11 původních květin pro New York Gardens 2024 Květiny

Původní květiny jsou nejen krásné, ale hrají také zásadní roli při podpoře místních ekosystémů. Při plánování zahrady v New Yorku je důležité vybrat květiny, které jsou dobře přizpůsobené místnímu klimatu a půdním podmínkám. V tomto článku vám představíme 11 nejlepších původních květin pro zahrady v New Yorku v roce 2024. Tyto květiny byly vybrány na základě jejich popularity, krásy a schopnosti přilákat místní opylovače.

1. Třapatka nachová (Echinacea purpurea)

Třapatka nachová je úchvatná vytrvalá květina, která je známá svými zářivými fialovými okvětními lístky a výrazným kuželovitým středem. Tuto květinu milují včely a motýli, takže je skvělým doplňkem do každé zahrady přátelské k opylovačům.

2. Černooká Susan (Rudbeckia hirta)

Black-Eyed Susan je klasická letní květina s jasně žlutými okvětními lístky a tmavě hnědým středem. Je to odolná trvalka, které se daří v horkých a vlhkých létech v New Yorku a přitahuje různé opylovače, včetně včel a motýlů.

3. hvězdnice newyorská (Symphyotrichum novi-belgii)

Aster New York je původní divoká květina, která kvete koncem léta a začátkem podzimu. Vyznačuje se jemnými fialovými nebo růžovými květy, které přitahují včely a motýly. Tato květina je vynikající volbou pro přidání barvy do vaší zahrady v pozdějších měsících roku.

4. Divoký bergamot (Monarda fistulosa)

Divoký bergamot, také známý jako včelí balzám, je nápadná květina s levandulí nebo růžovými okvětními lístky. Je oblíbený u kolibříků, včel a motýlů. Tato květina je nejen krásná, ale také příjemně voní.

5. kolumbína východní (Aquilegia canadensis)

Východní Columbine je půvabná květina s červenými a žlutými okvětními lístky, které připomínají létajícího kolibříka. Přitahuje kolibříky a motýly a daří se mu ve stinných částech zahrady.

6. Květ kardinálský (Lobelia cardinalis)

Cardinal Flower je nápadná trvalka s vysokými klasy zářivě červených květů. Je oblíbený u kolibříků a motýlů a preferuje vlhké půdní podmínky.

7. Motýlí plevel (Asclepias tuberosa)

Butterfly Weed je nutností pro každou motýlí zahradu. Tato květina má jasně oranžové nebo žluté květy, které přitahují motýly monarchy. Je také hostitelskou rostlinou pro jejich housenky.

8. Joe-Pye Weed (Eutrochium purpureum)

Joe-Pye Weed je vysoká trvalka se shluky růžových nebo nafialovělých květů. Je oblíbená u motýlů a včel a dodává hranicím zahrady výšku a texturu.

9. Muškát divoký (Geranium maculatum)

Pelargonie je jemná květina s růžovými nebo fialovými lístky. Kvete na jaře a láká včely a motýly. Daří se jí v lesích a ve stínu.

10. Slunečnice raná (Helianthus divaricatus)

Slunečnice raná je původní druh s veselými žlutými květy, které kvetou na začátku léta. Přitahuje včely a motýly a je skvělým doplňkem na slunné meze nebo louky s divokými květy.

11. Milkweed (Asclepias syriaca)

Milkweed je nezbytný pro motýly monarchy, protože je jejich hostitelskou rostlinou. Má velké shluky růžových nebo fialových květů a je to odolná trvalka, které se daří v newyorském klimatu.

Při navrhování vaší zahrady zvažte integraci těchto původních květin, abyste vytvořili krásné a udržitelné prostředí pro místní opylovače. Nejen, že si užijete pulzující a barevnou zahradu, ale také přispějete k zachování původních druhů rostlin v New Yorku.

READ
17 původních květin k výsadbě v Kalifornii 2024 Poradenství

Nativní květiny: Silná volba pro zahrady v New Yorku

Pokud jde o výběr květin pro vaši zahradu v New Yorku, domácí druhy jsou silnou volbou. Původní květiny se přizpůsobily místním klimatickým a půdním podmínkám, díky čemuž jsou odolnější a méně náročné na péči.

Jednou z hlavních výhod výsadby původních květin je jejich schopnost přilákat místní opylovače, jako jsou včely, motýli a kolibříci. Tito opylovači hrají klíčovou roli v ekosystému tím, že pomáhají při reprodukci rostlin a zajišťují rozmanitost našich přírodních stanovišť.

