Seznam druhů Salamandrů v Idahu 2024 (ID obrázky)

Vítejte v dokonalém průvodci rozmanitým a fascinujícím světem mloků v Idahu v roce 2024! Idaho je domovem pozoruhodné rozmanitosti druhů mloků, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a adaptace. V tomto komplexním průvodci prozkoumáme různé druhy mloků nalezené v Idahu a poskytneme vám základní informace a úžasné obrázky, které vám pomohou identifikovat a ocenit tyto neuvěřitelné obojživelníky.

Díky své rozmanité škále stanovišť, včetně lesů, mokřadů a horských oblastí, Idaho nabízí ideální prostředí pro četné druhy mloků. Od kultovního tygřího mloka po nepolapitelného mloka dlouhoprstého objevíte širokou škálu fascinujících tvorů, kteří nazývají Idaho domovem.

V této příručce se ponoříme do biologie, chování a požadavků na stanoviště každého druhu mloka a také poskytneme identifikačního průvodce, který vám pomůže je najít ve volné přírodě. Pomocí vysoce kvalitních fotografií budete moci pozorovat složité vzory a jedinečné zbarvení těchto mimořádných tvorů.

Ať už jste nadšenec do přírody, turista nebo vědecký výzkumník, tento průvodce vám poslouží jako neocenitelný zdroj pro objevování bohaté ekologické rozmanitosti Idaha a ocenění krásy a významu jeho druhů mloků. Takže popadněte turistické boty, připravte se na dobrodružství a pojďme se ponořit do fascinujícího světa mloků v Idahu!

Seznam druhů Salamandrů v Idahu 2024 (ID + obrázky)

Seznam druhů Salamandrů v Idahu 2024 (ID + obrázky)

Idaho je domovem rozmanité škály druhů mloků. Tyto fascinující obojživelníky lze nalézt po celém státě, od vrcholků vysokých hor až po nížinné lesy. Zde je seznam některých druhů mloků, se kterými se můžete setkat při prozkoumávání Idaha:

Tiger Salamander (Ambystoma tigrinum)

Tiger Salamander (Ambystoma tigrinum)

Tiger Salamander je jedním z největších druhů mloků v Idahu. Může dosáhnout délky až 14 palců a je známý svými nápadnými žlutými a černými pruhy nebo skvrnami. Tito mloci se nacházejí v různých biotopech, včetně rybníků, jezer a mokřadů.

Coeur d’Alene Salamander (Plethodon idahoensis)

Coeur d

Coeur d’Alene Salamander je jedinečný druh, který se vyskytuje pouze v severním Idahu. Má tmavě hnědé nebo černé zbarvení se světlejšími skvrnami na hřbetě. Tito mloci se obvykle vyskytují ve vlhkých lesích obrostlých mechem a jsou vynikajícími lezci.

Mlok dlouhoprstý (Ambystoma macrodactylum)

Mlok dlouhoprstý (Ambystoma macrodactylum)

Mlok dlouhoprstý dostal své jméno podle svých dlouhých prstů, které jsou adaptací pro lezení a úchop. Tyto mloky lze nalézt v různých biotopech, včetně lesů, luk a mokřadů. Mají černé nebo tmavě hnědé zbarvení se světlými skvrnami nebo pruhy na zádech.

READ
Nejnovější kompilace druhů Salamandrů nalezených v Coloradu v roce 2024: Identifikace a ohromující fotografie.

Mlok červenohřbetý západní (Plethodon vehiculum)

Mlok červenohřbetý západní (Plethodon vehiculum)

Západní červenohřbetý Salamander je malý druh s téměř jednotným tmavě hnědým nebo černým zbarvením. Běžně se vyskytuje ve vlhkých lesích a často se skrývá pod kládami nebo kameny. Tito mloci mají zvláštní schopnost regenerovat ztracené části těla, díky čemuž jsou obzvláště fascinující.

Toto je jen několik příkladů druhů mloků, na které můžete při průzkumu Idaha narazit. Pamatujte, že je důležité respektovat jejich stanoviště a pozorovat je z dálky, abyste zajistili jejich pohodu.

