21 vodních ptáků, které musíte vidět v Oklahomě 2024 (ID obrázky)

Oklahoma přitahuje pozorovatele ptactva z celého světa a je útočištěm nadšených ptáků. Díky rozmanitým ekosystémům a bohatým zdrojům vody je stát domovem pozoruhodné rozmanitosti vodního ptactva. V tomto článku vám představíme 21 úžasných vodních ptáků, které můžete očekávat v Oklahomě v roce 2024, včetně tipů na identifikaci a úchvatných obrázků.

Od majestátního amerického bílého pelikána po barevnou kachnu lesní, vodní ptáci z Oklahomy nabízejí vizuální lahůdku pro milovníky přírody i fotografy. Tyto ptačí divy lze nalézt ve státních jezerech, rybnících a řekách, kde se jim daří v jejich přirozeném prostředí. S pomocí tohoto komplexního průvodce budete schopni tyto ptáky snadno identifikovat a ocenit jejich krásu a jedinečnost.

Připravte se na to, že budete uchváceni elegantní půvabem Velké modré volavky, která dokonale nehybně stojí na mělčině a trpělivě čeká na další jídlo. Staňte se svědky nádherné akrobacie chůda černokrkého, jak ladně chodí na svých neuvěřitelně dlouhých nohách. Užasněte nad zářivými barvami modrokřídlého, když letí, jeho křídla blikají kaleidoskopem modré a zelené.

Každý ptačí profil v tomto článku obsahuje podrobný popis, klíčové identifikační prvky a úžasné fotografie, které vám umožní přiblížit se těmto pozoruhodným tvorům zblízka. Ať už jste zkušený pozorovatel ptactva nebo začátečník, tento průvodce vás inspiruje k prozkoumání neuvěřitelného světa vodních ptáků v Oklahomě a prohloubí vaši lásku k přírodním krásám, které nás obklopují.

Americký Wigeon

Americký Wigeon

Americký Wigeon je středně velká kachna, která pochází ze Severní Ameriky. Je známý svým nápadným zbarvením a jedinečným píšťalkovým voláním. Zde jsou některá klíčová fakta o tomto fascinujícím vodním ptáku:

Identifikace

Identifikace

 • Velikost: Americký Wigeon měří asi 16 až 23 palců na délku.
 • Peří: Samec má výraznou zelenou skvrnu na straně hlavy, bílou korunu a našedlé tělo. Samice má šedohnědé tělo s bledě namodralým zobákem.
 • Chování: Americké Wigeony lze často vidět, jak hledají potravu ve skupinách, ponořují hlavu pod vodu, aby se živili vegetací a bezobratlí.

Habitat

Americké Wigeony lze nalézt v různých mokřadních stanovištích, včetně bažin, rybníků a mělkých jezer. Během zimních měsíců se běžně vyskytují podél pobřeží a v ústích řek.

Migrační vzory

Wigeon americký je stěhovavý pták, hnízdící v létě v severních oblastech Severní Ameriky a na Aljašce. V zimě se stěhují do jižních částí Spojených států a Mexika.

READ
17 vodních ptáků, které musíte vidět v Arizoně 2024 (ID obrázky)

Stav zachování

Wigeon americký má stabilní populaci a v současné době není uveden jako druh znepokojený. Hrozby, jako je ztráta stanovišť a znečištění, by však mohly v budoucnu ovlivnit jejich populaci.

Jste-li milovníky ptáků, určitě dávejte pozor na americký Wigeon při vašem dalším dobrodružství s pozorováním ptáků v Oklahomě!

Barrowovo zlatoočko

Barrow’s Goldeneye je krásný vodní pták, který se běžně vyskytuje v Oklahomě. Je známý svým nápadným černobílým opeřením s leskle zelenou hlavou u samce a čokoládově hnědou hlavou u samice. Tato středně velká potápěčská kachna je pojmenována po siru Johnu Barrowovi, britském cestovateli a spisovateli z 19. století.

Barrowovy zlatoočky se obvykle vyskytují ve skalnatých řekách, jezerech a pobřežních oblastech. Jsou vynikajícími potápěči a živí se vodním hmyzem, bezobratlými a malými rybami. Během období rozmnožování samci předvádějí propracované námluvy, včetně pohupování hlavou a mávání křídly, aby přilákali samice.

