Seznam druhů štik 2024 Fakta

Vítejte v našem komplexním průvodci o druzích štik. Pokud jste nadšení pro rybaření nebo se prostě jen chcete dozvědět více o těchto fascinujících tvorech, jste na správném místě. Štika, známá také jako esox, jsou dravé ryby vyskytující se ve sladkovodních prostředích po celém světě. Díky svému výraznému protáhlému tělu a ostrým zubům jsou štiky oblíbené mezi rybáři, kteří hledají vzrušující úlovek. V této příručce prozkoumáme různé druhy štik, jejich jména, jedinečné vlastnosti a stanoviště.

Ať už jste ostřílený rybář nebo začátečník, porozumění různým druhům štik je zásadní pro úspěch rybolovu. Poskytneme podrobné informace o každém druhu, včetně fyzikálních vlastností, preferovaných stanovišť a potravního chování. Tato příručka vám poslouží jako cenný zdroj pro identifikaci a zajistí, že budete moci s jistotou identifikovat každý druh, se kterým se setkáte.

Náš průvodce pokryje širokou škálu druhů štik, od známé štiky severní (Esox lucius) až po méně známé druhy, jako je pižmovka (Esox masquinongy) a štika travní (Esox americanus vermiculatus). Prozkoumáme také hybridy a poddruhy a nabídneme komplexní přehled o čeledi štik.

Popadněte tedy své rybářské vybavení, připravte se ponořit se do světa štik a připravte se na vzrušující rybářské dobrodružství. S naším průvodcem budete dobře vybaveni k identifikaci a chytání různých druhů štik a vytvoříte si nezapomenutelné vzpomínky na vodě. Pojďme se ponořit a objevit neuvěřitelnou rozmanitost druhů štik v roce 2024!

Seznam druhů štik 2024

Zde je seznam druhů štik, se kterými se můžete při rybaření setkat:

1. Štika severní (Esox lucius)

Štika severní je jedním z nejběžnějších druhů štik a lze ji nalézt v jezerech a řekách po celé Severní Americe, Evropě a Asii. Je známá svým dlouhým, štíhlým tělem a ostrými zuby, díky čemuž je oblíbenou loveckou rybou.

2. Muskellunge (Esox masquinongy)

Muskellunge, také známý jako Muskie, je velký druh štiky, který lze nalézt v jezerech a řekách Severní Ameriky. Je známý pro své agresivní chování a silné kousnutí, díky čemuž je lov náročnou a vzrušující rybou.

3. Tiger Muskie (Esox lucius x Esox masquinongy)

Tiger Muskie je hybrid mezi štikou severní a pižmovkou. Kombinuje velikost a sílu Muskie s agresivitou a přizpůsobivostí Pike. Lze jej nalézt v jezerech a řekách, kde koexistují oba rodičovské druhy.

READ
11 původních trav pro Texas Gardens 2024 trávy

4. Řetězec (Esox niger)

Řetězec obecný je menší druh štiky, který se vyskytuje v jezerech a řekách Severní Ameriky. Je známý pro své výrazné řetězovité znaky a agresivní chování při krmení. Je oblíbeným cílem rybářů díky jejich akrobatickým skokům a silnému boji.

5. Pickerel obecný (Esox americanus americanus)

Pickerel Redfin je malý druh štiky, který lze nalézt ve sladkovodních biotopech východních Spojených států. Je známý svými zářivými barvami a poměrně poslušnou povahou. Často je cílem muškařů kvůli jejich ochotě udeřit na povrchové nástrahy.

Poznámka: Tento seznam není vyčerpávající a mohou existovat další druhy štik, které nejsou zahrnuty.

