12 rostlin, které přitahují Lacewings 2024 Květiny

Chcete-li prosperující zahradu plnou užitečného hmyzu, lacewings jsou nutností. Tento choulostivý hmyz je nenasytným predátorem škůdců, jako jsou mšice, moučníci a svilušky. Chcete-li do vaší zahrady přilákat čípky, je nezbytné poskytnout jim rostliny, které milují. V tomto článku vám představíme 12 nejlepších rostlin pro přilákání krajek v roce 2024.

Lacewings, také známý jako “mšice lvi”, jsou přitahovány rostlinami, které mají květy bohaté na nektar. Tento malý zelený hmyz má jemná krajková křídla a je nejaktivnější ve večerních hodinách. Vysazením správných květin zajistíte nejen zdroj potravy pro dospělé čípoky, ale také živnou půdu pro jejich larvy, které jsou ještě nenasytnějšími predátory.

Jednou z nejlepších rostlin, které lacewings milují, je bylina kopr. Jeho péřovité listy a hrozny malých žlutých květů jsou magnetem pro tento užitečný hmyz. Další bylinky, jako je fenykl, koriandr a kerblík, jsou také skvělou volbou pro přilákání krajek. Jejich jemné květy a silná vůně jsou pro tyto dravce neodolatelné.

Další skupinou rostlin, které jsou lacewings neodolatelné, jsou rostliny pupečníkové. Patří mezi ně členové rodiny mrkve, jako je mrkev, petržel a celer. Drobné květy v deštníkovitých hroznech poskytují bohatý zdroj nektaru pro dospělé lacewings, zatímco husté olistění nabízí perfektní úkryt pro jejich vajíčka.

Top 12 rostlin pro přilákání čípok

Lacewings je užitečný hmyz, který může pomoci kontrolovat mšice, roztoče a další zahradní škůdce. Chcete-li do své zahrady přilákat šnek, zvažte výsadbu následujících rostlin:

1. Kopr

Kopr je nejen oblíbená kulinářská bylina, ale také vynikající rostlina pro přilákání krajek. Jeho jemné květy produkují nektar, kterým se krejci živí, zatímco jeho listy poskytují úkryt pro jejich vajíčka.

2. Zlatobýl

Zlatobýl je nádherně kvetoucí rostlina, která kvete koncem léta a láká číponíky svým bohatým nektarem. Jasně žluté květy rostliny jsou oblíbeným zdrojem potravy pro dospělé čípky.

3. Řebříček obecný

Řebříček je vytrvalá trvalka se shluky malých květů, které přitahují krajky. Jeho péřové olistění také poskytuje úkryt pro larvy krajky.

4. Kosmos

4. Kosmos

Rostliny Kosmos mají barevné a sedmikráskové květy, které lacewings považují za neodolatelné. Hojný pyl a nektar z těchto květin z nich dělá oblíbené místo krmení pro jenokřídlé.

5. Alyssum

5. Alyssum

Alyssum je nízko rostoucí jednoletá rostlina, která má drobné, voňavé květy, které přitahují lacewings. Jeho jemné květy jsou dobrým zdrojem nektaru pro dospělé jezevčíky.

6. Fenykl

Fenykl je vytrvalá bylina s peříčkovým olistěním a žlutými květy, které krajky milují. Silná vůně rostliny a květy bohaté na pyl z ní dělají atraktivní živnou půdu pro krajky.

7. Měsíček

Měsíčky nejen dodají vaší zahradě barvu, ale svými zářivými květy přitahují také lacewings. Tyto květiny produkují hojný nektar, který si lacewings pochutnávají.

READ
14 rostlin, které přitahují berušky 2024 Hmyz

8. Krajka královny Anny

Queen Anne’s Lace je divoká květina s jemnými bílými květy, které lacewings přitahují. Květinové trsy rostliny ve tvaru deštníku poskytují vhodné místo pro přistání pro lacewings.

9. Slunečnice

9. Slunečnice

Slunečnice jsou nejen krásné na pohled, ale také skvělý způsob, jak přilákat krajky. Tyto vysoké a jasné květy produkují hojný nektar, který je pro lacewings neodolatelný.

10. Cínie

Cínie jsou živé jednoleté květiny, které jsou velmi atraktivní pro lacewings. Jejich barevné a sedmikráskové květy jsou dobrým zdrojem nektaru pro krajky.

