8 rostlin, které odpuzují krtky 2024 Poradenství

Vítejte v našem komplexním průvodci rostlinami odpuzujícími krtky! Pokud jste se potýkali s krtky, kteří na vaší zahradě páchají zkázu, máme pro vás perfektní řešení. Tato písečná stvoření nejen poškozují váš zákon, ale mohou také poškodit vaše rostliny. Naštěstí existuje několik rostlin, které krtci nesnášejí a udrží je na uzdě.

Zde jsme sestavili seznam 8 nejlepších rostlin odpuzujících krtky, které byste měli zvážit zasazení do vaší zahrady. Tyto rostliny nejen dodají krásu vašemu venkovnímu prostoru, ale také působí jako přírodní odstrašující prostředek, který brání krtkům pryč. Takže, dejte sbohem nevzhledným krtčím kopcům a ahoj v prosperující zahradě!

1. měsíček lékařský (Tagetes spp.)

Měsíčky jsou známé nejen pro své živé květy, ale také pro svou schopnost odpuzovat krtky. Tyto květiny vydávají silnou vůni, která krtkům připadá odpudivá. Výsadba měsíčků kolem hranic vaší zahrady nebo v blízkosti oblastí zamořených krtky může pomoci tyto škůdce odradit.

2. Narcisy (Narcissus spp.)

Narcisy nejsou jen krásné jarní květiny; slouží také jako účinné odpuzovače krtků. Cibulky narcisů obsahují sloučeninu zvanou lykorin, která je při požití toxická pro krtky. Výsadba narcisů ve vaší zahradě může pomoci udržet krtky na uzdě a zároveň přidat nával barev.

3. Skočec obecný (Ricinus communis)

Rostlina skočec byla po staletí používána k odpuzování krtků a jiných norských zvířat. Obsahuje sloučeninu zvanou ricin, která působí jako přírodní odstrašující prostředek. Výsadba rostlin skočec kolem vaší zahrady může vytvořit bariéru, které se krtci budou vyhýbat.

“Tyto rostliny odpuzující krtky nejen dodají vaší zahradě krásu, ale také zabrání těmto škůdcům.”

Česnek – přírodní odpuzovač krtků

Česnek je nejen oblíbenou ingrediencí při vaření, ale může také sloužit jako přírodní odpuzovač krtků na vaší zahradě. Jeho silná vůně odpuzuje krtky a drží je daleko od vašich rostlin.

Chcete-li použít česnek jako odpuzovač krtků, můžete si jej vysadit přímo na zahradě. Pronikavý zápach vytvoří bariéru, které se krtci budou chtít vyhnout. Cibulky česneku můžete vysadit po obvodu zahrady nebo poblíž míst, kde jste zaznamenali aktivitu krtků.

Dalším způsobem, jak použít česnek jako odpuzovač krtků, je vyrobit česnekový sprej. Pro přípravu spreje rozdrťte několik stroužků česneku a namočte je přes noc do vody. Tekutinu přecedíme a přelijeme do rozprašovače. Nastříkejte tekutinu kolem vaší zahrady a věnujte pozornost oblastem, kde jsou krtci nejaktivnější. Vůně česnekového spreje odradí krtky od vstupu do vaší zahrady.

Kromě toho, že odpuzuje krtky, má česnek pro vaši zahradu i další výhody. Je to přírodní pesticid a dokáže odradit další škůdce, jako jsou mšice a slimáci. Má také protiplísňové vlastnosti a může pomoci chránit vaše rostliny před chorobami.

Když sázíte česnek nebo používáte česnekový sprej, je důležité si uvědomit, že může mít silný zápach, který může přetrvávat ve vaší zahradě. Pokud jste citliví na vůni česneku nebo se obáváte, že to ovlivňuje chuť vaší zeleniny, možná budete chtít zvážit použití jiných rostlin odpuzujících krtky.

Celkově je česnek přirozený a levný způsob, jak udržet krtky mimo vaši zahradu. Jeho silná vůně odpuzuje krtky a poskytuje další výhody pro vaše rostliny. Zvažte začlenění česneku do vaší zahrady, abyste zabránili krtkům a ochránili vaše rostliny.