Fakta o štikách

Štika je druh sladkovodní ryby, která patří do čeledi Esocidae. Jsou známí pro své protáhlé tělo, ostré zuby a agresivní povahu. Níže uvádíme některá zajímavá fakta o různých druzích štik:

Štika severní (Esox lucius)

 • Nachází se v Severní Americe, Evropě a Asii
 • Může dosáhnout délky až 4 stop
 • Živí se jinými rybami, žábami a drobnými savci
 • Běžně se vyskytuje ve sladkovodních jezerech, řekách a rybnících

Muskie (Esox masquinongy)

Muskie (Esox masquinongy)

 • Pochází ze Severní Ameriky
 • Jeden z největších druhů štik, může dorůst délky až 6 stop
 • Živí se rybami a drobným vodním ptactvem
 • Často se vyskytuje ve velkých jezerech a řekách

Pickerel (Esox americanus)

 • Nalezeno v Severní Americe
 • Nejmenší z druhů štik, obvykle kratší než 2 stopy
 • Živí se hmyzem, rybami a korýši
 • Vyskytuje se ve sladkovodních i brakických vodách

To je jen několik příkladů z mnoha různých druhů štik, které lze nalézt po celém světě. Každý druh má své vlastní jedinečné vlastnosti a stanoviště, ale všechny mají společné dravé chování a působivé lovecké dovednosti.

Názvy druhů štik

Zde je seznam jmen druhů štik, se kterými se můžete při rybolovu setkat:

Název druhu Běžné jméno Habitat
esox lucius Severní štika Sladkovodní jezera a řeky Severní Ameriky, Evropy a Asie
esox masquinongy Muskellunge Severoamerická sladkovodní jezera a řeky
Esox americanus Pickerel Východní severoamerická sladkovodní jezera a pomalu tekoucí řeky
Esox niger Sběračka trávy Východní severoamerická sladkovodní jezera, rybníky a potoky
Esox reichertii Štika amurská Rusko, Čína a Korejský poloostrov
esox cisalpinus Jižní štika Itálie a balkánská oblast Evropy
READ
Sladkovodní sumec Severní Ameriky 2024 Sumec

To je jen několik příkladů druhů štik, které existují po celém světě. Každý druh má své vlastní jedinečné vlastnosti a může poskytnout vzrušující výzvu pro rybáře.

Stanoviště druhů štiky

Štika je impozantní predátor, kterého lze nalézt v různých vodních biotopech po celém světě. Každý druh štiky má své specifické preference, pokud jde o výběr stanoviště. Pochopení těchto stanovišť může výrazně zvýšit vaše šance na ulovení správného druhu štik.

1. Štika severní (Esox lucius)

1. Štika severní (Esox lucius)

Štika severní je studenovodní druh, který obývá sladkovodní jezera, rybníky a řeky v Severní Americe, Evropě a Asii. Preferuje čisté vody s bohatou vegetací, jako je rákos, lekníny a ponořené rostliny. Štika severní se vyskytuje i v rychle tekoucích řekách a nádržích.

2. Muskie (Esox masquinongy)

2. Muskie (Esox masquinongy)

Muskie, známá také jako muskellunge, je sladkovodní ryba, která obývá sever Severní Ameriky. Preferuje velká, hluboká jezera a pomalu tekoucí řeky s dostatkem krytu, jako jsou padlé stromy, ponořená vegetace a skalnaté struktury. Muskie lze nalézt také v nádržích a nádržích.

3. Sběračka travní (Esox americanus vermiculatus)

Sbírka trávy je malý druh štiky, který lze nalézt na východě Spojených států. Obývá mělké, pomalu tekoucí potoky, bažiny a rybníky se silnou vegetací. Sběračka trávy snese mírně teplejší vody než jiné druhy štik a dokáže přežít i v brakické vodě.

4. Řetězec (Esox niger)

4. Řetězec (Esox niger)

Řetězec je dalším druhem štik, který lze nalézt na východě Spojených států. Obývá podobná stanoviště jako tráva, včetně mělkých potoků, stojatých vod a jezírek s vegetací. Řetězec snese širokou škálu vodních podmínek a může dokonce přežít ve vodách s ochuzeným kyslíkem.

5. Pickerel obecný (Esox americanus americanus)

Skála červená je malý druh štiky, který lze nalézt na jihovýchodě Spojených států. Preferuje teplé, čisté vody s bohatou vegetací, jako jsou bažiny, pomalé potoky a zaplevelené rybníky. Skála obecná snese nízké hladiny kyslíku a může přežít i ve vodách s vysokou kyselostí.