Konečný průvodce druhem Salamandrů v Idahu

Konečný průvodce druhem Salamandrů v Idahu

Idaho je domovem rozmanité škály druhů mloků, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a stanoviště. Ať už jste milovník mloků nebo jste jen zvědaví na druhy nalezené v Idahu, tento průvodce vám poskytne všechny informace, které potřebujete.

1. Slizký mlok severní (Plethodon glutinosus) – Tento druh se vyskytuje v severních částech Idaha, zejména ve stínovaných oblastech lesů. Má slizkou kůži a je známý svou tajnůstkářskou povahou.

2. Tiger Salamander (Ambystoma tigrinum) – Mlok tygr je jedním z největších druhů mloků nalezených v Idahu. Může dorůst až 13 palců na délku a je známý pro své výrazné žluté a černé znaky. Nejčastěji se vyskytuje v blízkosti jezer, rybníků a bažin.

3. Mlok červený (Pseudotriton ruber) – Tento druh je známý svým zářivě červeným zbarvením, které slouží jako varování pro predátory. Obvykle se vyskytuje v blízkosti potoků a preferuje skalní stanoviště.

4. Mlok dlouhoprstý (Ambystoma macrodactylum) – Jak název napovídá, tento druh má dlouhé, štíhlé hračky. Běžně se vyskytuje v blízkosti sladkovodních rybníků a mokřadů a je známý svou schopností regenerovat ztracené končetiny.

5. Salamander severozápadní (Ambystoma gracile) – Tento druh je charakteristický svým strakatým hnědým zbarvením a hladkou slupkou. Vyskytuje se v různých biotopech, včetně lesů, mokřadů a potoků.

6. Western Redback Salamander (Plethodon vehiculum) – Tento druh je známý výrazným červeným pruhem, který se mu táhne po zádech. Vyskytuje se v západních částech Idaha a preferuje vlhké zalesněné oblasti.

7. Salamandr pobřežní (Dicamptodon tenebrosus) – Pobřežní obří mlok je největší druh mloka nalezený v Idahu. Může dosáhnout délky až 14 palců a obvykle se vyskytuje v blízkosti potoků a řek v zalesněných oblastech.

READ
Seznam druhů Salamandrů v Illinois 2024 (ID obrázky)

Tento komplexní průvodce pokrývá některé z nejpozoruhodnějších druhů mloků nalezených v Idahu. Mohou však existovat další druhy, které nejsou uvedeny v tomto seznamu. Máte-li zájem dozvědět se více o mlocích z Idaha, určitě se poraďte s místními terénními průvodci nebo se obraťte na odborníky v oboru.

Přehled populace mloka v Idahu a jeho stanoviště

Přehled populace mloka v Idahu a jeho stanoviště

Idaho je domovem rozmanité populace mloků, od mloka tygra západního po mloka Coeur d’Alene. Tito obojživelníci jsou důležitou součástí ekosystému v Idahu, hrají zásadní roli při kontrole populací hmyzu a slouží jako indikátory kvality vody a stanovišť.

Populace mloka

Populace mloka

Populace mloka v Idahu se skládá z několika druhů, které jsou v regionu endemické, což znamená, že je lze nalézt pouze v Idahu. Mlok tygr západní (Ambystoma mavortium) je jedním z nejběžnějších druhů s širokým rozsahem, který se rozprostírá po celém státě. Mlok Coeur d’Alene (Plethodon idahoensis) je další pozoruhodný druh, který se vyskytuje především v severní části státu.

Zatímco některé druhy mají relativně stabilní populace, jiné čelí hrozbám, jako je ztráta přirozeného prostředí, znečištění a změna klimatu. Probíhají snahy o ochranu a obnovu stanovišť mloka a zajištění dlouhodobého přežití těchto druhů.

Habitat

Habitat

Mloci z Idaha lze nalézt v různých stanovištích, včetně lesů, mokřadů a pastvin. Preferují vlhké prostředí s přístupem k vodním zdrojům, jako jsou potoky, rybníky a jezera. Tato stanoviště poskytují nezbytné podmínky pro rozmnožování a hledání potravy a také ochranu před predátory.

