Komplexní průvodce po druzích želv nalezených ve státě Washington v roce 2024: identifikace, obrázky a další!

Stát Washington je domovem rozmanité škály druhů želv, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti a přizpůsobení. Tito fascinující plazi hrají důležitou roli v ekosystému, od ikonické Western Painted Turtle po nepolapitelnou Western Pond Turtle.

Západní želva malovaná (Chrysemys picta) je jednou z nejčastěji tečkovaných želv ve státě Washington. Díky svým barevným znakům a výrazným červeným očím je tento druh snadno rozpoznatelný. Často je lze nalézt vyhřívat se na slunci na kládách nebo kamenech poblíž vodních ploch.

Dalším původním druhem nalezeným ve Washingtonu je želva západní (Actinemys marmorata). Tento druh je známý svou schopností zcela uzavřít schránku, čímž poskytuje vynikající ochranu před predátory. Často se vyskytují ve sladkovodních stanovištích, jako jsou rybníky, jezera a pomalu tekoucí řeky.

Jezdec rudoušský (Trachemys scripta elegans) je zavlečený druh, který se usadil ve Washingtonu. Jsou snadno identifikovatelní podle červené skvrny po stranách hlavy. Jezdci červenouší jsou oblíbení domácí mazlíčci, ale mohou mít negativní dopad na původní populace želv, protože je mohou přebíjet o zdroje.

To je jen několik druhů želv nalezených ve státě Washington. Ať už jste nadšenci do přírody nebo jste prostě jen zvědaví na divokou zvěř ve vaší oblasti, objevování rozmanitých populací želv může být obohacujícím zážitkem.

Seznam druhů želv ve státě Washington 2024

Stát Washington je domovem pestré škály druhů želv. Tyto plazy lze nalézt v různých stanovištích po celém státě, včetně řek, jezer a mokřadů. Zde je seznam druhů želv, které lze nalézt ve státě Washington v roce 2024:

1. Želva západní (Actinemys marmorata)

1. Želva západní (Actinemys marmorata)

Western Pond Turtle je středně velká želva, kterou lze nalézt v jezerech, rybnících a pomalu tekoucích tocích. Vyznačuje se olivově hnědou skořápkou a žlutými znaky na hlavě a nohách. Želva západní je ve státě Washington uvedena jako ohrožený druh.

2. Želva malovaná (Chrysemys picta)

2. Želva malovaná (Chrysemys picta)

Želva malovaná je barevný druh želvy, který lze nalézt v různých sladkovodních biotopech, včetně jezer, rybníků a bažin. Má hladkou skořápku s červenými a žlutými znaky. Malovaná želva je známá tím, že se vyhřívá na slunci na kládách nebo kamenech.

READ
Fakta a průvodce kulatým Gobym (Neogobius melanostomus)

3. Želva západní (Chrysemys picta bellii)

3. Želva západní (Chrysemys picta bellii)

Želva západní je poddruhem želvy malované a lze ji nalézt také ve státě Washington. Vyznačuje se tmavou skořápkou s červenými znaky. Želva západní je známá svou schopností tolerovat široké spektrum teplot a stanovišť.

4. Jezdec červenouchý (Trachemys scripta elegans)

4. Jezdec červenouchý (Trachemys scripta elegans)

Slider červenouchý je běžně se vyskytující druh želvy ve státě Washington. Je známý pro červenou značku na každé straně hlavy a žlutozelené pruhy na skořápce. Jezdec rudoušský je zavlečený druh a lze jej často nalézt vyhřívající se na slunci poblíž vodních ploch.

5. Želva Blandingova (Emydoidea blandingii)

5. Želva Blandingova (Emydoidea blandingii)

Blandingova želva je středně velký druh želvy, který lze nalézt ve státě Washington. Má tmavou skořápku se žlutými skvrnami a jasně žlutou bradu a hrdlo. Blandingova želva je známá svou schopností cestovat na dlouhé vzdálenosti po souši a často se vyskytuje v mokřadech a bažinách.

To je jen několik druhů želv, které lze nalézt ve státě Washington v roce 2024. Ochranou jejich stanovišť a uplatňováním odpovědné ochrany volně žijících živočichů můžeme zajistit pokračující přítomnost těchto úžasných plazů v našem státě.