Domácí květiny nejen prospívají životnímu prostředí, ale dodávají vaší zahradě také krásu a barvu. Díky široké škále druhů, ze kterých si můžete vybrat, můžete najít původní květiny, které kvetou v každém ročním období a poskytují celoroční zajímavost a přitažlivost.

Mezi několik pozoruhodných možností pro newyorské zahrady patří ikonická černooká Susan (Rudbeckia hirta), která se vyznačuje jasně žlutými okvětními lístky s tmavým středovým kuželem, a jemná Virginia Bluebell (Mertensia virginica), která zobrazuje úžasné modré zvonkovité květy v jaro

Původní newyorská astra (Symphyotrichum novi-belgii) je další oblíbenou volbou, která je známá svými zářivě fialovými květy, které kvetou pozdě v sezóně a přitahují motýly. Pro zvýraznění barvy zvažte kardinálský květ (Lobelia cardinalis) s nápadně červenými květy, které jsou oblíbené u kolibříků.

Nativní květiny jsou nejen krásné, ale také nenáročné na údržbu. Jakmile se usadí, obecně vyžadují méně vody a hnojiva ve srovnání s nepůvodními druhy. Díky tomu jsou ideální volbou pro zaneprázdněné zahradníky nebo ty, kteří hledají udržitelnější a ekologičtější zahradnický přístup.

Pokud tedy chcete vylepšit svou zahradu v New Yorku krásnými květy a zároveň podpořit místní ekosystém, zvažte výsadbu původních květin. Jsou silnou volbou, která vnese do vašeho venkovního prostoru krásu, rozmanitost a udržitelnost.

Proč si pro svou zahradu vybrat původní květiny

Zahradnictví s původními květinami nabízí četné výhody jak pro životní prostředí, tak pro vaši zahradu. Původní květiny jsou rostliny, které se přirozeně vyskytují v určité oblasti a přizpůsobily se místnímu klimatu, půdním podmínkám a divoké zvěři. Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit výběr původních květin pro vaši zahradu:

READ
18 původních květin k výsadbě na Floridě 2024 Poradenství

Biodiverzita:

Původní květiny přitahují a poskytují stanoviště pro širokou škálu původních divokých zvířat, včetně včel, motýlů, kolibříků a dalšího užitečného hmyzu. Vysazováním původních květin můžete přispět k podpoře místního ekosystému a přispět k celkové biodiverzitě ve vaší oblasti.

Nízká údržba:

Původní květiny jsou dobře přizpůsobeny místním klimatickým a půdním podmínkám, díky čemuž jsou přirozeně odolnější a méně náchylné k škůdcům a chorobám. To znamená, že ve srovnání s nepůvodními rostlinami vyžadují méně vody, hnojiv a pesticidů, což z nich činí volbu pro vaši zahradu nenáročnou na údržbu.

Ochrana vody:

Původní květiny jsou zvyklé na srážky ve vaší oblasti, což znamená, že jsou lépe vybaveny, aby vydržely podmínky sucha. Vysazováním původních květin můžete pomoci šetřit vodu ve vaší zahradě a snížit potřebu zavlažování.

Krása a rozmanitost:

Nativní květiny nabízejí širokou škálu barev, tvarů a velikostí a poskytují nekonečné možnosti pro vytvoření krásné a rozmanité zahrady. Ať už dáváte přednost zářivým divokým květinám nebo jemným lesním květům, existuje původní květina, která bude vyhovovat vašim estetickým preferencím.

Podpora místních ekosystémů:

Výsadbou původních květin podporujete jedinečné ekosystémy a přírodní dědictví svého regionu. Původní květiny se vyvinuly společně s místní divokou zvěří a poskytují základní zdroje potravy a přístřeší. Výběrem původních květin můžete pomoci zachovat a obnovit tyto důležité ekosystémy.

Snížení počtu invazivních druhů:

Nepůvodní rostliny mají často potenciál stát se invazivními a vytlačit původní druhy a vytlačit je z jejich přirozeného prostředí. Výběrem původních květin pro vaši zahradu pomáháte předcházet šíření invazních druhů a chránit původní flóru a faunu.

Závěrem lze říci, že výběr původních květin pro vaši zahradu je nejen prospěšný pro životní prostředí, ale také pro celkové zdraví a krásu vaší zahrady. Zvažte tedy přidání původních květin do svého dalšího zahradnického projektu a užijte si mnoho výhod, které přinášejí.