11. Sweet Alyssum

Sladký alyssum je další nízko rostoucí jednoletá rostlina, kterou mají rádi lacewings. Jeho bílé a voňavé květy jsou bohatým zdrojem nektaru pro dospělé čípky.

12. Statika

Statice je odolná trvalka, která vytváří shluky malých, barevných květů, které přitahují lacewings. Dlouhotrvající květy rostliny jsou spolehlivým zdrojem potravy pro dřepčíky po celou sezónu.

Začleněním těchto rostlin do vaší zahrady můžete vytvořit prostředí, které bude přitahovat lacewings a prospěje vaší zahradě přirozeným ničením zahradních škůdců.

Levandule

Levandule je krásná, aromatická rostlina, která je běžně známá pro své fialové květy a uklidňující vůni. Přiláká do vaší zahrady šnek a další užitečný hmyz, takže je nezbytností pro každého milovníka květin.

Levandule levandule přitahuje, protože jim poskytuje spolehlivý zdroj nektaru a pylu. Květy jsou pro lacewings velmi atraktivní díky své světlé barvě a bohaté zásobě pylu. Tento hmyz je pro vaši zahradu nezbytný, protože pomáhá kontrolovat populace škůdců, včetně mšic, moučných a molic. Přilákáním levandule levandule do vaší zahrady můžete vytvořit přirozený systém hubení škůdců, aniž byste potřebovali škodlivé chemické postřiky.

Kromě toho, že levandule přitahuje krajky, dodává vaší zahradě krásu a vůni. Jemné fialové květy vytvářejí ohromující zobrazení a lze je použít různými způsoby, například v květinových aranžmá nebo potpourri. Vůně levandule je také známá tím, že má na lidi uklidňující účinek, a proto je oblíbenou volbou pro aromaterapii a relaxaci.

Výsadba a péče

Levandule je odolná rostlina, které se daří v dobře odvodněné půdě a na plném slunci. Levanduli vysazujte nejlépe na jaře, po pominutí nebezpečí mrazů. Při výsadbě se ujistěte, že jsou rostliny od sebe vzdáleny alespoň 12-18 palců, aby byla zajištěna správná cirkulace vzduchu. Levandule po usazení vyžaduje minimální zálivku, proto dávejte pozor, abyste rostliny nepřelili.

Pro péči o levanduli je důležité rostliny pravidelně zastřihávat, abyste podpořili keřovitý růst a zabránili jejich ztuhnutí. Řez by měl být proveden brzy na jaře nebo po odkvetení květů. Vhodné je také rostliny jednou ročně na jaře přihnojit pomalu se uvolňujícím hnojivem speciálně určeným pro levanduli.

odrůdy

odrůdy

Existuje několik druhů levandule, z nichž každá má své jedinečné vlastnosti. Mezi nejčastější odrůdy patří levandule anglická (Lavandula angustifolia), levandule francouzská (Lavandula stoechas) a levandule španělská (Lavandula dentata). Anglická levandule je nejrozšířenější odrůdou a je známá pro svou silnou vůni a kompaktní růst. Francouzská levandule má sytější barvu květů a často se používá v dekorativních nádobách. Španělská levandule se vyznačuje pilovitými listy a dlouhotrvajícími květy.

READ
6 rostlin, které přitahují vážky 2024 rostliny v plovoucích jezírkách

Závěrem lze konstatovat, že levandule je nejen krásným a voňavým doplňkem vaší zahrady, ale také magnetem pro krajky a další užitečný hmyz. Zasazením levandule můžete přilákat tyto užitečné tvory a vytvořit prosperující zahradu, která je jak vizuálně přitažlivá, tak i bez škůdců.

Slunečnice

Slunečnice

Slunečnice (Helianthus annuus) jsou velké, živé květiny, které jsou známé svými vysokými stonky, jasně žlutými okvětními lístky a tmavými středy. Tyto úžasné květiny nejen dodají krásu vaší zahradě, ale také přitahují lacewings, což jsou prospěšní predátoři, kteří se živí mšicemi, housenkami a dalšími zahradními škůdci.

