavě a krku je tento druh snadno identifikovatelný. Primárně se vyskytují ve sladkovodních stanovištích, jako jsou rybníky, jezera a pomalu se pohybující potoky po celém státě.

Dalším zajímavým druhem želv nalezeným v Oklahomě je želva softshell (Apalone spp.). V souladu se svým jménem má tato želva místo tvrdého krunýře kožovitý krunýř, který jim umožňuje rychlý pohyb ve vodě. Často jsou k vidění v řekách a jezerech, kde se zahrabávají do písčitých nebo bahnitých substrátů a čekají na svou kořist.

Jedna z největších sladkovodních želv v Severní Americe, želva aligátorka (Macrochelys temminckii), pochází také z Oklahomy. Tyto masivní želvy mohou dosáhnout hmotnosti až 200 liber a mají na krunýři výrazné hřebeny a šupiny. Většinu času tráví ve vodních plochách s velkými populacemi ryb a k ulovení kořisti používají své silné čelisti.

To je jen několik příkladů různých druhů želv nalezených v Oklahomě. Pečlivé uchování jejich stanovišť a ekosystémů je zásadní pro zajištění pokračující existence těchto fascinujících tvorů pro budoucí generace, které budou oceňovat a obdivovat.

Seznam druhů želv v Oklahomě 2024 (ID + obrázky)

Seznam druhů želv v Oklahomě 2024 (ID + obrázky)

Zde je seznam druhů želv nalezených v Oklahomě v roce 2024, spolu s jejich identifikací a obrázky:

Jezdec s červenýma ušima

Jezdec s červenýma ušima

Želva obecná

Želva obecná

Tříprstý želva

Tříprstý želva

Východní říční dráha

Východní říční dráha

To je jen několik příkladů druhů želv, které lze nalézt v Oklahomě v roce 2024. Ve státě lze objevit mnohem více fascinujících želv!

Fakta o druzích želv v Oklahomě

Fakta o druzích želv v Oklahomě

Oklahoma je domovem rozmanité škály druhů želv, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a přizpůsobení. Zde jsou některá zajímavá fakta o druhu želv nalezených v Oklahomě:

Název druhu Skutečnost
Želva obecná Želva obecná je jedním z největších druhů želv nalezených v Oklahomě, přičemž dospělci dosahují velikosti až 14 palců délky krunýře.
Západní malovaná želva Západní malovaná želva je známá svými barevnými znaky, včetně červených a žlutých pruhů na hlavě a končetinách.
Posuvník s červenými ušima Slider červenouchý je oblíbený druh želvy, kterou lze nalézt také v jezerech, rybnících a řekách v Oklahomě.
Tříprstý želva Želva tříprstá získala své jméno podle tří prstů na zadních nohách. Je to suchozemský druh běžně se vyskytující v zalesněných oblastech.
Strakatá želva Želva skvrnitá je malý a utajený druh, který je kvůli klesajícím počtům chráněn oklahomským zákonem.
Aligátorská želva Aligátorská želva je impozantní druh, který může vážit přes 200 liber. Má silný skus a je známý svými silnými čelistmi.
READ
Objevte rozmanité druhy želv nalezené v Jižní Dakotě v roce 2024: Zahrnuty identifikace a úžasné fotografie

To je jen několik příkladů druhů želv, které lze nalézt v Oklahomě. Každý druh hraje důležitou roli v ekosystému a přispívá k biodiverzitě státu.

Želva obecná

Želva obecná

Želva obecná (Chelydra serpentina) je druh želvy, kterou lze nalézt v Oklahomě. Je to jedna z největších sladkovodních želv v Severní Americe, přičemž dospělí obvykle měří 8 až 14 palců na délku a váží 10 až 35 liber.

Želvy obecné mají drsný vzhled, s velkou hlavou, silnými čelistmi a dlouhými ostrými drápy. Mají tmavě hnědou nebo černou skořápku, s drsným povrchem, který připomíná kus kůry. Slupka má typicky olivovou až hnědou barvu, s hrubou strukturou.

Tyto želvy jsou primárně vodní, i když se často vydávají na pevninu, aby kladly vajíčka do písčité půdy. Jsou vysoce adaptabilní a lze je nalézt v různých stanovištích, včetně jezer, rybníků, bažin a pomalu tekoucích řek. Jsou známí svým agresivním chováním a silným kousnutím, které používají k zachycení kořisti, jako jsou ryby, obojživelníci, malí savci a dokonce i jiné želvy.

Běžné želvy chňapající jsou osamělá a teritoriální stvoření a nejaktivnější jsou během teplejších měsíců. Přes zimu přezimují v bahnitém dně nebo norách, kde mohou přežívat delší dobu bez přístupu vzduchu. Jsou schopny extrahovat kyslík z vody, což jim umožňuje zůstat ponořeny po dlouhou dobu.