Identifikace druhů želv

Identifikace druhů želv

Identifikace druhů želv může být náročná, zejména pro laiky. Existují však určité charakteristiky a označení, které mohou pomoci rozlišit mezi různými druhy želv nalezených ve státě Washington. Tato část poskytuje stručný přehled druhů želv uvedených v „Seznamu druhů želv ve státě Washington 2024 (ID + obrázky)“ a jejich klíčové identifikační znaky.

Želva obecná (Chelydra serpentina)

Želva obecná (Chelydra serpentina)

Želva obecná je velká vodní želva s drsným, rýhovaným krunýřem a silnými čelistmi. Má jedinečný, primitivní vzhled s dlouhým ocasem a malou hlavou. Skořápka je obvykle hnědá nebo černá se žlutavou nebo tříslovou spodní stranou. Tento druh může dosáhnout délky až 20 palců.

Západní želva malovaná (Chrysemys picta bellii)

Západní želva malovaná (Chrysemys picta bellii)

Western Painted Turtle je středně velká želva s hladkým zaobleným krunýřem. Na skořápce má barevné znaky, které často připomínají tahy štětcem žluté, červené nebo oranžové na tmavém pozadí. Kůže je typicky tmavá a pokrytá červenými nebo žlutými pruhy. Tento druh může dosáhnout délky až 7 palců.

READ
Fakta a průvodce k jezeru Whitefish (Coregonus clupeaformis)
Druh Identifikace
Želva obecná Velký s hrubou, rýhovanou skořápkou; dlouhý ocas; malá hlava; hnědá nebo černá skořápka se žlutavou nebo tříslovou spodní stranou
Západní malovaná želva Středně velký s hladkou, zaoblenou skořápkou; barevné značení na skořápce; tmavá kůže s červenými nebo žlutými pruhy

To jsou jen dva příklady druhů želv nalezených ve státě Washington. Jiné druhy uvedené v „Seznamu druhů želv ve státě Washington 2024 (ID + obrázky)“ mohou mít odlišné identifikační znaky a označení. Je důležité konzultovat další zdroje a odborníky pro přesnou identifikaci a vyhnout se záměně s podobnými druhy.

Obrázky druhů želv

Obrázky druhů želv

Zde jsou obrázky některých druhů želv nalezených ve státě Washington:

Malovaná želva (Chrysemys picta)

 • Želva malovaná je běžný druh želvy nalezený ve státě Washington.
 • Jsou známí svými pestrobarevnými lasturami, které mají výrazné žluté a červené znaky.
 • Malované želvy lze nalézt v různých lokalitách, včetně rybníků, bažin a pomalu se pohybujících řek.
 • Jsou aktivní ve dne a často je lze vidět vyhřívat se na kamenech nebo kládách.
 • Tyto želvy jsou všežravé a živí se potravou rostlin i malých vodních živočichů.

3. Jezdec červenouchý (Trachemys scripta elegans)

 • Slider červenouchý je nepůvodní druh želvy, který lze nalézt ve státě Washington.
 • Často jsou chováni jako domácí mazlíčci a někdy vypuštěni do volné přírody, kde se mohou stát invazivními.
 • Jezdci červenouší mají po stranách hlavy výrazné červené znaky.
 • Preferují teplé, pomalu se pohybující vodní útvary, jako jsou rybníky, jezera a kanály.
 • Tyto želvy jsou všežravé, živí se širokou škálou rostlin a malých zvířat.

To je jen několik příkladů druhů želv, které lze nalézt ve státě Washington. Každý druh má své vlastní jedinečné vlastnosti a přizpůsobení, které jim umožňují prospívat v jejich příslušných stanovištích.

Rozmanité druhy želv ve státě Washington

Stát Washington je domovem široké škály druhů želv. Tyto plazy lze nalézt v různých stanovištích po celém státě, včetně jezer, řek, rybníků a mokřadů. Zde jsou některé druhy želv, které lze nalézt ve Washingtonu:

 • Západní želva malovaná (Chrysemys picta bellii) – Tato malá až středně velká želva je jedním z nejběžnějších druhů nalezených ve Washingtonu. Na skořápce má výrazný žlutý vzor a je známý svou schopností vyhřívat se na slunci.
 • Severozápadní želva rybniční (Actinemys marmorata) – Tato želva pochází z pacifického severozápadu a nachází se v různých biotopech, včetně jezer, rybníků a mokřadů. Je to středně velká želva s tmavě hnědým krunýřem a je považována za ohrožený druh ve státě Washington.
 • Želva obecná (Chelydra serpentina) – Ačkoli nepochází z Washingtonu, želva obecná lze nalézt v některých částech státu. Je to velká želva se svalnatou postavou a pověstnou agresivitou.
 • Posuvník červený (Trachemys scripta elegans) – Tato želva nepochází z Washingtonu, ale lze ji nalézt v některých sladkovodních biotopech. Je to malá až středně velká želva s výraznými červenými znaky po stranách hlavy.
READ
Druhy želv z Rhode Island: Komplexní průvodce pro rok 2024, včetně identifikace a obrázků

