Objevte velkolepé vodní ptáky z Alabamy v roce 2024: Vizuální průvodce s ID a úžasnými obrázky

Alabama je domovem pestré škály ptačích druhů, zejména vodních. Ať už jste birder nebo jen někdo, kdo rád pozoruje přírodu, Alabama je rájem pro pozorování ptáků. V tomto článku jsme sestavili seznam 25 vodních ptáků, které musíte v Alabamě vidět pro rok 2024. Každý pták je doplněn jeho identifikačními detaily a úžasnými obrázky.

Od nádherného orla bělohlavého až po rozkošnou lysku americkou, Alabama nabízí milovníkům ptáků k prozkoumání širokou škálu vodních ptáků. Náš seznam zahrnuje jak rezidentní ptáky, které lze vidět po celý rok, tak stěhovavé ptáky, kteří navštěvují během určitých ročních období. Ať už jste začátečník nebo zkušený birder, najdete spoustu příležitostí, jak spatřit tato krásná stvoření v jejich přirozeném prostředí po celé Alabamě.

Každý záznam ptáka v tomto článku obsahuje podrobný popis, včetně informací o jejich stanovišti, chování a charakteristických rysech. Naši experti na pozorování ptactva také poskytli užitečné tipy na nejlepší místa a roční období pro pozorování těchto vodních ptáků. Popadněte tedy dalekohled, sbalte fotoaparát a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství pozorování ptáků v Alabamě!

Must See Water Birds in Alabama 2024 (ID + obrázky) [Kategorie Ptáci]

Pokud jde o pozorování ptáků v Alabamě, existuje několik úžasných vodních ptáků, které si nechcete nechat ujít. Tyto nádherné tvory lze nalézt po celém státě, od pobřežních oblastí po vnitrozemská jezera a řeky. Zde je 25 vodních ptáků, které musíte vidět v Alabamě pro rok 2024, včetně ID a obrázků.

 • 1. Americký orel bělohlavý (Haliaeetus leucocephalus): Tento ikonický dravec lze často vidět poblíž vodních ploch, jak se vznáší vysoko na obloze.
 • 2. Volavka modrá (Ardea herodias): Díky svému vysokému vzrůstu a majestátnímu vzhledu je tato volavka běžným jevem v mokřadech a podél pobřeží.
 • 3. Kachna lesní (Aix sponsa): Kachna lesní, známá svým zářivým opeřením, je často spatřena v zalesněných oblastech poblíž vody.
 • 4. Výr mořský (Pandion haliaetus): Také známý jako rybí jestřáb, orlovec je zručný lovec, kterého lze vidět, jak se potápí do vody, aby chytal ryby.
 • 5. Pelikán hnědý (Pelecanus occidentalis): Tento velký mořský pták je symbolem pobřeží Mexického zálivu a často ho lze vidět potápět se za rybami.
 • 6. Pelikán bílý (Pelecanus erythrorhynchos): Díky svému nápadně bílému opeření a masivní velikosti je tento pelikán pohledem, který stojí za to vidět.
 • 7. Skimmer černý (Rynchops niger): Díky svému jedinečnému zobáku a osobitému stylu létání je černý skimmer fascinujícím ptákem k pozorování.
 • 8. Volavka rudá (Egretta rufescens): Tato volavka je známá svým aktivním chováním při krmení a lze ji vidět, jak tančí a šplouchá ve vodě, aby chytila ​​svou kořist.
 • 9. Volavka bílá (Ardea alba): Díky svému elegantnímu vzhledu a ladným pohybům je volavka velká v mokřadech a bažinách běžným jevem.
 • 10. Volavka sněžná (Egretta thula): Volavka sněžná se svým jemným bílým opeřením a žlutými chodidly je krásným ptákem, který lze spatřit.
READ
35 vodních ptáků, které musíte vidět v Jižní Karolíně 2024 (ID obrázky)

To je jen několik z úžasných vodních ptáků, které lze nalézt v Alabamě. Ať už jste zkušený birder nebo začátečník, objevování rozmanitých biotopů státu jistě povede k nezapomenutelným setkáním s těmito fascinujícími tvory.

