Seznam druhů žab v Kalifornii 2024 (ID obrázky)

Vítejte v California Frog Guide, vašem komplexním zdroji informací o druzích žab nalezených v Kalifornii. V tomto článku vám poskytneme podrobný seznam druhů žab, které lze nalézt v Kalifornii v roce 2024. Každý druh bude doprovázen identifikačním číslem pro snadnou identifikaci a také obrázky, které vám pomohou představit si tyto fascinující obojživelníky.

Žáby jsou různorodá skupina obojživelníků známá pro své jedinečné životní cykly a adaptace. Kalifornie je domovem různých druhů žab, z nichž každý má své vlastní odlišné vlastnosti a preference stanovišť. Ať už jste přírodovědci, vědci nebo prostě jen zvědaví na druhy žab ve vaší oblasti, tato příručka vám poslouží jako cenná reference.

Od barevné tichomořské rosničky po tajnůstkářskou kalifornskou žábu červenonohou, kalifornské druhy žáby vykazují širokou škálu velikostí, barev a chování. Některé žáby jsou známé svými působivými skákacími schopnostmi, jiné spoléhají na to, že jejich maskování splyne s okolím. Naším cílem je poskytnout vám potřebné informace k identifikaci a ocenění těchto úžasných tvorů.

V tomto seznamu zahrneme podrobné popisy každého druhu žáby spolu s jejich identifikačními čísly a obrázky. Ať už jste zkušený herpetolog nebo začínající pozorovatel přírody, tento průvodce vám pomůže orientovat se v kalifornských žabách s jistotou a zvědavostí.

Seznam druhů žab v Kalifornii 2024 (ID + obrázky) Průvodce kalifornskými žábami [kategorie obojživelníci]

Kalifornie je domovem rozmanité řady druhů žab, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a stanoviště. V tomto průvodci prozkoumáme některé druhy žab, které můžete najít v Kalifornii v roce 2024. Spolu s jejich identifikačními kódy a obrázky vám tento průvodce poskytne cenné informace o těchto fascinujících obojživelnících.

Tichomořská rosnička (Pseudacris regilla)

ID kód: CAL-FR-001

Tichomořská stromová žába, známá také jako Pacific Chorus Frog, je jedním z nejběžnějších druhů žab nalezených v Kalifornii. Má širokou škálu barevných variací, včetně odstínů zelené, hnědé a hnědé. Navzdory své malé velikosti má silný hlas, který můžete často slyšet během období rozmnožování v mokřadních oblastech.

Na obrázku níže je tichomořská rosnička:

[Vložte obrázek tichomořské rosničky]

Kalifornská žába červenonohá (Rana draytonii)

ID kód: CAL-FR-002

Kalifornská žába červenonohá je velký a robustní druh. Své jméno dostal podle načervenalého zbarvení na spodní straně zadních nohou. Tato žába se většinou vyskytuje ve sladkovodních stanovištích, jako jsou rybníky, jezera a potoky. Kvůli ztrátě stanovišť a invazivním druhům je US Fish and Wildlife Service uveden jako ohrožený druh.

READ
Katalog druhů mloků na Aljašce 2024: Identifikační průvodce s fotografiemi

Na obrázku níže je kalifornská žába červenonohá:

[Vložte obrázek kalifornské červenonohé žáby]

Ropucha Yosemitská (Anaxyrus canorus)

ID kód: CAL-FR-003

Ropucha Yosemitská je vysokohorský druh, který se vyskytuje hlavně v pohoří Sierra Nevada. Má výrazný vzhled s tmavými skvrnami na světle hnědém nebo zeleném pozadí. Kvůli svému omezenému rozsahu a zranitelnosti vůči degradaci stanovišť je považován za druh vzbuzující obavy ve státě Kalifornie.

Na obrázku níže je ropucha Yosemitská:

[Vložte obrázek Yosemitské ropuchy]

Leopardí žába nížinná (Lithobates yavapaiensis)

Leopardí žába nížinná (Lithobates yavapaiensis)

ID kód: CAL-FR-004

Leopardí žába nížinná je malá žába s jedinečným vzorem tmavých skvrn a pruhů na světle zbarveném těle. Obvykle se vyskytuje v nížinných oblastech, jako jsou močály, louky a pomalu tekoucí potoky. Tento druh je známý svou schopností vydávat různé vokalizace, včetně silného chrápání.

Na obrázku níže je žába leopardí nížinná:

[Vložte obrázek žáby leoparda nížinného]

Toto je jen několik příkladů druhů žab, se kterými se můžete setkat v Kalifornii v roce 2024. Nezapomeňte respektovat jejich stanoviště a pozorovat je z dálky, abyste pomohli zachovat tyto nádherné tvory pro budoucí generace.