Tento druh je známý svými migracemi na velké vzdálenosti. V létě se Barrow’s Goldeneyes rozmnožuje v severních částech Severní Ameriky, zejména na Aljašce a Kanadě. V zimě se stěhují do jižních částí kontinentu, včetně středních a východních Spojených států.

Identifikace

Samec zlatoočka Barrowova má černé tělo, bílé skvrny na křídlech a výrazné žluté oko. Jeho hlava je lesklé zeleno-černé barvy, s bílou skvrnou ve tvaru půlměsíce za okem. Samice má bohatou čokoládově hnědou hlavu a tělo, s menší bílou skvrnou za okem.

Barrow’s Goldeneyes jsou známé svým jedinečným chovným opeřením. Samci mají na hlavě protáhlý hřeben, který mohou podle nálady zvedat a snižovat. V období mimo rozmnožování mají samci i samice tlumenější opeření s menším kontrastem mezi černou a bílou.

Zachování

Zachování

Barrowovy zlatoočky jsou Mezinárodní unií pro ochranu přírody (IUCN) považovány za druh nejméně znepokojený. Stále však čelí některým hrozbám, jako je ničení stanovišť a znečištění. Ochranářské úsilí je zaměřeno na zachování jejich hnízdišť a zimovišť a také na zajištění dostupnosti vhodných hnízdišť.

Odborný název Bucephala islandica
Rodina Anatidae
Délka 37 44-cm
Rozpětí křídel 67 70-cm
Hmotnost 700-1200 g
Stav zachování Nejméně starost

Černokrký chůda

Chůda černokrká je pozoruhodný pták nalezený v Oklahomě. Snadno se pozná podle dlouhých, tenkých nohou a černobílého peří. Tento vodní pták má černou hlavu a krk, zatímco jeho hřbet a křídla jsou bílá. Dospělí samci a samice vypadají podobně, ale samci jsou obvykle o něco větší.

READ
Objevte velkolepé vodní ptáky z Alabamy v roce 2024: Vizuální průvodce s ID a úžasnými obrázky

Tito ptáci jsou často vidět v bažinatých oblastech nebo podél okrajů jezer a rybníků. Používají své dlouhé nohy, aby se brodili v mělké vodě a hledají hmyz, malé ryby a korýše. Jejich dlouhé tenké zobáky jsou dokonale přizpůsobeny k chytání kořisti.

Černokrké chůdy jsou známé svým jedinečným a elegantním stylem chůze. Mají charakteristický vysoký krok, zvednou každou nohu vysoko ze země, než ji položí zpět. To jim dává vzhled chůze na chůdách, odtud jejich název.

Během období rozmnožování, které obvykle nastává od dubna do července, si chůda černokrká staví hnízdo na zemi poblíž vody. Hnízdo je mělký škrap lemovaný trávou a jinou vegetací. Samice obvykle snáší tři až pět vajec, která jsou světle hnědá nebo žlutohnědá s hnědými skvrnami.

Černokrcí chůdaři jsou vysoce teritoriální a budou agresivně bránit svá hnízdní území. Zapojují se do námluv, které zahrnují pózování, mávání křídly a volání. Jakmile se vytvoří párové spojení, samec a samice se budou střídat v inkubaci vajíček a péči o kuřata.

Pokud v Oklahomě zahlédnete chřipce černokrkého, považujte se za šťastného! Tyto elegantní ptáky je radost pozorovat a jejich přítomnost dodává státním vodním tokům krásu.

Potápka ušatá

Potápka ušatá, také známá jako potápka rohatá, je malý vodní pták, který se běžně vyskytuje v Oklahomě. Patří do čeledi Podicipedidae a je známý svým osobitým vzhledem a chováním.

Vzhled

 • Potápka ušatá je malý pták s délkou asi 12-14 palců.
 • Má černou hlavu a krk a jeho tělo je většinou tmavě šedé.
 • Během období rozmnožování se na krku a bocích vyvíjí výrazné červenooranžové opeření.
 • Jeho oči jsou jasně červené a má malý štíhlý zobák.
 • Jejich nohy a chodidla jsou načernalé.