Krásné vodní ptáky, které musíte vidět v Alabamě

Pokud jste milovníky ptáků, Alabama je nezbytnou destinací. Díky své rozmanité škále stanovišť včetně řek, jezer a pobřežních oblastí je Alabama domovem široké škály krásných vodních ptáků. Zde je 25 vodních ptáků, které musíte během své návštěvy Alabamy vidět:

 • Pelikán hnědý
 • Americký bílý pelikán
 • Kormorán dvouchvý
 • Anhinga
 • Dřevěná kachna
 • divoká kachna
 • Modrokřídlý ​​Teal
 • Severní lopata
 • Teal zelenokřídlý
 • Kachna s kroužkovým krkem
 • Větší Scaup
 • Scaup menší
 • Merganer s kapucí
 • Ruddy kachna
 • Mergan rudoprsý
 • Common Loon
 • Potápka strakatá
 • Americký kocour
 • Píšťalka černobřichá
 • Sněžná husa
 • Canada Goose
 • Ztlumit labuť
 • Americký Wigeon
 • Canvasback
 • Zrzka
 • Společný gallinule

Tyto krásné vodní ptáky lze nalézt po celé Alabamě, takže si nezapomeňte vzít dalekohled a fotoaparát, abyste zachytili jejich ohromující krásu. Užijte si pozorování těchto ptáků v jejich přirozeném prostředí a během návštěvy Alabamy si udělejte nezapomenutelné vzpomínky.

Vzácní vodní ptáci nalezeni v Alabamě v roce 2024

Vzácní vodní ptáci nalezeni v Alabamě v roce 2024

Alabama je domovem pestré škály ptačích druhů a rok 2024 přinesl vzrušující objevy vzácných vodních ptáků ve státě. Tito krásní a jedineční ptáci upoutali pozornost pozorovatelů ptactva i milovníků přírody.

Jedním ze vzácných vodních ptáků spatřených v Alabamě v roce 2024 byl Pelikán bílý. Tento velký pták se obvykle vyskytuje v Africe, Evropě a Asii, takže jeho výskyt v Alabamě byl překvapivý a vzácný. Se svým výrazným bílým peřím a působivým rozpětím křídel byl Pelikán bílý skutečnou lahůdkou pro pozorovatele ptáků, kteří měli to štěstí, že ho zahlédli.

Dalším vzácným vodním ptákem, který se objevil v Alabamě v roce 2024, byl volavka rudá. Tento elegantní pták je známý svým zářivým červenohnědým opeřením a jedinečným loveckým chováním. Volavka načervenalá je vidět, jak tančí a kroutí se v mělké vodě, když loví ryby, což z ní činí fascinujícího ptáka k pozorování.

Bučák nejmenší patřil také mezi vzácné vodní ptáky nalezené v Alabamě v roce 2024. Tato malá volavka je známá svou tajnůstkářskou povahou a schopností maskovat se mezi rákosím a vegetací v mokřadních oblastech. Pozorování bukače nejmenšího je pro pozorovatele ptáků vždy zvláštní okamžik, protože je kvůli jejich tajnůstkářskému chování často nevidíme.

READ
37 vodních ptáků, které musíte vidět ve Wyomingu 2024 (ID obrázky)

Kite Mississippi, i když to není výhradně vodní pták, byl také považován za vzácný nález v Alabamě v roce 2024. Tito půvabní dravci jsou známí svými akrobatickými letovými vzory a preferováním otevřených pastvin a mokřadů. Jejich přítomnost v Alabamě byla svědectvím o rozmanitém stanovišti státu a důležitosti úsilí o ochranu.

Celkově byl objev těchto vzácných vodních ptáků v Alabamě v roce 2024 vzrušujícím vývojem pro pozorovatele ptactva a ochránce přírody. Zdůraznila bohatou biologickou rozmanitost státu a důležitost zachování a ochrany těchto cenných biotopů pro budoucí generace.

Identifikační průvodce: 25 vodních ptáků v Alabamě

Identifikační průvodce: 25 vodních ptáků v Alabamě

Alabama je domovem rozmanité škály vodních ptáků, což z ní dělá ráj pro pozorovatele ptactva a milovníky přírody. Ať už jste začátečník nebo zkušený birder, tato identifikační příručka vám pomůže rozpoznat a dozvědět se o 25 vodních ptácích v Alabamě, které musíte vidět.

1.Modrá volavka

Velká modrá volavka je majestátní pták známý pro svou vysokou postavu a modrošedé opeření. To lze nalézt v blízkosti řek, jezer a pobřežních oblastí v Alabamě.

2.Dřevěná kachna

Kachna lesní je krásný pták s barevným peřím, včetně chocholaté hlavy a výrazného bílého pruhu kolem oka. Často ji lze vidět v zalesněných bažinách a sladkovodních bažinách.

3. Volavka sněžná

Volavka sněžná je malá bílá volavka s elegantním peřím a nápadným černým zobákem a nohama. Hledejte ho v bažinách, ústích řek a podél pobřeží.

4. Osprey*

Osprey je velký dravý pták, který je často viděn v blízkosti vodních ploch, kde loví ryby. Má bílé břicho, hnědá křídla a výrazný zahnutý zobák.

5. Americký bílý pelikán

Americký bílý pelikán je velký pták s bílým peřím, dlouhým oranžovým zobákem a rozpětím křídel až 9 stop. Často jej lze spatřit při hledání potravy v mělkých vodách.