Mloci se často nacházejí pod kameny, padlými kmeny a listím, kde si mohou najít úkryt a maskování. Některé druhy také hledají útočiště v podzemních norách v období extrémního horka nebo chladu.

Je důležité zachovat a chránit tato stanoviště, aby bylo zajištěno přežití druhů mloků v Idahu. Zachování přírodních oblastí, zabránění fragmentaci stanovišť a minimalizace znečištění jsou zásadní kroky k udržení zdravých populací mloka ve státě.

Endemický druh mloka v Idahu

Endemický druh mloka v Idahu

Idaho je domovem několika endemických druhů mloků, což znamená, že je nelze nalézt nikde jinde na světě. Tito unikátní tvorové se přizpůsobili specifickým podmínkám prostředí v Idahu a vytvořili si své vlastní místo v místním ekosystému.

1. Idaho Giant Salamander (Dicamptodon aterrimus)

Idaho Giant Salamander je největší druh mloka nalezený v Idahu. Může dorůst až 13 palců a má robustní tělo s tmavě hnědým nebo černým zbarvením. Tento druh se primárně vyskytuje v severní části státu a je známý svými hlasitými vokalizacemi během období rozmnožování.

READ
Seznam druhů Salamandrů v Arkansasu 2024 (ID obrázky)

2. Coeur d’Alene Salamander (Plethodon idahoensis)

Salamander Coeur d’Alene je malý suchozemský druh, který se vyskytuje pouze v drsných horách severního Idaha. Má štíhlé tělo, červenohnědé zbarvení a výrazné bílé skvrny na zádech. Tento druh je noční a většinu času tráví schováváním se pod kameny a kládami.

3. Boise Salamander (Ensatina eschscholtzii)

Mlok Boise je jedinečný druh, který se vyskytuje v oblasti Boise National Forest v Idahu. Má štíhlé tělo se strakatým hnědým zbarvením a výrazným oranžovým pruhem podél hřbetu. Tento druh je známý svou schopností regenerovat ztracené končetiny, což je vlastnost, která je u mloků neobvyklá.

4. Mlok hořký (Plethodon petraeus)

Bitterroot Salamander je malý, tajný druh, který se vyskytuje v Bitterroot Mountains v Idahu. Má tmavě černé nebo hnědé zbarvení s nepravidelnými bílými skvrnami na zádech. Tento druh je primárně stromový a lze jej nalézt šplhající po stromech a schovávající se v listí.

5. Snake River Salamander (Plethodon angusticlavius)

Snake River Salamander je semi-vodní druh, který se vyskytuje v povodí Snake River v jihozápadním Idahu. Má štíhlé tělo a světle hnědé zbarvení s tmavě hnědými skvrnami. Tento druh je dobře přizpůsoben vodnímu prostředí a lze jej nalézt v blízkosti potoků a řek.

Tyto endemické druhy mloka jsou důležitou součástí biodiverzity v Idahu a slouží jako indikátory zdraví místních ekosystémů. Je nezbytné chránit jejich stanoviště a zajistit jejich přežití pro budoucí generace.

Otázka odpověď:

Kolik druhů mloků je v Idahu v roce 2024?

V roce 12 je v Idahu celkem 2024 druhů mloků.

Můžete poskytnout seznam běžných druhů mloků nalezených v Idahu?

Tak určitě! Některé běžné druhy mloků nalezené v Idahu zahrnují Idaho Giant Salamander, Western Tiger Salamander, Ensatina Salamander a Long-toed Salamander.

Jsou v Idahu nějaké ohrožené druhy mloka?

Ano, v Idahu je několik ohrožených druhů mloků. Jedním z příkladů je Columbia Torrent Salamander, který je státem Idaho uveden jako ohrožený.

Máte obrázky druhů mloků zmíněných v článku?

Ano, zahrnuli jsme obrázky každého druhu mloka uvedeného v článku. Obrázky najdete vedle popisu druhů.