To je jen několik příkladů různých druhů želv nalezených ve státě Washington. Každý druh má své vlastní jedinečné vlastnosti a přizpůsobení, které mu umožňují přežít v jeho specifickém prostředí. Ochrana a zachování těchto želv a jejich stanovišť je důležité pro zachování biologické rozmanitosti ekosystémů Washingtonu.

Otázka odpověď:

Jaký je aktuální seznam druhů želv ve státě Washington?

Aktuální seznam druhů želv ve státě Washington zahrnuje želvu malovanou, šoupátka rudoušskou a želvu vodní.

Kde najdu obrázky druhů želv nalezených ve státě Washington?

Obrázky druhů želv nalezených ve státě Washington lze nalézt na různých webových stránkách a online zdrojích věnovaných fotografování divoké zvěře a zvířat. Mezi oblíbené zdroje patří webové stránky s fotografiemi přírody, časopisy o divoké zvěři a online databáze pro identifikaci druhů.

Video:

Nejroztomilejší želva na světě je VELKÝ TYR!

MÝCH TOP 5 druhů želv odolných vůči chladu jako domácích mazlíčků

Desítky želv západních vypuštěných v Tacomě jako součást projektu ochrany

Hodnocení

Temný rytíř

Tento článek poskytuje zajímavý a informativní seznam druhů želv ve státě Washington. Jako nadšenec divoké zvěře oceňuji, že mám přístup k tak podrobným informacím o těchto úžasných tvorech. Je zajímavé dozvědět se o rozmanitosti druhů želv v mém vlastním státě a doprovodné obrázky dodávají další vrstvu vizuální přitažlivosti. Identifikační čísla mi pomáhají snadno rozpoznat každý druh a jsem si jistý, že ostatní milovníci želv budou tento seznam považovat za neocenitelný. Ať už jste náhodní čtenáři nebo někdo, kdo chce prozkoumat místní populaci želv, tento článek rozhodně stojí za to se podívat. Autor odvedl skvělou práci, když sestavil všechny potřebné informace a vizuály, takže jde o vizuálně přitažlivé a naučné čtení.

Ethan Johnson

Páni, tento článek o seznamu druhů želv ve státě Washington 2024 otevřel oči! Jako někoho, kdo má rád přírodu a divokou zvěř, mě fascinovalo dozvědět se o různých druzích želv, které tento krásný stát nazývají svým domovem. Zahrnutí identifikačních čísel a obrázků mi opravdu pomohlo lépe si představit a porozumět každému druhu. Malovaná želva se svými živými vzory a želva západní s jejími jedinečnými preferencemi stanovišť mě opravdu zaujala. Oceňuji úsilí vynaložené na sestavení tohoto komplexního seznamu a jsem vděčný za povědomí o důležitosti zachování těchto úžasných tvorů a jejich stanovišť, které zvyšuje. Už se těším, až prozkoumám přírodní oblasti tohoto státu a doufám, že se s některými z těchto neuvěřitelných želv osobně setkám. Děkujeme za sdílení těchto cenných informací!

READ
Fakta a průvodce coho lososem (Oncorhynchus kisutch)

Emma Johnson

Tento článek o seznamu druhů želv ve státě Washington 2024 je fascinující! Jako nadšenci do přírody a milovníku želv mi to přišlo neuvěřitelně poučné a bystré. Zahrnutí identifikačních čísel a obrázků každého druhu výrazně zlepšilo mé pochopení a potěšení z článku. Je úžasné vidět rozmanitou škálu druhů želv ve státě Washington a oceňuji, jak článek zdůraznil jejich jedinečné vlastnosti a stanoviště. Obrázky byly zvláště užitečné při identifikaci různých druhů. Nyní si více vážím těchto úžasných tvorů a jejich role v ekosystému. Celkově tento článek poskytl komplexní a vizuálně přitažlivý přehled druhů želv ve státě Washington a nemohu se dočkat, až je v budoucnu osobně navštívím!

Leave a Comment