6. Orel bělohlavý

6. Orel bělohlavý

Orel bělohlavý je majestátní pták, který slouží jako symbol síly a svobody. Zatímco se vznáší nad jezery a řekami, hledejte jeho charakteristická bílá pera na hlavě a ocasu.

7. Volavka zelená

Volavka zelená je malá volavka se zelenočerným hřbetem, kaštanově zbarveným krkem a zobcem podobným dýce. Lze jej nalézt ve sladkovodních mokřadech a podél řek.

8. Chůda černokrká

Chůda černokrká je štíhlý pták s dlouhými růžovými nohami a černým krkem a hlavou. Často je vidět, jak si hledá potravu v mělké vodě nebo chodí po bahnitých plochách.

READ
38 vodních ptáků, které musíte vidět v Oregonu 2024 (ID obrázky)

9. Volavka načervenalá

Volavka zrzavá je středně velká volavka střapatého vzhledu a červenohnědého těla. Lze jej nalézt v pobřežních močálech a ústích řek.

10. Rybák nejmenší

Rybák nejmenší je malý mořský pták s bílým tělem, černou čepicí a žlutým zobákem. Hledejte ho, jak hnízdí na písečných plážích a hledá potravu u břehu.

11. Volavka tříbarevná

Volavka tříbarevná je středně velká volavka s modrošedým tělem, bílým břichem a výrazným bílým pruhem podél krku. Lze jej nalézt v bažinách a pobřežních oblastech.

12. Fialový gallinule

12. Fialový gallinule

Purple Gallinule je pestrobarevný pták se zářivým purpurově modrým peřím, červeným zobákem a jasně žlutýma nohama. V mokřadech je často vidět, jak se prochází po plovoucí vegetaci.

13. Kormorán dvouchvý

Kormorán dvouchocholatý je středně velký pták s tmavým opeřením, dlouhým krkem a zahnutým zobákem. Hledejte to potápění pod vodou, abyste chytali ryby v jezerech a řekách.

14. Pintail severní

14. Pintail severní

Severní Pintail je štíhlá kachna s dlouhým krkem a výrazným špičatým ocasem. Často ji lze vidět v mokřadech a otevřených vodách během migrace.

15.Černý skimmer

Black Skimmer je jedinečný pták s černou horní částí těla, bílou spodní částí těla a výrazným velkým zobákem s dolní čelistí delší než horní. Najdete ho podél pobřeží a na písečných plážích.

16. Žlutonožky větší

16. Žlutonožky větší

Žlutonohý je dlouhonohý pobřežní pták se štíhlým tělem a výrazným nahoru zahnutým zobákem. Hledejte ji v bahenních a mělkých vodách.

17. Americký kabát

Lyska americká je malý pták s tmavým peřím, bílým zobákem a laločnatými prsty. Často je vidět ve sladkovodních bažinách a jezerech.

18. Rybák Forsterův

Rybák Forsterův je středně velký rybák s bílým tělem, černou čepicí a rozeklaným ocasem. Hledejte to potápění do vody, abyste chytali ryby.

19. Píšťalka černobřichá

19. Píšťalka černobřichá

Hvízdavá kachna černobřichá je jedinečná kachna s šedohnědým tělem, černým břichem a růžovým zobákem. Často je k vidění v mělkých mokřadech a zatopených polích.

20. Racek prstnatý

20. Racek prstnatý

Racek ringloed je středně velký racek s bílým tělem, šedými křídly a výrazným žlutým zobákem s černým prstenem. To lze nalézt v blízkosti vodních ploch po celé Alabamě.

21. Potápka strakatá

21. Potápka strakatá

Potápka strakatá je malý potápěčský pták s tmavým tělem, podsaditým zobákem a výrazným černým kroužkem kolem zobáku. Hledejte ho ve sladkovodních jezerech a bažinách.

READ
Fakta o American Dipper, stanoviště, rozsah a průvodce ID (Cinclus mexicanus)

22. Mergan rudoprsý

Merganer rudoprsý je velká potápěčská kachna s tenkým zobákem, huňatým hřebenem a červenohnědým krkem. Často je vidět, jak se potápí pod vodou, aby chytal ryby v pobřežních vodách.

23. Ibis bílý

23. Ibis bílý

Ibis bílý je středně velký brodivý pták s bílým tělem, zakřiveným zobákem a černými konci křídel. Lze jej nalézt při hledání potravy v bažinách a mokřadech.

24. Gallinule obecný

Gallinule obecná je pták podobný kuře s tmavým tělem, červeným zobákem a jasně žlutýma nohama. Hledejte ji při chůzi po plovoucí vegetaci ve sladkovodních bažinách.