Pochopení specifických preferencí stanovišť každého druhu štik vám může pomoci vybrat správné místo pro lov a návnadu. Ať už se zaměřujete na štiku severní ve sladkovodním jezeře nebo hledáte štiku trávu v mělkém toku, vědět, kde tyto druhy najít, výrazně zlepší váš rybářský zážitek.

READ
Seznam běžných invazních jezírkových plevelů 2024 Poradenství

Rybářský průvodce pro druhy štik

Pokud plánujete lovit druhy štik, je důležité vědět o těchto rybách několik klíčových informací. Štika je známá svou agresivní povahou, působivou velikostí a napínavými souboji. Zde je rybářský průvodce, který vám pomůže chytit různé druhy štik:

Druh štiky Habitat Preferované návnady
Severní štika Nachází se ve sladkovodních jezerech, řekách a potocích v Severní Americe, Evropě a Asii. Velké lžíce, přívlačové návnady, jerkbaity a živé návnady (např. střevle).
Muskellunge (Muskie) Pochází ze Severní Ameriky, vyskytuje se především ve sladkovodních jezerech a řekách. Velké jerkbaits, swimbaits, bucktails a živé návnady (jako jsou přísavky).
Řetězec Běžný ve sladkovodních jezerech, řekách a bažinách v Severní Americe. Spinnerbaits, crankbaits, návnady pro horní vodu a živé návnady (např. střevle).
Sběračka trávy Nachází se ve sladkovodních jezerech, řekách a rybnících v Severní Americe. Měkké plastové návnady, klikové návnady, návnady pro horní vodu a živé návnady (např. střevle).

Při lovu štik je důležité používat těžké rybářské vybavení, které zvládne jejich sílu a ostré zuby. Doporučují se pletené vlasce, ocelové návazce a silné rybářské pruty. Nezapomeňte zkontrolovat místní rybářské předpisy, protože některé oblasti mohou mít specifická pravidla týkající se lovu štik.

Nyní, když máte rybářského průvodce pro druhy štik, můžete plánovat své rybářské výpravy a zvýšit své šance na ulovení těchto vzrušujících ryb. Hodně štěstí a užijte si vzrušení z lovu štik!

Otázka odpověď:

Jaké jsou oblíbené druhy štik?

Některé oblíbené druhy štik zahrnují štiku severní (Esox lucius), pižmovku (Esox masquinongy) a šťuku řetízkovou (Esox niger).

Kde najdu ryby Pike?

Ryby štiky lze nalézt ve sladkovodních stanovištích, jako jsou jezera, řeky a rybníky. Nejčastěji se vyskytují v Severní Americe a Evropě.

Jak dlouho může štika růst?

Štika může dorůst až do délky 4 stop, přičemž největší zaznamenaná štika měří přes 5 stop na délku.

Video:

EXPERIMENT: RYBAŘENÍ S ŽIVÝMI ŽÁBAMI. (Překvapivé výsledky)

3 možnosti vůdce pro Pike

Nejlepší rybářský průvodce BWCA (rozdělení podle druhů!)

Hodnocení

Kyborg007

Zjistil jsem, že tento článek je velmi poučný a užitečný pro někoho, jako jsem já, kdo miluje lov štik. Seznam druhů štik uvedených v článku je působivý, s podrobnými fakty, jmény a dokonce i stanovišti. Je skvělé mít všechny tyto informace na jednom místě, zejména pro plánování budoucích rybářských výprav. Jako vášnivý rybář oceňuji, že vím více o různých druzích štik a jejich specifických vlastnostech. Článek vyzdvihuje rozmanitost štik a jejich stanovišť, což se určitě hodí pro někoho, jako jsem já, kdo rád prozkoumává nová lovná místa. Článek slouží také jako praktický rybářský průvodce, který nabízí cenné rady a techniky pro chytání štik. Zvláště mě bavilo číst o různých návnadách a návnadách, které lze použít k přilákání těchto dravých ryb. Podrobné popisy a doporučení usnadňují výběr správného vybavení pro úspěšný rybářský výlet. Celkově tento článek rozšířil mé znalosti o druzích štik a poskytl mi cenné poznatky a tipy pro rybolov. Vřele bych to doporučil ostatním rybářům a všem, kteří se chtějí dozvědět více o těchto fascinujících rybách. Už se těším, až uvedu informace, které jsem se naučil, v praxi při mém dalším dobrodružství při lovu štik!