Lacewings jsou přitahovány slunečnicemi kvůli jejich velké velikosti a jasné barvě. Nektar a pyl slunečnic slouží jako zdroj potravy pro dospělé číhy, zatímco hustá zeleň poskytuje chráněné prostředí pro vývoj larev šnek. Vysazením slunečnic ve vaší zahradě můžete vytvořit příjemné stanoviště pro krajky a povzbudit tento užitečný hmyz, aby se držel kolem.

Kromě toho, že slunečnice atraktivně přitahují čípky, jsou také skvělé pro přilákání dalších opylovačů, jako jsou včely a motýli. Jejich velké, otevřené květy usnadňují tomuto hmyzu přístup k nektaru a pylu, které potřebují pro energii a reprodukci. O slunečnicích je také známo, že produkují hodně nektaru, díky čemuž jsou spolehlivým zdrojem potravy pro opylovače po celé léto.

Při výsadbě slunečnice vyberte místo, které je plné slunce a má dobře propustnou půdu. Slunečnice nejsou náročné na úrodnost půdy a snesou širokou škálu půdních podmínek. Přidání kompostu nebo organické hmoty do půdy před výsadbou však může zlepšit její úrodnost a odvodnění. Zasejte slunečnicová semínka přímo do země po posledním mrazu do hloubky přibližně 1 palce. Udržujte půdu vlhkou, ale ne přemokřenou, dokud semena nevyklíčí, což obvykle trvá 7-10 dní.

Jakmile slunečnice začnou růst, budou vyžadovat pravidelnou zálivku, zejména v období sucha. Zalévejte hluboko u základny rostlin, vyhněte se smáčení listů, abyste zabránili rozvoji houbových chorob. Odumřelé květy mohou podpořit nepřetržité kvetení a zabránit samovidět, i když ponechání některých hlávek na rostlinách může poskytnout potravu pro ptáky během zimy.

Celkově jsou slunečnice vynikajícím doplňkem každé zahrady, přitahují šnek a další užitečný hmyz a zároveň poskytují ohromující zobrazení barev. Proč tedy letos nezasadit slunečnici a užít si výhod, které přinášejí do vaší zahrady?

koreopsis

koreopsis

Coreopsis je nádherně kvetoucí rostlina, která je známá tím, že přitahuje do vaší zahrady čírky. Lacewings je užitečný hmyz, který pomáhá regulovat škůdce, jako jsou mšice, moučníci a molice, což z nich dělá skvělý doplněk do každé zahrady. Coreopsis, také známý jako klíšťata, je rostlina nenáročná na údržbu, která se snadno pěstuje a může se jí dařit v různých typech půd.

READ
Rostliny, které přitahují ještěrky 2024 Ještěrky

K dispozici je mnoho různých odrůd coreopsis, s barvami od jasně žluté po tmavě červenou. Některé oblíbené odrůdy zahrnují Coreopsis grandiflora, Coreopsis tinctoria a Coreopsis lanceolata. Tyto rostliny mají obecně květy připomínající sedmikrásky a jsou známé svým dlouhým obdobím kvetení, které poskytuje krásné zobrazení po celé letní měsíce.

Pro přilákání lacewings do vaší zahrady je důležité vybrat správnou odrůdu coreopsis a poskytnout ideální podmínky pro pěstování. Lacewings jsou přitahovány rostlinami s malými květy bohatými na nektar a coreopsis se k tomu dokonale hodí. Coreopsis můžete vysadit na slunných místech s dobře odvodněnou půdou a zajistit pravidelné zavlažování, aby byly rostliny zdravé a kvetoucí.

Různorodost Barva Doba květu
coreopsis grandiflora Žlutá Léto
Coreopsis tinctoria Mix červené, žluté a oranžové Od léta do podzimu
Coreopsis lanceolata Žlutá Jaro až léto

Kromě toho, že přitahuje lacewings, coreopsis je také skvělá rostlina pro přilákání dalšího užitečného hmyzu, jako jsou včely a motýli. Jeho jasné květy a dlouhá doba kvetení z něj činí oblíbenou volbu pro opylovače. Chcete-li, aby byla vaše zahrada pro škvory a další užitečný hmyz ještě atraktivnější, můžete do ní zahrnout i další rostliny, o kterých je známo, že je přitahují, jako je kopr, fenykl a řebříček.