Skočec – účinný repelent proti krtkům

Castor Bean – účinný repelent proti krtkům

Skočec, také známý jako Ricinus communis, je vysoce účinný odpuzovač krtků, který lze použít k odpuzení krtků z vaší zahrady nebo dvora. Obsahuje sloučeninu zvanou ricin, o které je známo, že odpuzuje krtky a jiné škůdce.

Jak používat skočec jako repelent proti krtkům

Jak používat skočec jako repelent proti krtkům

Existuje několik způsobů, jak použít skočec jako repelent proti krtkům. Jednou z metod je rozdrtit skoče a rozházet je kolem tunelů pro krtky. Silná vůně drcených fazolí pomůže odradit krtky z oblasti.

Další metodou je extrahovat olej z ricinových bobů a smíchat jej s vodou. Poté směs nastříkejte na místa zamořená krtky ve vaší zahradě nebo na dvoře. Tato metoda vytváří bariéru, kterou krtci neradi překračují.

Opatření

Opatření

Je důležité poznamenat, že skočec je sice účinným odpuzovačem krtků, ale je také vysoce toxický. Proto je důležité s rostlinou zacházet opatrně a držet ji mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Kromě toho je vhodné při manipulaci s ricinovými boby nosit rukavice, aby nedošlo ke kontaktu s toxickými sloučeninami. Při požití může skočec způsobit těžkou otravu, proto je důležité držet rostlinu mimo dosah malých dětí a domácích zvířat.

Dále se ujistěte, že při použití skočec jako odpuzovače krtků pečlivě dodržujete pokyny. Nepoužívejte nadměrné množství ricinového oleje, protože může poškodit užitečný hmyz a opylovače ve vaší zahradě.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Skočec je účinný odpuzovač krtků, který vám pomůže udržet vaši zahradu bez zamoření krtky. Při používání této rostliny je však důležité dbát opatrnosti kvůli její toxicitě. Při správném použití může být ricinový bob cenným nástrojem při hubení krtků.

Narcisy – krásné a odolné proti krtkům

Narcisy - krásné a odolné proti krtkům

Narcisy jsou se svými zářivými barvami a jemnými okvětními lístky nejen krásným doplňkem každé zahrady, ale slouží také jako přírodní odpuzovač krtků. Tyto úžasné květiny jsou známé svou silnou vůní, kterou krtci považují za nepříjemnou a mají tendenci se jí vyhýbat.

Když jsou narcisy vysazeny strategicky, mohou vytvořit bariéru kolem vaší zahrady a udržet krtky na uzdě. Jejich silné kořeny a podzemní cibulky také působí jako odstrašující prostředek, který krtkům ztěžuje vrtání se v půdě.

Kromě svých vlastností odpuzujících krtky vyžadují narcisy minimální péči a mohou prosperovat v různých klimatických podmínkách. Jsou to rostliny nenáročné na údržbu, které vydrží jak chladné zimy, tak horká léta, takže jsou perfektní volbou do každé zahrady.

Narcisy navíc přicházejí v široké škále barev a tvarů, což vám umožní vytvořit vizuálně přitažlivou zahradu a zároveň zabránit krtkům. Ať už dáváte přednost klasickým žlutým narcisům nebo jedinečným růžovým či bílým odrůdám, existuje narcis pro každý vkus.

Pokud vás tedy nebaví řešit na zahradě škody způsobené krtky, zvažte výsadbu narcisů. Nejen, že si užijete jejich krásu, ale také budete mít spolehlivé a přirozené řešení, jak své rostliny před těmito nežádoucími škůdci ochránit.

Fritillaria – přírodní žárovka odpuzující krtky

Fritillaria - Přírodní žárovka odpuzující krtky

Fritillaria je nádherně kvetoucí cibulovina, která nejenže dodá vaší zahradě barvu, ale také pomůže udržet krtky pryč. Tato rostlina pochází z Evropy, Asie a severní Afriky a po staletí se používá jako přírodní odpuzovač krtků.

Jedním z důvodů, proč je Fritillaria účinná při odpuzování krtků, je její silná vůně. Žárovka obsahuje chemické sloučeniny, které vydávají zápach, který je pro krtky nepříjemný. Vysazením cibulovin Fritillaria ve vaší zahradě můžete vytvořit přirozenou bariéru, která odrazí krtky od vstupu na váš dvůr.

