14 rostlin, které přitahují berušky 2024 Hmyz

Pokud jde o přirozenou ochranu proti škůdcům, berušky (nebo slunéčka) jsou jedním z nejlepších hmyzu, který můžete mít ve své zahradě. Tato drobná stvoření se živí škodlivými škůdci, jako jsou mšice, moučnice a svilušky, což pomáhá udržovat vaše rostliny zdravé a prosperující. Pokud chcete berušky do své zahrady přilákat, jedním z nejlepších způsobů, jak to udělat, je vysadit konkrétní rostliny, o kterých je známo, že je milují.

1. Kopr: Tato aromatická bylinka je nejen skvělým doplňkem do vaší kuchyně, ale také oblíbenou beruškou. Pěstování kopru ve vaší zahradě nejen přiláká tento užitečný hmyz, ale také dodá vašemu venkovnímu prostoru krásu díky svým jemným, péřovým listům.

2. měsíček: Měsíček, známý také jako měsíček, je jasná a veselá květina, která přitahuje berušky svými zářivými barvami a sladkým nektarem. Tyto barevné květy se snadno pěstují a přilákají do vaší zahrady různé užitečné druhy hmyzu.

3. Slunečnice: Slunečnice jsou nejen úžasným doplňkem každé zahrady, ale také přitahují berušky svými velkými květy bohatými na pyl. Zasazením několika slunečnic do vaší zahrady poskytnete nejen potravu pro berušky, ale také dodá vašemu venkovnímu prostoru šmrnc.

4. Fenykl: Tato aromatická bylina je oblíbená nejen u berušek, ale přitahuje i další užitečný hmyz, jako jsou krajky a pestřenky. Vysazením fenyklu ve vaší zahradě nejenže přilákáte tento užitečný hmyz, ale také dodá vaší zahradě zajímavou texturu s jeho peříčkovými listy a zářivými žlutými květy.

Poznámka: Toto je pouze náhled článku. Úplný seznam rostlin, které berušky přitahují, a tipy, jak vytvořit zahradu přátelskou k beruškám, naleznete na našich webových stránkách.

5. Kosmos: Kosmos je se svými sedmikráskovými květy a jasnými barvami magnetem pro berušky. Tyto jednoleté květiny se snadno pěstují a zaujmou nejen berušky, ale i další užitečný hmyz, jako jsou krajky a parazitické vosy.

6. Alyssum: Tato nízko rostoucí květina je nejen voňavá, ale také nesmírně atraktivní pro berušky. Výsadba alyssum ve vaší zahradě bude nejen zdrojem potravy pro berušky, ale také dodá vašemu venkovnímu prostoru sladkou vůni a jemnou texturu.

7. Řebříček: Tato odolná trvalka je oblíbená nejen u berušek, ale přitahuje i další užitečný hmyz, jako jsou včely a motýli. Zasazením řebříčku na vaši zahradu nejenže přilákáte tento užitečný hmyz, ale také dodá vašemu venkovnímu prostoru záblesk barev se zářivými květy s plochými vrcholy.

READ
6 rostlin, které přitahují vážky 2024 rostliny v plovoucích jezírkách

8. měsíčky: Tyto světlé a veselé květiny jsou nejen krásné, ale také přitahují berušky svou silnou vůní. Výsadba měsíčků na vaší zahradě nejenže odradí škodlivé škůdce, jako jsou háďátka, ale také přiláká berušky a další užitečný hmyz do vašeho venkovního prostoru.

Rostliny, které přitahují berušky 2024

Berušky jsou užitečný hmyz, který pomáhá kontrolovat populace škůdců v zahradě. Přilákáním berušek do vaší zahrady můžete přirozeně snížit potřebu chemických pesticidů. Jedním z účinných způsobů, jak přilákat berušky, je vysadit konkrétní druhy rostlin, které je přitahují. Zde je 14 rostlin, o kterých je známo, že přitahují berušky:

1. Kopr

1. Kopr

Kopr je nejen skvělá bylinka pro kulinářské účely, ale přitahuje i berušky. Zasaďte si kopr do své zahrady, abyste poskytli zdroj potravy a stanoviště pro tento užitečný hmyz.