Odborný název chelydra hadí
Rodina Čelydridae
Habitat Jezera, rybníky, močály, pomalu tekoucí řeky
Strava Ryby, obojživelníci, drobní savci, jiné želvy
Velikost 8 – 14 palce
Hmotnost 10 – 35 libry

Posuvník s červenými ušima

Posuvník s červenými ušima

Slider červenouchý (Trachemys scripta elegans) je jednou z nejběžnějších želv nalezených v Oklahomě. Je pojmenován podle výrazného červeného pruhu, který se nachází po stranách jeho hlavy, těsně za očima. Red-Eared Sliders jsou středně velké želvy, dosahující délky až 12 palců.

Tyto želvy jsou primárně vodní a lze je nalézt v různých vodních stanovištích, včetně rybníků, jezer, řek a bažin. Jsou vynikajícími plavci a jsou vybaveni plovacími pásy, které jim umožňují snadnou navigaci vodou.

Jezdci červenouší jsou všežravci, což znamená, že jedí jak rostlinnou hmotu, tak malá zvířata. Jejich strava zahrnuje vodní rostliny, hmyz, malé ryby a obojživelníky. Je také známo, že shánějí potravu, konzumují mršinu a mrtvá zvířata.

READ
Seznam druhů želv v Michiganu 2024 (ID obrázky)

Identifikace

Identifikace

Sliders červenoušní mají hladké, oválné skořápky se zelenou nebo olivovou barvou. Skořápky jsou označeny žlutými a černými pásy nebo skvrnami. Zbarvení a vzor skořápek se může lišit v závislosti na věku a jedinci. Jejich kůže je typicky zelená nebo olivová se žlutými pruhy nebo znaky.

Tyto želvy mají za každým okem výrazný červený pruh, který jim dává jméno. Zbytek hlavy má typicky zelenou nebo olivovou barvu. Samce lze od samic odlišit delšími předními drápy a konkávním plastronem (spodní část ulity), který umožňuje snadnější montáž při páření.

Stav zachování

Stav zachování

Jezdec rudoušský není v současné době uveden jako ohrožený nebo ohrožený. Ztráta stanovišť, znečištění a sběr pro obchod s domácími zvířaty však mohou představovat hrozbu pro jejich populace. V některých oblastech jsou považováni za invazní druhy kvůli jejich schopnosti převálcovat původní želvy.

Je důležité respektovat jejich přirozená stanoviště a vyvarovat se vypouštění mazlíčků do volné přírody. Pokud se ve volné přírodě setkáte s klouzkem rudoušským, pozorujte ho z dálky a nenarušujte jeho stanoviště.

Malovaná želva

Malovaná želva

Želva malovaná (Chrysemys picta) je druh želvy, která se vyskytuje v Oklahomě. Je to středně velká želva známá svým barevným a zářivým krunýřem.

Malovaná želva je snadno rozpoznatelná díky svým výrazným znakům na krunýři. Skořápka je obvykle tmavá s jasně červenými, oranžovými a žlutými znaky, odtud název „Painted Turtle“. Tato označení jsou často ve formě čar a skvrn, které vytvářejí krásný a poutavý vzor.

Malované želvy se běžně vyskytují v různých vodních prostředích, jako jsou rybníky, jezera a pomalu se pohybující řeky. Jsou vynikající plavci a tráví hodně času ve vodě. Přicházejí však také na souši, aby se vyhřívali na slunci a kladli vajíčka.

Strava želv se skládá převážně z vodních rostlin, hmyzu a malých vodních živočichů. Jsou všežraví a mají rozmanité patro.

Během období rozmnožování se samci želvy malované stávají agresivnějšími a teritoriálními a snaží se upoutat pozornost samic. Páření často probíhá ve vodě a samice si vyhrabávají hnízda v písčité nebo měkké půdě, aby nakladla vajíčka.

Populace želv malovaných v Oklahomě je v současné době stabilní. Stejně jako mnoho druhů želv však čelí hrozbám ztráty přirozeného prostředí a znečištění. Je nezbytné chránit jejich stanoviště a zajistit jejich přežití ve volné přírodě.

READ
Seznam druhů želv na Floridě 2024 (ID obrázky)

Želva malovaná je fascinující a krásný druh, který dodává barvu rozmanité populaci želv v Oklahomě. Je to milovaný druh jak mezi milovníky želv, tak mezi milovníky přírody.

Otázka odpověď:

Jaké jsou některé běžné druhy želv nalezené v Oklahomě?

Některé běžné druhy želv nalezené v Oklahomě zahrnují želvu východní, klouzak červený, želvu malovanou, želvu chňapající a želvu ostnatou softshell.

Jsou v Oklahomě nějaké ohrožené druhy želv?

Ano, v Oklahomě je několik ohrožených druhů želv, včetně želvy aligátorů a želvy západní.

Video:

EP6: Fakta o boxové želvě!