Fritillaria kromě své vůně produkuje také toxiny, které krtkům škodí. Tyto toxiny ovlivňují nervový systém krtků, způsobují jim nepohodlí a způsobují, že se vyhýbají oblastem, kde se pěstuje Fritillaria. Díky tomu je Fritillaria ideální rostlinou, která zabrání krtkům ve vaší zahradě nebo na trávníku.

Při výsadbě cibulovin Fritillaria je důležité vybrat místo, které je plné slunce nebo částečný stín. Tyto cibuloviny preferují dobře propustnou půdu a měly by být vysazeny na podzim, před prvním mrazem. Cibule Fritillaria by měly být od sebe vzdáleny asi 4 až 6 palců a měly by být zasazeny asi 6 palců hluboko.

Cibule Fritillaria lze zasadit přímo do země nebo do nádob. Mohou být také pěstovány uvnitř, pokud žijete v chladnějším klimatu. Chcete-li maximalizovat jejich vlastnosti odpuzující krtky, doporučuje se vysadit cibule Fritillaria v oblastech, kde jsou krtci nejaktivnější, například podél okrajů vaší zahrady nebo poblíž tunelů pro krtky.

Na závěr, Fritillaria je přirozené a krásné řešení problémů s krtky ve vaší zahradě. Vysazením těchto cibulovin můžete do svého venkovního prostoru přidat vizuální zajímavost a zabránit krtkům. Vyzkoušejte Fritillarii a užijte si zahradu bez krtků!

Měsíčky – barevné květy, které krtci nemají rádi

Měsíčky – barevné květy, které krtci nemají rádi

Měsíčky jsou nejen krásné a barevné květiny, které dokážou rozzářit vaši zahradu, ale je také známo, že odpuzují krtky. Tyto živé květiny vydávají nepříjemný zápach, který krtci považují za nepříjemný, a tak je drží daleko od vaší zahrady.

Měsíčky patří do rodu Tagetes a jsou často označovány jako „květ mrtvých“, protože se používají při tradičních mexických oslavách Dia de los Muertos. Jejich silná vůně však může pomoci odradit krtky, hraboše a další podzemní škůdce.

Kromě toho, že měsíčky odpuzují krtky, jsou také nenáročné na pěstování a údržbu. Daří se jim na plném slunci a dobře odvodněné půdě, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro začínající i zkušené zahradníky. Přicházejí v různých zářivých barvách, včetně žluté, oranžové a červené, které dodávají vaší zahradě šmrnc.

Chcete-li použít měsíčky jako přírodní odpuzovač krtků, vysaďte je po obvodu zahrady nebo v oblastech, kde se krtci běžně vyskytují. To vytvoří bariéru, kterou krtci s menší pravděpodobností překročí. Kromě toho můžete měsíčky také zasadit s jinou zeleninou a bylinkami, abyste získali přirozené řešení pro hubení škůdců pro celou vaši zahradu.

Zatímco měsíčky mohou pomoci odpuzovat krtky, je důležité si uvědomit, že nejde o spolehlivé řešení. Pokud máte vážné zamoření krtků, možná budete muset pro dosažení nejlepších výsledků kombinovat měsíčky lékařské s jinými metodami kontroly krtků. Přidání měsíčků do vaší zahrady však může přidat krásu i funkčnost, díky čemuž se vyplatí do každého venkovního prostoru.

Otázka odpověď:

Existují nějaké rostliny, které mohou krtky odpuzovat?

Ano, existují rostliny, které dokážou krtky odpuzovat. Některé z nejlepších rostlin odpuzujících krtky pro rok 2024 zahrnují skočec, měsíčky a narcisy.

Proč krtci nemají rádi některé rostliny?

Krtci nemají rádi některé rostliny, protože vydávají silný zápach nebo obsahují sloučeniny, které jsou pro ně toxické nebo dráždivé. Díky tomu jsou rostliny účinným přírodním odstrašujícím prostředkem pro krtky.

Dokáže se výsadbou těchto rostlin odpuzujících krtky krtků úplně zbavit?

I když vysazování těchto rostlin odpuzujících krtky může krtkům pomoci odradit, nemusí se jich úplně zbavit. Pro účinnější výsledky je nejlepší je používat v kombinaci s jinými metodami kontroly krtků.