2. Fenykl

2. Fenykl

2. Fenykl

Fenykl je další bylinka, kterou berušky milují. Jeho jemné žluté květy a voňavé listy během chvilky přilákají berušky do vaší zahrady.

3. Měsíček

Měsíček, také známý jako měsíček lékařský, je krásná kvetoucí rostlina, která přitahuje berušky. Jeho jasně oranžové a žluté květy jsou pro tento užitečný hmyz neodolatelné.

4. Řebříček obecný

Řebříček je odolná trvalka se shluky drobných květů, které berušky přitahují. Vysaďte si na zahradě řebříček, abyste vytvořili příjemné prostředí pro berušky.

5. Pampeliška

Ačkoli mnozí považují pampelišky za plevel, ve skutečnosti jsou důležitým zdrojem potravy pro berušky. Nechte na zahradě vyrůst pár pampelišek, abyste přilákali berušky a zajistili jim udržitelné zásobování potravinami.

6. Tansy

Tansy je kvetoucí rostlina s jasně žlutými květy, kterým berušky neodolají. Zasaďte si po své zahradě tansy, abyste do ní nakreslili berušky.

7. Nasturtium

Nasturtium je oblíbená jednoletá květina, která nejen dodá krásu vaší zahradě, ale také přiláká berušky. Jeho živé květy a listy jsou oblíbeným zdrojem potravy pro berušky.

8.Coreopsis

Coreopsis je barevná trvalka, která svými květy podobnými kopretinám přitahuje berušky. Zasaďte tuto nenáročnou rostlinu na svou zahradu, abyste přilákali tento užitečný hmyz.

9. Sweet Alyssum

Sladký alyssum je jemná jednoletá květina, která uvolňuje sladkou vůni, která přitahuje berušky. Jeho malé bílé nebo fialové květy jsou oblíbeným zdrojem potravy pro tento užitečný hmyz.

READ
12 rostlin, které přitahují Lacewings 2024 Květiny

10. Fenykl

Motýlí keř, také známý jako buddleia, je oblíbený keř, který přitahuje různé užitečné druhy hmyzu, včetně slunéček. Jeho barevné květy udělají z vaší zahrady útočiště pro berušky.

11. Zlatobýl

Zlatobýl je vytrvalá rostlina, která vytváří zlatožluté květy, které berušky milují. Zasaďte si zlatobýl do své zahrady, abyste přilákali berušky a dodali jim šmrnc.

12. Měsíček

Měsíček lékařský je všestranná jednoletá květina, která nejen odrazuje škůdce, ale také přitahuje berušky. Jeho zářivé květy a silná vůně jsou pro berušky neodolatelné.

13. Slunečnice

Slunečnice jsou nejen úchvatné na pohled, ale také přitahují berušky svými velkými a zářivými květy. Vysaďte si na zahradu slunečnice a vytvořte bufet pro berušky.

14. Kosmos

Kosmos je snadno pěstovatelná jednoletá květina, která svými krásnými květy přitahuje berušky. Jeho zářivé květy v odstínech růžové, fialové a bílé přitáhnou berušky do vaší zahrady.

Vysazením těchto 14 rostlin můžete přilákat berušky do vaší zahrady a vytvořit ekosystém, který pomáhá přirozeně regulovat škůdce. Užijte si krásu těchto květin a zároveň víte, že podporujete zdravou a vyváženou zahradu!

Kategorie Hmyz – Název vašeho webu [Rostliny, které milují]

Kategorie Hmyz – Název vašeho webu [Rostliny, které milují]

Přilákání berušek do vaší zahrady může být prospěšné pro kontrolu škůdců, protože berušky jsou přirozenými predátory mnoha zahradních škůdců. Jedním ze způsobů, jak přilákat berušky, je vysadit konkrétní rostliny, které milují.

1. Kopr

Kopr je nejen chutná bylinka, ale také skvělá rostlina pro přilákání berušek. Jeho jemné květy jsou dobrým zdrojem pylu a nektaru pro berušky.

2. Fenykl

Podobně jako kopr je fenykl další bylinkou, která berušky láká. Jeho žluté květy jsou atraktivní pro berušky a jsou dobrým zdrojem potravy pro larvy i dospělé.