Výhody Coreopsis

Výhody Coreopsis

Pěstování coreopsis ve vaší zahradě má několik výhod:

1. Přirozená ochrana proti škůdcům:

1. Přirozená ochrana proti škůdcům:

Lacewings přitahované k coreopsis pomáhají regulovat škůdce, jako jsou mšice, moučníci a molice, což snižuje potřebu chemických pesticidů.

2. Krásné květiny:

Coreopsis produkuje živé květy připomínající sedmikrásky, které dodají vaší zahradě barvu a krásu.

3. Nízká údržba:

Coreopsis je odolná rostlina, která vyžaduje minimální péči, jakmile se usadí, takže je skvělou volbou pro zaneprázdněné zahradníky.

Se svými atraktivními květy a schopností přitahovat lacewings a další užitečný hmyz, coreopsis je nezbytnou rostlinou pro každou zahradu. Přidejte do svých květinových záhonů nebo nádob trochu koreopsis a užijte si prosperující zahradu plnou živých květů a přirozené hubení škůdců.

Otázka odpověď:

Co jsou to lacewings a proč jsou důležité pro zahrady?

Lacewings je hmyz, který patří do čeledi Chrysopidae. Jsou důležité pro zahrady, protože jsou přirozenými predátory mnoha zahradních škůdců, jako jsou mšice, roztoči a housenky. Tím, že na svou zahradu přilákáte škvory, můžete tento škodlivý hmyz regulovat, aniž byste potřebovali chemické pesticidy.

Jaké rostliny mohou přilákat lacewings do zahrady?

Některé rostliny, které mohou přilákat lacewings do zahrady, jsou andělika, kopr, fenykl, řebříček, sladký alyssum a kosmos. Tyto rostliny produkují nektar a pyl, které jsou zdrojem potravy pro dospělé lacewings. Jejich výsadbou na zahradě můžete vytvořit příznivé stanoviště pro krajky a povzbudit je k pobytu.

READ
12 zahradních rostlin bezpečných pro želvy 2024 Poradenství

Jak mohu na své zahradě vytvořit příjemné prostředí pro jezevčíky?

Chcete-li vytvořit příjemné prostředí pro jezevčíky na vaší zahradě, můžete jim poskytnout úkryt a zdroje vody. Výsadba hustých keřů, jako je euonymus nebo cesmína, může poskytnout lacewings místo, kde se schovat a naklást vajíčka. Kromě toho můžete na zahradu umístit mělké nádoby naplněné vodou a oblázky, abyste jim poskytli zdroj vody. Tyto jednoduché kroky mohou pomoci přilákat šnek a podpořit jejich populace ve vaší zahradě.

Video:

Proč milujeme lacewings

Top 10 trendů a předpovědí rostlin v roce 2023

VZÁCNÉ rostliny pro rok 2023 – TOP 10

Hodnocení

Olivia Davisová

Tento článek o „12 nejlepších rostlinách pro přilákání čejek v roce 2024 [Kategorie květin] – získejte prosperující zahradu! je fantastický průvodce pro každého, jako jsem já, kdo chce vytvořit krásnou a prosperující zahradu a zároveň podporovat přirozenou kontrolu škůdců. Jako vášnivý zahradník vždy hledám způsoby, jak na svou zahradu přilákat užitečný hmyz, jako jsou čípky. Lacewings jsou nejen krásné, ale také pomáhají kontrolovat škodlivé škůdce, jako jsou mšice. Článek poskytuje informativní a dobře prozkoumaný seznam 12 nejlepších rostlin, které přitahují lacewings. Oceňuji zahrnutí letniček i trvalek, aby vyhovovaly různým zahradnickým preferencím. Podrobné popisy každé rostliny spolu s jejich specifickými atributy, které lacewings přitahují, jsou neuvěřitelně užitečné. Zvláště mě bavilo číst o výhodách, které lacewings přináší do zahrady. Pomáhají nejen kontrolovat populace mšic, ale také jedí další škodlivé škůdce, jako jsou molice a roztoči. Tento přirozený přístup k hubení škůdců je v souladu s mým přáním mít zahradu bez škodlivých chemikálií. Článek také nabízí praktické tipy, jak vytvořit příjemné prostředí pro lacewings, jako je poskytnutí úkrytu a zdrojů vody. Tyto poznatky jsou neocenitelné pro někoho, jako jsem já, kdo se chce ujistit, že moje zahrada je přívětivým prostředím pro tento užitečný hmyz. Celkově mi tento článek poskytl bohaté znalosti o přilákání čípok do mé zahrady. Nemůžu se dočkat, až začnu tyto rostliny začleňovat do své vlastní zahrady a budu svědkem krásy a výhod, které lacewings přináší. Děkujeme za tento informativní a inspirativní průvodce!