25. Merganer s kapucí

Merganer s kapucí je malá kachnička s černobílým tělem, výraznou chocholatou hlavou a jasně žlutýma očima. Často je vidět v zalesněných bažinách a řekách.

Mějte na paměti, že toto je jen několik z mnoha vodních ptáků, které můžete v Alabamě zahlédnout. Průzkum rozmanitých biotopů tohoto krásného státu vás odmění ještě okouzlujícími setkáními s opeřenými klenoty přírody.

*Poznámka: Osprey není technicky vodní pták, ale je zahrnut v této příručce kvůli svému významu a přítomnosti v blízkosti vodních ploch.

Otázka odpověď:

Jaké vodní ptáky musíte vidět v Alabamě v roce 2024?

Mezi některé z vodních ptáků, které musíte v roce 2024 v Alabamě vidět, patří gannet severní, volavka načervenalá, kolpík růžový, skimmer černý a čáp lesní.

Kde mohu spatřit Ganneta severního v Alabamě?

Gannet severní lze spatřit podél břehů Mexického zálivu, zejména poblíž Dauphin Island a Fort Morgan.

Jsou lžičky růžové v Alabamě běžné?

Spoonbills nejsou v Alabamě příliš běžné, ale stále je lze spatřit v určitých oblastech, jako je Mobile Bay a Bon Secour National Wildlife Refuge.

Jaké je nejlepší období roku k vidění Black Skimmer v destinaci Alabama?

Nejlepší období roku k vidění černého skimmeru v Alabamě je během období rozmnožování, které obvykle nastává od května do srpna.

Dají se čápi lesní vidět v Alabamě po celý rok?

Ne, čápi lesní jsou stěhovaví ptáci a lze je v Alabamě vidět pouze během jarních a letních měsíců.

Video:

Bezpříkladný div světa, nejnižší místo na Zemi, umírá

10 běžných ptačích písní a volání, které potřebujete znát (východní Spojené státy)

Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama

Hodnocení

nedefinované

READ
17 vodních ptáků, které musíte vidět v Arizoně 2024 (ID obrázky)

Tento článek naprosto miluji! Jako milovník přírody a vášnivý pozorovatel ptactva považuji rozmanitost vodního ptactva v Alabamě za naprosto fascinující. Obrázky, které doprovázejí popis každého ptáka, jsou ohromující a skutečně přivádějí tyto nádherné tvory k životu. Je vidět, že autorka je pro danou problematiku znalá a zapálená. Oceňuji, že součástí článku je určovací návod, protože rozlišit různé druhy vodního ptactva může být docela náročné. To se mi určitě bude hodit při mém dalším výletu za pozorováním ptáků do Alabamy. Obzvláště mě uchvátily úžasné snímky amerického bílého pelikána a lesní kachny. Jejich zářivé barvy a ladné pohyby jsou opravdu podmanivé. Vidět tyto ptáky osobně musí být neuvěřitelný zážitek. Celkově je tento článek fantastickým zdrojem jak pro zkušené pozorovatele ptáků, tak pro ty, kteří s tímto koníčkem začínají. Kombinuje informativní popisy s krásným vizuálem, díky čemuž je to strhující čtení. Určitě se k tomuto článku vrátím, když plánuji svá dobrodružství s pozorováním ptáků v Alabamě. Děkujeme za sdílení tak cenných informací!

Je nám líto, nemohu splnit váš požadavek.

Páni, jaký fascinující seznam vodních ptáků v Alabamě! Jako vášnivý pozorovatel ptactva a nadšenec do přírody se nemohu dočkat, až si naplánuji další cestu do tohoto krásného státu. Článek poskytuje skvělý přehled některých nejneuvěřitelnějších druhů ptáků, které lze nalézt v Alabamě. Obzvláště jsem nadšený, když vidím orla bělohlavého, což je skutečně majestátní stvoření. Bude to neuvěřitelný zážitek být svědkem tak silného ptáka v jeho přirozeném prostředí. Dalším ptákem, který mě zaujal, je plameňák americký. Netušila jsem, že je lze najít v Alabamě, a nemůžu se dočkat, až uvidím jejich zářivě růžové peří zblízka. Obrázky obsažené v článku jsou ohromující a skutečně přivádějí tyto ptáky k životu. Oceňuji, že mohu ke jménům těchto úžasných druhů dát vizuální obrázek. Je také užitečné mít pro každého ptáka k dispozici identifikační tipy, protože to usnadní jejich rozpoznání ve volné přírodě. Celkově tento článek rozhodně vzbudil můj zájem a podnítil mou touhu prozkoumat rozmanitý ptačí život v Alabamě. Stát se zdá jako útočiště pro pozorovatele ptactva a já jsem nadšený, že objevím ještě více druhů nad 25 zde uvedených. Děkujeme za sdílení tak komplexního a vizuálně podmanivého průvodce!

Leave a Comment