Druh žab k nalezení v Kalifornii

Druh žab k nalezení v Kalifornii

Pokud plánujete prozkoumat rozmanitý život obojživelníků v Kalifornii, nezapomeňte dávat pozor na tyto neuvěřitelné druhy žab:

Pacifická rosnička

2 Horská žába žlutonohá 3 Kalifornská rosnička 4 Sierranská rosnička 5 Ropucha Yosemitská

Běžný druh žáby v Kalifornii

Kalifornie je domovem různých druhů žab, z nichž každá má své vlastní jedinečné vlastnosti. Zde jsou některé běžné druhy žab, které lze nalézt v Kalifornii:

  • Spadefoot (Spea hammondii): Lopatka západní je středně velký druh žáby charakteristický svými vertikálními zorničkami a výraznými rýčovitými výběžky na zadních tlapkách.
  • Tichomořská rosnička (Pseudacris regilla): Pacific Treefrog, také známý jako Pacific Chorus Frog, je malý druh žáby, který se často vyskytuje v blízkosti vodních ploch. Má schopnost měnit svou barvu ze zelené na hnědou v závislosti na svém okolí.
  • Žába rudonohá (Rana draytonii): Žába červenonohá je velký a robustní druh žáby, který je známý svou jasně červenou barvou na zadních nohách. Je to ohrožený druh a je chráněn podle kalifornského zákona o ohrožených druzích.
  • Kalifornský tygr mlok (Ambystoma californiense): Ačkoli to není žába, je v tomto seznamu uveden kalifornský tygr mlok kvůli svému vzhledu podobnému žábě. Je to velký druh mloka s výraznými žlutými nebo krémovými znaky na tmavě hnědém nebo černém těle.
  • Žába volská (Lithobates catesbeianus): Bullfrog je velký druh žáby, který pochází z východních Spojených států, ale byl zavlečen do Kalifornie. Má hlasité a hluboké volání a je známý pro svou nenasytnou chuť k jídlu a schopnost porazit původní druhy žab.
READ
Seznam druhů žab na Aljašce 2024 (ID obrázky)

To je jen několik příkladů běžných druhů žab, které lze nalézt v Kalifornii. Každý druh hraje jedinečnou roli v ekosystémech, které obývají, a přispívá k biodiverzitě státu.

Průvodce identifikace žáby pro Kalifornii

Kalifornie je domovem rozmanité řady druhů žab, z nichž každá má své jedinečné vlastnosti a vzhled. Tento průvodce identifikací žab vám pomůže identifikovat různé druhy žab nalezené v Kalifornii na základě jejich fyzických vlastností a rozšíření.

Zelená rosnička (Hyla cinerea)

Zelená rosnička (Hyla cinerea)

Zelená rosnička je středně velká žába s jasně zeleným zbarvením a bílým nebo žlutým břichem. Na špičkách má velké lepicí podložky, které mu pomáhají lézt po stromech a zdech. Tato žába se běžně vyskytuje v blízkosti sladkovodních biotopů a je známá svým charakteristickým voláním, které zní jako hlasité, jediné „quonk“.

Pacific Chorus Frog (Pseudacris regilla)

Pacific Chorus Frog (Pseudacris regilla)

Pacific Chorus Frog, také známý jako Pacific Treefrog, je malá žába, kterou lze nalézt po celé Kalifornii. Má velmi variabilní barvu, od zelené po hnědou a může mít tmavé znaky na zádech. Tento druh je známý svým hlasitým a výrazným voláním, které připomíná zvuk prstů běžících po zubech hřebene.

Tabulka: Druhy žáby v Kalifornii

Běžné jméno Odborný název Obraz
Zelená rosnička Hyla cinerea Obrázek rosnička zelená
Pacific Chorus Frog Pseudacris regilla Obrázek Pacific Chorus Frog

Pomocí tohoto identifikačního průvodce budete schopni rozpoznat a dozvědět se více o různých druzích žab, které obývají rozmanité ekosystémy Kalifornie.

Otázka odpověď:

Jaké jsou nejběžnější druhy žab v Kalifornii?

Některé z nejběžnějších druhů žab v Kalifornii zahrnují tichomořskou rosničku (Pseudacris regilla), kalifornskou žábu rudonohou (Rana draytonii) a rosničku americký (Lithobates catesbeianus).

Jsou v Kalifornii nějaké ohrožené druhy žab?