Habitat

Potápka ušatá je především sladkovodní pták a běžně se vyskytuje v rybnících, jezerech a bažinách v Oklahomě.

Chování

 • Potápky ušaté jsou vynikající plavci a potápěči. K pohonu pod vodou používají své laločnaté prsty.
 • Jsou známí svým jedinečným pářícím tancem, kdy běhají po vodní hladině se vztyčenými křídly a vydávají tiché vrkání.
 • Živí se především malými rybami a bezobratlími, které loví potápěním pod vodou.
 • Během migrace tvoří potápky ušaté velká hejna a lze je ve velkém počtu spatřit v oklahomských jezerech a nádržích.
READ
40 vodních ptáků, které musíte vidět v Pensylvánii 2024 (ID obrázky)

Celkově vzato je potápka ušatá fascinujícím vodním ptákem, kterého lze pozorovat na různých stanovištích v Oklahomě. Díky svému osobitému vzhledu a jedinečnému chování je oblíbený mezi pozorovateli ptáků a milovníky přírody.

Potápka strakatá

Potápka strakatá

Potápka strakatá je malý vodní pták, který se vyskytuje v Oklahomě. Je známý pro svůj výrazný strakatý účet, který mu dává jméno. Pták je asi 12 palců dlouhý a má rozpětí křídel 18-20 palců.

Potápka strakatá je mistrovský potápěč a plavec, většinu času tráví ve vodě. Má vynikající vidění pod vodou a snadno chytí malé ryby a jiné vodní bezobratlé.

Vzhled

Potápka strakatá má hnědočerné tělo s bílým břichem. Jeho krk je krátký a jeho hlava je kulatá, s černým zobákem, který má na špičce bílý pás. Ptačí oči jsou červené. Během období rozmnožování se u dospělého hřebene vyvine na hlavě malý hřeben s vrcholky.

Stanoviště a chování

Potápka strakatá lze nalézt v různých mokřadních lokalitách, jako jsou jezera, rybníky, bažiny a pomalu tekoucí řeky. Preferuje oblasti s hustou vegetací, kde se může schovávat a stavět hnízda. Pták má jedinečnou schopnost pomalu se potápět do vody, což mu umožňuje vyhýbat se predátorům.

Tento vodní pták je obvykle samotářský nebo jej lze nalézt v malých skupinách. Aktivní je hlavně ve dne, i když ji lze vidět i za soumraku a svítání. Potápka strakatá je známá svým charakteristickým voláním, hlasitým, chraplavým zvukem „kow-kow-kow“, který je slyšet z dálky.

Věděli jste to? Potápka strakatá je jedním z mála druhů ptáků, kteří mohou plavat pod vodou. Dokáže zůstat ponořený až 30 sekund a pomocí křídel se prohání vodou.

Stav ochrany: Potápka strakatá je běžný ptačí druh a v současné době není uveden jako znepokojivý. Ztráta stanovišť a znečištění však nadále ohrožují jeho populaci.

Otázka odpověď:

Jaké druhy vodních ptáků lze v Oklahomě vidět?

Některé druhy vodních ptáků, které lze v Oklahomě vidět, zahrnují amerického bílého pelikána, volavku sněžnou, volavku skotu a kormorán dvouchocholatý.

Jsou v Oklahomě nějací vzácní nebo ohrožení vodní ptáci?

Ano, v Oklahomě žijí vzácní a ohrožení vodní ptáci. Jedním z příkladů je jeřáb ptačí, který je silně ohrožený a ve volné přírodě zůstalo jen několik jedinců.

READ
35 vodních ptáků, které musíte vidět v Jižní Karolíně 2024 (ID obrázky)

Kdy je nejlepší období roku k vidění vodních ptáků v Oklahoma?

Nejlepší čas roku k vidění vodních ptáků v Oklahomě je během jarní a podzimní migrační sezóny. Ptáci v těchto dobách procházejí státem na cestě do hnízdišť nebo zimovišť a jsou k vidění ve velkém počtu.

Kde jsou v Oklahomě dobrá místa pro pozorování ptáků?

V Oklahomě je několik dobrých míst pro pozorování ptáků. Některá oblíbená místa zahrnují Red Slough Wildlife Management Area, Black Mesa State Park a Wichita Mountain Wildlife Refuge.