3. Měsíček

Měsíček, také známý jako měsíček, je jasná a veselá květina, kterou berušky milují. Jeho zářivé oranžové a žluté květy přilákají do vaší zahrady berušky a další užitečný hmyz.

4. Řebříček obecný

Řebříček je vytrvalá květina, která nejenže dodá vaší zahradě šmrnc, ale také přitahuje berušky. Jeho ploché trsy drobných květů milují berušky.

5. Sweet Alyssum

5. Sweet Alyssum

Sladký alyssum je nízko rostoucí květina, která uvolňuje vůni, která přitahuje berušky. Jeho drobné bílé květy poskytují nektar pro berušky, takže je ideální rostlinou do vaší zahrady.

READ
Rostliny, které přitahují ještěrky 2024 Ještěrky

6. Slunečnice

Slunečnice jsou nejen krásné a živé, ale také přitahují berušky. Velké, otevřené květy slunečnic poskytují dobrý zdroj nektaru pro berušky a další užitečný hmyz.

7. Hořčičná zeleň

Hořčičné zelené jsou nejen chutným doplňkem vaší zahrady, ale také magnetem pro berušky. Žluté květy hořčice zelené jsou pro slunéčka atraktivní a rostliny jim poskytují dobré stanoviště.

8. Pampeliška

Přestože jsou pampelišky mnohými považovány za plevel, ve skutečnosti jsou prospěšné pro přilákání berušek. Zářivě žluté květy pampelišek milují berušky a poskytují jim dobrý zdroj potravy.

9. Měsíček

Měsíčky jsou nejen oblíbenou volbou zahrádkářů, ale také oblíbenou beruškou. Živé oranžové a žluté květy přitahují berušky a rostliny také pomáhají odpuzovat některé škůdce.

10. Jetel

Jetel je nejen dobrým zdrojem dusíku pro vaši půdu, ale také oblíbencem berušek. Drobné květy jetele přitahují berušky a jsou také dobrým zdrojem nektaru.

11. Kosmos

Kosmos květiny jsou nejen krásné, ale také milované beruškami. Květy kosmu připomínající sedmikrásky jsou atraktivní pro berušky a poskytují dobrý zdroj potravy pro larvy i dospělé.

12. Sedmikrásky

Sedmikrásky jsou klasickou květinou, která přitahuje berušky. Jednoduché a veselé květy sedmikrásek milují berušky a jsou krásným doplňkem každé zahrady.

13. Angelika

Andělika je bylina, která je známá tím, že přitahuje berušky. Shluky malých květů anděliky jsou atraktivní pro berušky a poskytují dobrý zdroj nektaru.

14. Krajka královny Anny

Krajka královny Anny, známá také jako divoká mrkev, je jemná a krásná květina, která přitahuje berušky. Shluky bílých květů krajky královny Anny milují berušky a jsou dobrým zdrojem potravy.

Zahrnutím těchto rostlin do vaší zahrady můžete vytvořit atraktivní stanoviště pro berušky a pomoci regulovat zahradní škůdce přirozeným a ekologickým způsobem.

Otázka odpověď:

Jaké rostliny přitahují berušky?

Některé rostliny, které přitahují berušky, zahrnují kopr, fenykl, řebříček, koriandr a měsíčky.

Jak mohu přilákat berušky do své zahrady?

Abyste přilákali berušky do své zahrady, můžete zasadit některé z jejich oblíbených rostlin, jako je kopr, fenykl nebo řebříček. Můžete jim také poskytnout zdroj vody, například mělkou misku naplněnou vodou. Berušky také rády jedí mšice, takže kontrolou populací mšic ve vaší zahradě můžete přilákat více slunéček.

READ
12 zahradních rostlin bezpečných pro želvy 2024 Poradenství

Proč bych měl berušky přilákat do své zahrady?

Přilákání berušek do vaší zahrady může být prospěšné pro hubení škůdců. Berušky jsou přirozenými predátory mšic, roztočů a dalších zahradních škůdců. Tím, že budete mít berušky ve vaší zahradě, mohou pomoci udržet tyto populace škůdců pod kontrolou a snížit potřebu chemických pesticidů.