READ
24 rostlin nalezených v jezeře Michigan 2024 Knowledge

Emma Johnson

Našel jsem tento článek o Seznamu štik pro rok 2024 a jako vášnivého rybáře a milovníka přírody mě to okamžitě zaujalo. Vždy je zajímavé dozvědět se o různých druzích a jejich stanovištích a tento článek poskytuje komplexního průvodce. Oceňuji, že článek nejen uvádí názvy druhů štik, ale také uvádí fakta o každém z nich. Je fascinující objevovat jedinečné vlastnosti a chování těchto ryb. Poznání jejich preferovaných stanovišť mi dává několik nápadů pro budoucí rybářské výpravy. Jako rybářka je posilující vidět články jako je tento, které uspokojí všechny rybářské nadšence. Je důležité si pamatovat, že rybaření není jen sportem, kterému dominují muži, a ženy o něm mohou být stejně vášnivé a dobře informované. Zahrnutí různých pohledů a zkušeností do rybářského obsahu je něco, čeho si opravdu cením. Celkově byl tento článek poučný a poutavý. Je to skvělý zdroj pro každého, kdo se zajímá o lov štik nebo se prostě zajímá o různé druhy obecně. Těším se, že tohoto průvodce využiji při svých budoucích rybářských dobrodružstvích a rozšířím své znalosti o druzích štik.

Benjamin Davis

Tento článek o druzích Pike mi připadal velmi poučný a užitečný. Jako vášnivý rybář vždy hledám průvodce, kteří mohou zlepšit můj rybářský zážitek, a tento to rozhodně udělal. Článek poskytuje komplexní seznam s fakty, jmény a stanovišti druhů Pike, což je přesně to, co jsem hledal. Je skvělé mít všechny tyto informace na jednom místě, což mi usnadňuje plánování příští rybářské výpravy. Zvláště jsem ocenil podrobnosti o různých druzích štik a jejich specifických stanovištích. To mi určitě pomůže vybrat správnou lokalitu pro cílení na konkrétní druhy. Článek navíc obsahuje zajímavá fakta o každém druhu, což přispívá k celkovému potěšení z jeho čtení. Celkově je tento článek cenným zdrojem pro každého rybáře, který se zajímá o lov štik. Je dobře napsaná, uspořádaná a poskytuje všechny základní informace, které člověk potřebuje. Určitě si ji uložím do záložek pro budoucí použití a podělím se o ni se svými rybářskými kamarády. Děkujeme, že jste sestavili tak užitečného průvodce!

Hvězdář

Tento článek o seznamu druhů štik v roce 2024 je vynikajícím zdrojem pro každého rybáře, zejména pro ty, kteří se zajímají o lov štik. Jako rybářka oceňuji obsáhlost poskytovaných informací. V článku jsou uvedeny různé druhy štik, včetně jejich jmen a stanovišť. Znalost různých druhů a jejich stanovišť je zásadní pro úspěšný lov štik. Umožňuje nám to zaměřit se na konkrétní druhy a zvyšuje naše šance na ulovení trofejní štiky, o které sníme. Článek také poskytuje zajímavosti o každém druhu, což dodává průvodci vzdělávací aspekt. Zvláště mě bavilo poznávat různá stanoviště, kde se štika vyskytuje. Od sladkovodních jezer až po řeky, každé stanoviště představuje pro rybáře jedinečnou výzvu. Pochopení těchto prostředí nám pomáhá plánovat naše rybářské výpravy a vybrat správné vybavení a techniky. Celkově je tento článek komplexním a informativním rybářským průvodcem, který vychází vstříc rybářům všech úrovní. Je evidentní, že si autor dal s prozkoumáním a sestavením tohoto seznamu druhů štik velké úsilí. Určitě se na tento návod odkážu, kdykoli budu plánovat své další dobrodružství při lovu štik.

READ
Seznam druhů okounů 2024 Rada

Leave a Comment