Video:

NEET Topper Prabanjan | என் வெற்றிக்கான காரணம் இதுதான்! | 720/720 | Anglické titulky

Peppa Pig Celé epizody Pojďme nakupovat! Karikatury pro děti

“NEET-ல் RANK 1 எடுக்க நான் செஞ்சது இதான்!” பிரபஞ்சன் INSPIRING பேட்டி

Hodnocení

Liam Williams

Tento článek o 8 nejlepších rostlinách odpuzujících krtky pro rok 2024 mi opravdu pomohl! Jako zahradníka může být jednání s krtky docela frustrující, takže hledání přírodních řešení je pro mě vždy prioritou. Článek poskytuje skvělý přehled o tom, které rostliny jsou účinné při odpuzování krtků a nabízí různé možnosti, ze kterých si můžete vybrat. Obzvláště se mi líbil návrh použít rostliny skočec a měsíčku lékařského, protože nejen odradí krtky, ale také dodají zahradě krásný nádech. Článek také vysvětluje důvody repelentních vlastností každé rostliny, což mi pomáhá lépe pochopit, jak fungují. Celkově mi tento článek dal několik skvělých nápadů k prozkoumání a realizaci v mé zahradě v příštím roce. Díky za informativní čtení!

Nick_1990

Nedávno jsem v kategorii rady narazil na tento článek o 8 top rostlinách proti krtkům pro rok 2024 a musím říct, že mi to nesmírně pomohlo. Být majitelem domu a potýkat se s problémy s krtky na své zahradě, hledání účinných řešení bylo neustálou výzvou. Tento článek poskytuje fantastickou řadu rostlin, které nejen odpuzují krtky, ale také dodávají zahradě krásu. Obzvláště se mi líbilo, jak byla každá rostlina podrobně vysvětlena, včetně jejích vlastností odpuzujících krtky a jak o ni pečovat. Bonusem je také fakt, že tyto rostliny jsou přírodní a ekologické. Je zřejmé, že autor provedl důkladný výzkum a má hluboké porozumění tématu. Vřele doporučuji tento článek každému, kdo má na své zahradě problémy s krtky. Děkujeme za sdílení tak cenných informací!

Maximální výkon 97

Jako mužský čtenář jsem našel tento článek o „8 nejlepších rostlinách odpuzujících krtky pro rok 2024“ velmi informativní a užitečný. Už nějakou dobu řeším problémy s krtky na své zahradě a tento článek mi poskytl několik skvělých řešení. Rady autorky ohledně výsadby rostlin, jako je skočec, narcisy a měsíčky, které odpuzují krtky, určitě příští rok na své zahradě vyzkouším. Oceňuji podrobné vysvětlení, jak tyto rostliny fungují jako odpuzovače krtků a tipy na jejich výsadbu a údržbu. Článek také poskytuje dobrou rovnováhu vědeckých informací a praktických rad, takže je snadné jej pochopit a implementovat v mé vlastní zahradě. Celkově jsem zjistil, že tento článek je cenným zdrojem pro každého, kdo se zabývá molekulárními problémy a hledá přírodní řešení.

Connor

Tento článek o top 8 rostlinách odpuzujících krtky pro rok 2024 jsem našel v kategorii rady a musím říct, že byl docela poučný. Jako někdo, kdo se potýká s krtčím napadením na mé zahradě, jsem hledal přírodní řešení, jak je udržet pryč. Článek poskytuje podrobný seznam rostlin, které působí jako přírodní repelenty, jako jsou rostliny skočec, narcisy a kopr. Oceňuji autorovo vysvětlení, jak tyto rostliny působí na odstrašení krtků a jejich tipy, jak je na zahradě efektivně využít. Obzvláště se mi líbil návrh vysadit rostliny skočec jako okraj zahrady. Nejenže odradí krtky, ale dodají krajině i punc krásy. Článek také zdůraznil důležitost udržování zdravé půdy, což je něco, o čem jsem dříve neuvažoval. Určitě se budu řídit doporučením přidávat organickou hmotu, aby se zlepšila úrodnost půdy a odradili krtky od rytí. Zjistil jsem, že článek je dobře prozkoumaný a snadno srozumitelný i pro někoho, jako jsem já, kdo není odborníkem na zahradničení. Zahrnutí obrázků každé rostliny bylo také užitečné při vizualizaci toho, jak by vypadaly v mé vlastní zahradě. Celkově byl tento článek skvělým zdrojem pro každého, kdo se zabývá problémy s krtky a hledá přírodní řešení. Vřele doporučuji k přečtení.

Leave a Comment