Video:

Jak vytvořit továrnu na berušky na vaší zahradě

Jak přilákat berušky

Kdo prodává nejlepší berušky

Hodnocení

Seznam jmen:

Jako mužského čtenáře musím říct, že mě tento článek o rostlinách, které přitahují berušky, zaujal. Berušky jsou nejen roztomilé, ale také skvělé pro přirozené hubení škůdců v zahradách. Seznam 14 rostlin uvedených v článku je docela působivý a rozmanitý. Obzvláště mě zaujalo zařazení měsíčku, třapatky a řebříčku, protože tyto rostliny již na zahradě mám. Teď mám ještě větší důvod je ocenit. Článek také poskytuje cenné informace o výhodách vábení berušek, jako je jejich schopnost lovit mšice a jiný destruktivní hmyz. Tento článek mi přišel informativní i praktický, protože mi dává nápady, jak vytvořit příjemné prostředí pro berušky na mé zahradě. Celkově je to dobře napsaný kousek, který nabízí užitečné tipy pro nadšence do přírody, jako jsem já.

Maximální výkon

Tento článek mi připadal velmi poučný a užitečný, protože mě berušky a jejich role při udržování zdravé zahrady vždy fascinovaly. Seznam 14 rostlin, které přitahují berušky, je skvělým zdrojem pro někoho, jako jsem já, kdo chce vytvořit zahradu, která je prospěšná pro tento krásný hmyz. Oceňuji, jak článek uvádí konkrétní podrobnosti o každé rostlině a důvody, proč jsou pro berušky atraktivní. Kromě toho článek také poskytuje užitečné tipy, jak se o tyto rostliny starat a vytvořit příjemné prostředí pro berušky. Nemůžu se dočkat, až začnu začleňovat některé z těchto rostlin do své zahrady a přitahovat tento užitečný hmyz. Děkujeme za sdílení těchto cenných informací!

Super chlap

Jako mužský čtenář jsem našel tento článek o „14 rostlinách, které přitahují berušky 2024“ docela informativní a užitečný. Berušky jsou známé jako užitečný hmyz, který pomáhá hubit škůdce v zahradách a dvorech. Oceňuji poznávání konkrétních rostlin, které mohou tato nádherná stvoření přitahovat. Článek nabízí velký výběr rostlin, včetně měsíčků, kopru a řebříčku, které nejen přitahují berušky, ale také dodávají krásu každé zahradě. Obzvláště se mi líbilo zařazení podrobných popisů a tipů, jak tyto rostliny úspěšně pěstovat. Jako vášnivý zahradník vždy hledám přirozené způsoby, jak udržet škůdce na uzdě, a přilákání berušek mi připadá jako chytré a ekologické řešení. Příští rok určitě zařadím některé z těchto návrhů rostlin do své zahrady. Celkově tento článek nejen zvýšil mé znalosti o beruškách, ale také mě inspiroval k vytvoření prostředí šetrnějšího k hmyzu na mém dvorku.

READ
6 rostlin, které přitahují vážky 2024 rostliny v plovoucích jezírkách

Ethan Williams

Tento článek je skutečně informativní a užitečný. Jako vášnivý zahradník se vždy snažím vytvořit na svém dvorku vyvážený a prosperující ekosystém. Berušky jsou nejen krásné na pohled, ale také prospěšné pro mé rostliny, protože požírají škodlivý hmyz, jako jsou mšice. Seznam 14 rostlin uvedených v článku mi pomáhá přitahovat berušky bez námahy. Obzvláště miluji sázení kopru a fenyklu, protože nejen přitahují berušky, ale dodávají mé zahradě také příjemnou vůni. Článek také poskytuje cenné informace o podmínkách pěstování rostlin, což mi usnadňuje plánování uspořádání zahrady. Celkově byl tento článek fantastickým zdrojem pro zvýšení biologické rozmanitosti mé zahrady a přivítání těchto krásných brouků. Nemůžu se dočkat, až uvidím zářivé červené a černé skvrny na mých rostlinách, díky beruškám!

Leave a Comment