Všech 14 rodin želv a jak spolu souvisí

Aligátorská želva vs. Běžná želva

Hodnocení

Emma Johnson

Jsem tak nadšený, že objevím tento seznam druhů želv v Oklahomě pro rok 2024! Jako milovník přírody a nadšence divoké zvěře je vždy fascinující dozvědět se o rozmanitých druzích, které obývají naše místní prostředí. Oceňuji zahrnutí identifikace i obrázků, protože mi to usnadňuje odhalování těchto úžasných tvorů ve volné přírodě. Když jsem žil v Oklahomě, měl jsem to potěšení setkat se s želvami v různých lokalitách. Je opravdu potěšením je pozorovat v jejich přirozeném prostředí, ať už je to malý rybník nebo břeh řeky. Tento seznam poskytuje komplexní přehled různých druhů želv, které nazývají Oklahoma domovem, což mi umožňuje dále ocenit a pochopit pozoruhodnou biologickou rozmanitost na mém vlastním dvorku. Obrázky doprovázející každý druh jsou neuvěřitelně užitečné pro účely identifikace. Narazit na želvu na túře nebo procházce přírodou je vždy vzrušující zážitek a nyní budu lépe vybaven k jejich správné identifikaci. Rozmanitost barev, vzorů a tvarů mezi druhy želv je dechberoucí a já se těším, až se s každým z nich setkám. Obzvláště mě zaujala želva obecná a želva malovaná, které jsou obě známé svými odlišnými znaky a chováním. Nemůžu se dočkat, až se dozvím více o jejich stanovištích, chovných zvycích a úsilí o ochranu v Oklahomě. Celkově je tento seznam druhů želv v Oklahomě cenným zdrojem pro nadšence pro divokou zvěř, jako jsem já. Nejenže vzdělává a informuje, ale také vzbuzuje pocit úžasu a uznání přírodního světa kolem nás. Jsem vděčný za takové zdroje, které mi umožňují spojit se s přírodou a přispět k její ochraně.

READ
Seznam druhů želv v Ohiu 2024 (ID obrázky)

James Anderson

Páni, jsem tak nadšený, že vidím tento aktualizovaný seznam druhů želv v Oklahomě pro rok 2024! Jako nadšenec do přírody a fanoušek želv je skvělé mít aktualizovaný zdroj, abych se dozvěděl více o různých druzích želv v mém domovském státě. Zahrnutí ID a obrázků rozhodně usnadní identifikaci těchto krásných tvorů ve volné přírodě. Oklahoma je známá svou bohatou biologickou rozmanitostí a je fascinující vědět, že zde žije tolik různých druhů želv. Nemůžu se dočkat, až prozkoumám přirozená stanoviště těchto želv a možná jich i zahlédnu na svých pěších výletech. Obrázky budou neuvěřitelně užitečné při rozlišování mezi různými druhy. Když uvidím jedinečné vzory a tvary krunýřů, bude pro mě snazší identifikovat každou želvu, na kterou narazím. Je to jako mít osobního průvodce přímo v kapse! Zvláště mě zajímá dozvědět se více o želvě slepičí západní a želvě krabičce tříprsté. Už jen ta jména mě fascinují a nemůžu se dočkat, až uvidím jejich obrázky a dozvím se více o jejich stanovištích a chování. Tento článek je cenným zdrojem pro každého, kdo se zajímá o druhy želv v Oklahomě. Ať už jste ostřílený herpetolog nebo prostě někdo, kdo oceňuje přírodu, tento seznam vás jistě uchvátí. Je úžasné přemýšlet o rozmanitosti divoké zvěře, kterou máme na našem vlastním dvorku. Děkuji za sdílení tohoto neuvěřitelného seznamu a nemůžu se dočkat, až se pustím do svých vlastních dobrodružství pozorování želv v krásné přírodní krajině Oklahomy!

Benjamin Johnson

Páni, to je fantastický seznam druhů želv v Oklahomě! Jako nadšence přírody a milovníka plazů jsem opravdu fascinován bohatou rozmanitostí želv, které se v tomto státě vyskytují. Zahrnutí ID a obrázků želv tento článek opravdu vylepšuje, což mi umožňuje dále prozkoumat a identifikovat tato úžasná stvoření. Obzvláště mě přitahuje ohromující Western Painted Turtle s jejími zářivými červenými znaky a nápadnými vzory. Je neuvěřitelné vidět tak krásné želvy na mém vlastním dvorku. Oceňuji také zařazení želvy Midland Smooth Softshell Turtle, což je druh, který je často přehlížen, ale ve skutečnosti je svým vzhledem a chováním zcela unikátní. Článek odvádí skvělou práci, když zdůrazňuje důležitost zachování těchto druhů želv a jejich stanovišť. Je velmi důležité, abychom věnovali své úsilí ochraně těchto neuvěřitelných tvorů, aby budoucí generace mohly nadále obdivovat jejich krásu. Celkově vzato, tento článek podnítil mou zvědavost a prohloubil mé uznání pro želvy z Oklahomy. Těším se na další zkoumání těchto druhů a jejich stanovišť v budoucnu. Děkujeme za sdílení tohoto informativního článku!

READ
Seznam druhů želv ve Virginii 2024 (ID obrázky)

Leave a Comment