Ano, v Kalifornii žije několik ohrožených druhů žab. Některé z nich zahrnují sierranevadskou žábu žlutonohou (Rana sierrae), kalifornskou červenonohou žábu (Rana draytonii) a kalifornského tygra mloka (Ambystoma californiense).

Video:

Do volné přírody vypuštěno 170 ohrožených žab

Druh roku – Kalifornská žába červenonohá

Ohrožená kalifornská rudonohá žába se poprvé rozmnožila v pohoří Santa Monica

Hodnocení

Mia_Star

Páni, tento průvodce California Frog Guide je naprosto úžasný! Jako nadšenec do přírody a milovník žab jsem nadšený, když vidím tak obsáhlý seznam druhů žab v Kalifornii. Díky podrobným popisům a úžasným obrázkům je neuvěřitelně snadné identifikovat každý druh. Průvodce nejen poskytuje cenné informace o jedinečných vlastnostech a stanovištích těchto žab, ale také zdůrazňuje význam úsilí o ochranu. Obzvláště mě fascinují různé barevné vzory a složité značení různých druhů žab. Tato příručka bude určitě mým hlavním zdrojem pro dobrodružství s pozorováním žab v Kalifornii. Děkujeme, že jste vytvořili tak informativního a vizuálně přitažlivého průvodce!

READ
Nejnovější kompilace druhů Salamandrů nalezených v Coloradu v roce 2024: Identifikace a ohromující fotografie.

Noah Williams

Tento článek je velmi užitečný pro každého milovníka přírody v Kalifornii. Jako čtenářka oceňuji podrobný seznam druhů žab ve státě. Zahrnutí ID a obrázků je zvláště užitečné při identifikaci těchto fascinujících tvorů. Je skvělé vidět, že v Kalifornii je tolik různých druhů žab, z nichž každá je svým způsobem jedinečná. Článek poskytuje cenný zdroj pro každého, kdo se zajímá o zkoumání rozmanité divoké zvěře v této oblasti. Nemůžu se dočkat, až popadnu svůj fotoaparát a vyrazím, abych sám našel některé z těchto žab. Děkujeme za sdílení tohoto informativního a vizuálně přitažlivého průvodce!

Emily Johnsonová

Tento článek je neuvěřitelně informativní a užitečný při identifikaci různých druhů žab nalezených v Kalifornii. Jako milovník přírody oceňuji podrobné popisy a krásné obrázky doprovázející každý druh žáby. Je fascinující dozvědět se o různých stanovištích a chování těchto obojživelníků. Zahrnutí identifikačních čísel druhů mi usnadňuje klasifikaci žab, na které narazím během svých túr v Kalifornii. Článek také zvyšuje povědomí o důležitosti zachování těchto křehkých ekosystémů a ochrany druhů žab před ničením přirozeného prostředí. Celkově je tento průvodce kalifornskými žábami cenným zdrojem pro každého, kdo má zájem prozkoumat a ocenit bohatou biologickou rozmanitost kalifornské populace žab. Nemůžu se dočkat, až tohoto průvodce použiji při svém dalším dobrodružství!

James Smith

Jako vášnivý milovník přírody a amatérský herpetolog jsem zjistil, že tento průvodce „Seznam druhů žab v Kalifornii 2024“ je neuvěřitelně informativní a vizuálně ohromující. Úplný seznam druhů žab nalezených v Kalifornii mi umožnil rozšířit své znalosti a uznání pro rozmanitý život obojživelníků v mém domovském státě. Díky začlenění identifikace a obrázků pro každý druh je tato příručka neuvěřitelně uživatelsky přívětivá a přístupná lidem všech úrovní dovedností. Podrobné popisy preferencí stanovišť, chovného chování a stavu ochrany poskytují cenné poznatky o ekologickém významu těchto žab. Osobně mě uchvátily především vzácné a ohrožené druhy uvedené v průvodci. Obrázky doprovázející tyto druhy skutečně ukazují jejich jedinečné úpravy a výrazné barvy. Vědomí, že některým z těchto druhů hrozí nenávratné vymizení, posiluje důležitost ochranářského úsilí a podtrhuje potřebu chránit jejich stanoviště. Celkově je tato příručka „Seznam druhů žab v Kalifornii 2024“ neocenitelným zdrojem pro každého, kdo se zajímá o biodiverzitu obojživelníků ve státě. Vřele doporučuji milovníkům přírody, studentům i badatelům. Určitě to prohloubilo mé uznání za neuvěřitelnou rozmanitost žab v Kalifornii.

READ
Objevte rozmanité druhy mloka v Kalifornii v roce 2024: Součástí identifikace a úžasných fotografií

Leave a Comment