Top 11 původních květin pro zahrady v New Yorku v roce 2024

Top 11 původních květin pro zahrady v New Yorku v roce 2024

Zahradnictví v New Yorku může být obohacujícím zážitkem, ale je důležité vybrat rostliny, které jsou vhodné pro místní klima. Nativní květiny jsou skvělou volbou, protože jsou přizpůsobeny tak, aby se jim dařilo ve specifických podmínkách regionu. Zde je 11 nejlepších původních květin, které jsou ideální pro zahrady v New Yorku v roce 2024:

READ
18 původních květin k výsadbě na Floridě 2024 Poradenství

1. Třapatka (Echinacea purpurea)

Třapatky jsou známé svými krásnými fialovými květy a jsou oblíbené mezi zahradníky. Jsou odolné vůči suchu a přitahují motýly a včely, takže jsou skvělým doplňkem každé zahrady.

2. Černooká Susan (Rudbeckia hirta)

2. Černooká Susan (Rudbeckia hirta)

Černooké Susanky se snadno pěstují a mají jasně žluté květy s tmavými středy. Jsou odolné vůči suchu a poskytují nával barev v každé zahradě.

3. Včelí balzám (Monarda didyma)

3. Včelí balzám (Monarda didyma)

Včelí balzám, také známý jako bergamot, se vyznačuje zářivě červenými květy, které přitahují kolibříky a motýly. Dobře roste v různých podmínkách New Yorku a každé zahradě dodá šmrnc.

4. Motýlí plevel (Asclepias tuberosa)

Butterfly weed je původní mléčnice, která produkuje zářivé oranžové květy. Je to hostitelská rostlina pro motýly monarchy a je nezbytnou součástí každé motýlí zahrady.

5. Divoký bergamot (Monarda fistulosa)

5. Divoký bergamot (Monarda fistulosa)

Divoký bergamot nebo včelí balzám je vytrvalá květina, která produkuje růžové květy, které přitahují včely, motýly a kolibříky. Je to skvělý doplněk do každé zahrady a je odolný vůči suchu.

6. Rostlina poslušná (Physostegia virginiana)

Poslušná rostlina, známá také jako falešná dračice, má krásné růžové nebo bílé květy, které kvetou koncem léta. Daří se jí na plném slunci nebo v polostínu a je nenáročná na údržbu.

7. hvězdnice novoanglická (Symphyotrichum novae-angliae)

Novoanglické astry jsou se svými zářivými fialovými květy úžasným doplňkem každé zahrady. Kvetou koncem léta a přitahují včely a motýly.

8. Kardinál (Lobelia cardinalis)

8. Kardinál (Lobelia cardinalis)

Kardinální květy mají jasně červené květy, které přitahují kolibříky a motýly. Preferují vlhkou půdu a částečný stín, díky čemuž jsou skvělou volbou do newyorských zahrad.

9. Ostřice (Carex spp.)

Ostřice je původní rostlina podobná trávě, která se snadno pěstuje a dodává texturu každé zahradě. Je tolerantní k široké škále podmínek a je skvělou volbou pro půdní kryt.

10. Pěnovka (Tiarella cordifolia)

10. Pěnovka (Tiarella cordifolia)

Foamflowers jsou stínomilné rostliny, které vytvářejí jemné bílé nebo růžové květy. Jsou skvělou volbou pro zalesněné zahrady nebo oblasti s tečkovaným slunečním světlem.

11. Zlatobýl (Solidago spp.)

11. Zlatobýl (Solidago spp.)

Zlatobýl je pozdně kvetoucí vytrvalá květina, která každé zahradě dodá nádech žluté. Je odolný vůči suchu a přitahuje včely a motýly.

READ
17 původních květin k výsadbě v Kalifornii 2024 Poradenství

Těchto 11 nejlepších původních květin pro zahrady v New Yorku v roce 2024 jistě přinese krásu a barvy do vašeho venkovního prostoru. Ať už máte malou městskou zahradu nebo rozlehlý předměstský dvůr, ve vaší newyorské zahradě se bude dařit původní květině.

Otázka odpověď:

Jaké jsou některé původní květiny, které se hodí do newyorských zahrad?

Některé původní květiny, které jsou vhodné pro newyorské zahrady, zahrnují třapatku nachovou, černookou Susan, divokou kolumbínu, motýlí plevel a hvězdnici novoanglickou.

Proč bych měl uvažovat o výsadbě původních květin ve své zahradě v New Yorku?