Video:

Tichomoří obří mlok (Dicamptodontidae)

Plazi a obojživelníci severozápadního Pacifiku Ep 3 Pt 1: Idaho Giant Salamander

Pozornost druhů: Jefferson Salamander

Hodnocení

nick1

READ
2024 Průvodce identifikace a fotografování všech druhů žab v Arizoně

Skvělý článek! Jako milovník přírody a obyvatel Idaha jsem shledal „Seznam druhů mloků v Idahu 2024“ neuvěřitelně informativní a podmanivý. Zahrnutí obrázků dodalo článku další vrstvu hloubky a vzrušení. Obzvláště jsem se rád dozvěděl o různých druzích mloků nalezených na mém vlastním dvorku. Byl jsem ohromen, když jsem zjistil, že Idaho je domovem tak rozmanité škály mloků. Popisy jednotlivých druhů byly podrobné a snadno srozumitelné, takže bylo snadné je identifikovat při průzkumu přírody. Článek zdůraznil jedinečné vlastnosti každého druhu, jako jsou jejich preferovaná stanoviště a charakteristické fyzické rysy. To se mi při dalším pěším výletu bude určitě hodit. Přidání obrázků bylo geniální. Umožnilo mi to vizuálně propojit popisy se skutečnými mloky. Živé barvy a složité vzory těchto tvorů byly skutečně fascinující. Když jsem je viděl v jejich přirozeném prostředí, ještě více jsem ocenil krásu a složitost ekosystémů v Idahu. Celkově tento článek poskytl vynikající přehled o druzích mloků v Idahu. Je zřejmé, že spisovatel má hlubokou vášeň jak pro přírodu, tak pro mloky. Rozsáhlý výzkum a pozornost k detailu jsou patrné v celém díle. Těším se na použití tohoto článku jako referenčního průvodce pro moje budoucí outdoorová dobrodružství v Idahu. Děkuji, že jste mi osvětlil neuvěřitelný svět mloků na mém vlastním dvorku!

Emily Johnsonová

Absolutně miluji tento článek o seznamu druhů mloků v Idahu! Jako nadšenec do přírody považuji za fascinující poznávat různé druhy a jejich jedinečné vlastnosti. Obrázky obsažené v článku jsou úžasné a skutečně pomáhají při identifikaci mloka. Oceňuji úsilí vynaložené na sestavení tohoto dokonalého průvodce, který lidem jako já usnadňuje prozkoumávání a ocenění biodiverzity Idaha. Je úžasné vidět rozmanitost druhů přítomných ve státě a nemohu se dočkat, až si naplánuji výlet, abych některé z těchto mloků osobně spatřil. Děkujeme za sdílení tohoto informativního a vizuálně přitažlivého článku!

[David,

Toto je úžasný průvodce po druzích mloků v Idahu! Jako nadšený nadšenec do přírody neustále hledám nové informace o divoké přírodě v mém okolí. Obrázky obsažené v článku jsou naprosto úžasné a opravdu pomáhají oživit popisy. Oceňuji úsilí vynaložené na sestavení tohoto seznamu, protože není vždy snadné najít komplexní informace o konkrétních druzích. Popisy poskytnuté pro každý druh mloka jsou důkladné a informativní, takže je při průzkumu snadno identifikuji. Skutečnost, že průvodce obsahuje jak běžné, tak vědecké názvy, je příjemná. Ukazuje pozornost k detailům a usnadňuje mi další výzkum těchto druhů, pokud se o nich chci dozvědět více. Zvláště užitečná mi byla také sekce o biotopech, kde se tito mloci vyskytují. Je skvělé vědět, jaké prostředí hledat, když se pokoušíte zahlédnout tato úžasná stvoření. Zmínka o konkrétních regionech a nadmořských výškách pomáhá zúžit vyhledávání. Celkově je tato příručka cenným zdrojem pro každého, kdo se zajímá o druhy mloka v Idahu. Ať už jste začátečník nebo zkušený herpetolog, tento obsáhlý seznam a doprovodné obrázky jistě rozšíří vaše znalosti a uznání těchto fascinujících tvorů.

READ
Seznam druhů žab na Aljašce 2024 (ID obrázky)

Leave a Comment