David Johnson

Tento článek o nejlepších rostlinách pro přilákání krajek v roce 2024 jsem našel v kategorii květiny. Jako náruživý zahradník stále hledám způsoby, jak na svou zahradu přilákat užitečný hmyz a lacewings mezi ně rozhodně patří. Jejich role v přirozené ochraně proti škůdcům je neocenitelná. Článek poskytuje úplný seznam 12 nejlepších rostlin, které mi mohou pomoci dosáhnout prosperující zahrady. Zjistil jsem, že lacewings přitahují rostliny produkující nektar, takže je důležité mít na zahradě různé kvetoucí rostliny. Článek zmiňuje několik skvělých možností, včetně kosmu, měsíčků a cínií. Tyto rostliny nejen poskytují nektar pro lacewings, ale také dodávají krásu a barvu mé zahradě. Potěšilo mě také zjištění, že některé bylinky dokážou přitahovat i čípky. Bylinky jako kopr, fenykl a koriandr, které již pěstuji pro kulinářské účely, mohou také posloužit jako maják pro krajky. Je fascinující vidět, jak příroda funguje v harmonii. Kromě toho článek poskytuje cenné tipy pro umístění rostlin a návrh zahrady. Například výsadba ve shlucích nebo blocích může vytvořit atraktivnější prostředí pro lacewings. Určitě budu mít tyto návrhy na paměti při plánování své zahrady na příští sezónu. Celkově pro mě byl tento článek skvělým zdrojem. Nejen, že mě seznámila s novými rostlinami, které mohou přitahovat krajky, ale také mi poskytla užitečné tipy pro zahradní design. Nemůžu se dočkat, až tyto nápady začlením do svých zahradnických postupů a v roce 2024 vytvořím prosperující zahradu plnou krajek!

READ
12 zahradních rostlin bezpečných pro želvy 2024 Poradenství

Maximus77

Tento článek mění hru pro mou zahradu! Jako vášnivý zahradník vždy hledám způsoby, jak přilákat užitečný hmyz, jako jsou lacewings, a tento seznam 12 nejlepších rostlin je přesně to, co jsem potřeboval. Líbí se mi, jak článek poskytuje podrobný popis každé rostliny a jejích specifických přínosů pro přilákání krajek. Je skvělé vidět možnosti pro různé podmínky pěstování a preference. Nemůžu se dočkat, až začnu začleňovat tyto rostliny do své zahrady. Nejen, že mi krásně zkrášlí zahradu, ale také pomohou s přirozenou kontrolou škůdců. Lacewings jsou známé pro svou nenasytnou chuť na zahradní škůdce a jejich přítomnost výrazně sníží potřebu chemických pesticidů. Oceňuji úsilí vložené do tohoto článku, protože poskytuje cenné informace pro začátečníky i zkušené zahradníky. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak moje zahrada vzkvétá přítomností lacewingů!

miláček98

Absolutně miluji tento článek o přilákání lacewings do mé zahrady! Jako vášnivý zahradník neustále hledám způsoby, jak vytvořit prosperující a vyvážený ekosystém. Lacewings jsou vynikající přírodní predátoři, kteří se živí zahradními škůdci, jako jsou mšice a roztoči. 12 nejlepších rostlin doporučených v tomto článku, jako je kopr, koriandr a kosmos, jsou nejen krásné, ale také velmi atraktivní pro lacewings. Nemůžu se dočkat, až příští rok začlením tyto rostliny do své zahrady a budu sledovat, jak se lacewingům daří. Tento článek poskytuje cenné informace a oceňuji podrobné popisy výhod každé rostliny. Jsem nadšený, že mohu přivítat tento užitečný hmyz na své zahradě a užívat si výhod zdravého prostředí bez škůdců. Děkuji za sdílení těchto tipů a za pomoc při vytváření krásné a prosperující zahrady!

Leave a Comment