Výsadba původních květin ve vaší zahradě v New Yorku je prospěšná, protože jsou dobře přizpůsobeny místnímu klimatu, půdě a divoké zvěři. Ve srovnání s nepůvodními druhy také vyžadují méně vody a údržby a poskytují důležité stanoviště pro původní opylovače.

Mohu přilákat motýly a včely do své zahrady v New Yorku pomocí původních květin?

Absolutně! Je známo, že původní květiny, jako je motýlí plevel, divoký bergamot a plevel joe-pye, přitahují motýly a včely. Tyto květiny poskytují zdroj nektaru a pylu, které jsou nezbytné pro přežití těchto opylovačů.

Video:

Znáte-li toto tajemství, můžete se množit z jakékoli orchideje

Původní rostliny pro krajiny Adirondack

Jedinečné dovednosti zapůsobí na hostující umělce | Portrétní umělec roku | Dům a zahrada Banijay

Hodnocení

Bohužel momentálně nemám možnost generovat seznamy jmen.

Absolutně jsem miloval tento článek o 11 nejlepších původních květinách pro zahrady v New Yorku v roce 2024! Jako vášnivý zahradník a milovník přírody neustále hledám způsoby, jak zlepšit krásu své zahrady původními druhy. Je fantastické vidět seznam speciálně navržený pro zahrady v New Yorku, protože klimatické a půdní podmínky zde mohou být zcela jedinečné. Obzvláště mě zaujalo zařazení květu kardinálského a měsíčku bahenního. Jejich zářivé barvy a schopnost přitahovat opylovače z nich činí vynikající doplněk každé zahrady. Nemůžu se dočkat, až tyto květiny rozkvetou a přinesou život na můj dvorek. Podrobné popisy a tipy na výsadbu uvedené v článku byly neuvěřitelně užitečné. Oceňuji, že znám ideální podmínky pro pěstování a jak o každou květinu pečovat. Rozhodně to zvýší mé šance na úspěch při pěstování těchto původních druhů. Oceňuji také důraz na ekologické přínosy výsadby původních květin. Je nezbytné podporovat naše místní ekosystémy a poskytovat stanoviště pro původní hmyz a ptáky. Začleněním těchto květin do našich zahrad můžeme přispět k zachování biologické rozmanitosti a pomoci proti úbytku některých druhů. Celkově mi tento článek poskytl skvělou inspiraci a informace pro mé budoucí zahradnické snažení. Nemůžu se dočkat, až začnu vytvářet krásnou a ekologickou zahradu s použitím těchto původních květin. Děkujeme za sdílení tohoto cenného zdroje!

READ
17 původních květin k výsadbě v Kalifornii 2024 Poradenství

Je mi líto, ale tento úkol nemohu dokončit, protože můj přístup k databázi jmen je omezený.

Jako mužský čtenář se zájmem o zahradničení jsem našel tento článek o „11 nejlepších původních květinách pro newyorské zahrady v roce 2024“ docela informativní a užitečný. Je skvělé vidět zaměření na původní květiny, protože nejen dodávají přirozenou krásu našim zahradám, ale také poskytují základní stanoviště pro místní divokou zvěř. Článek zdůrazňuje některé zajímavé možnosti pro původní květiny, které jsou vhodné pro zahrady v New Yorku. Díky svým zářivým barvám a jedinečným vlastnostem tyto květiny nepochybně dodají nádech elegance každé zahradě. Obzvláště se mi líbilo učení o Černooké Zuzaně s nápadně žlutými okvětními lístky a tmavými středy. Je fascinující vědět, že tato květina je nejen vizuálně přitažlivá, ale také přitahuje motýly a včely, čímž přispívá k celkové ekologické rovnováze. Potěšilo mě také návrhy na některé nenáročné květiny. Jako člověk s nabitým programem je uklidňující vědět, že si stále mohu užívat krásné zahrady a přitom udržovat úkoly údržby na minimu. Zvonek virginský se jeví jako skvělá volba se svými zářivě modrými květy a schopností prospívat v různých půdních podmínkách. V neposlední řadě oceňuji zahrnutí tipů, jak o tyto původní květiny pečovat. Informace o správné zálivce, požadavcích na sluneční světlo a půdních podmínkách se mi při plánování zahrady na nadcházející rok určitě budou hodit. Celkově byl pro mě tento článek cenným zdrojem a cítím se jistější ve vytvoření úžasné původní květinové zahrady v roce 2024.

Leave a Comment