Video:

To vás dostane do šoku!

Řeka Eufrat KONEČNĚ vysychá a toto je nalezeno

Tento dinosaurus byl před týdnem doslova naživu. Dinosaurus nalezen v perfektním stavu

Hodnocení

Omlouváme se, ale tento požadavek nemohu dokončit.

Tento článek je opravdu strhující! Jako vášnivý pozorovatel ptactva neustále hledám nové druhy, které bych přidal na svůj seznam, a zdá se, že Oklahoma je rájem pro nadšence vodního ptactva, jako jsem já. Obrázky obsažené v článku jsou prostě dechberoucí a nutí mě si hned zarezervovat výlet do Oklahomy. Obzvláště se mi líbil obrázek amerického bílého pelikána s jeho majestátním rozpětím křídel a zářivými barvami. Volavka načervenalá a čáp lesní mě zaujali také svými jedinečnými rysy a ladnými pohyby. Oceňuji komplexní popisy ptáků, stejně jako jejich stanoviště a chování. Je fascinující dozvědět se o rozmanité škále vodních ptáků nalezených v Oklahomě, od ikonického orla bělohlavého až po okouzlujícího mořského mořského ptáka. Tento článek rozhodně podpořil mou touhu prozkoumat ohromující mokřady a jezera v Oklahomě při hledání těchto nádherných tvorů. Rád bych byl svědkem Velké modré volavky v jejím přirozeném prostředí a možná bych dokonce zahlédl nepolapitelného Spoonbilla růžového. Děkujeme vám za tuto nádhernou kompilaci 21 velkolepých vodních ptáků z Oklahomy. Rozhodně to podnítilo mou touhu a přidalo několik dalších ptáků do mého seznamu!

Omlouváme se, ale tento požadavek nemohu dokončit.

Páni, jsem naprosto ohromen dechberoucími vodními ptáky uvedenými v tomto článku! Jako vášnivý pozorovatel ptáků žijící v Oklahomě se nemohu dočkat, až budu v roce 21 osobně svědkem těchto 2024 velkolepých druhů. Detailní popisy a vysoce kvalitní obrázky v článku skutečně podnítily mou zvědavost a vzrušení. Obzvláště mě uchvátí zářivé barvy a výrazné rysy každého ptáka. Od krásně ochmýřené kachny Wood Duck po elegantní American Avocet, každý druh zde vystavený je skutečně uměleckým dílem. Poskytnuté informace týkající se jejich stanovišť, migračních vzorců a chování jsou neuvěřitelně užitečné pro plánování budoucích výletů za pozorováním ptáků. Jako člověk, který si váží přírody a ochrany, jsem vděčný za úsilí organizací a jednotlivců chránit tyto majestátní ptáky a jejich stanoviště. Je povzbudivé dozvědět se o probíhajících ochranářských projektech a jejich pozitivním dopadu na zachování těchto druhů pro budoucí generace. Jsem také nadšený, když vidím, že se Oklahoma stává hotspotem pro pozorování vodních ptáků. S rozmanitými ekosystémy a mokřadními oblastmi není divu, že se tolik nádherných druhů rozhodlo nazývat tento stát domovem. Těším se na objevování úžasné krajiny a pozorování těchto ptáků v jejich přirozeném prostředí. Článek vzbudil mou zvědavost a motivoval mě k dalšímu vzdělávání o těchto ptácích. Jsem inspirován, abych se připojil k místním skupinám pozorujícím ptáky a účastnil se projektů občanské vědy, které přispívají k úsilí o ochranu přírody v Oklahomě. Příležitost přispět k vědeckému poznání těchto ptáků a zároveň si užít jejich krásu osobně je opravdu vzrušující. Celkově ve mně tento článek vyvolal úžas a motivaci. Těším se, až budu svědkem toho, jak majestátnost těchto 21 vodních ptáků skutečně ožije v přirozeném prostředí Oklahomy. S dalekohledem a fotoaparátem v ruce jsem připraven pustit se do tohoto dobrodružství s pozorováním ptáků a vytvořit si vzpomínky, které vydrží na celý život.

READ
Fakta, stanoviště a ID průvodce o bělohrdlí (Cinclus cinclus)

Leave a Comment