10 rostlin, které odpuzují gophery 2024 Poradenství

Působí skřítci zkázu ve vaší zahradě? Nezoufejte! Máme pro vás řešení. Představujeme 10 účinných rostlin odpuzujících gopher, díky kterým bude vaše zahrada v roce 2024 bez gopherů. Tyto rostliny, které gophery nenávidí, nejen ochrání vaše vzácné rostliny, ale také dodají vaší zahradě krásu a rozmanitost.

Gophers jsou notoričtí zahradní škůdci. Prokopávají se půdou a zanechávají za sebou stopu zkázy. Požírají kořeny, cibule a křehké výhonky a způsobují nenapravitelné škody na vašich rostlinách. Ale nebojte se, kolegové zahradníci. Vysazením těchto rostlin odpuzujících gophery vytvoříte prostředí, které gophery prostě nesnesou.

Čím jsou tyto rostliny tak účinné? Všechno je to o jejich přirozené obraně. Gophery mají silnou averzi k silným vůním a chutím, které tyto rostliny produkují. Prostě nesnesou štiplavý zápach nebo hořkou chuť. Strategickým umístěním těchto rostlin po celé zahradě vytvoříte bariéru, které se gophery za každou cenu vyhnou.

Pojďme se tedy bez dalších okolků ponořit do 10 nejlepších rostlin odpuzujících gopher:

1. Skořice obecná (Ricinus communis) – Tato vysoká tropická rostlina produkuje silně vonící olej, který gophery nenávidí. Zasaďte ji po obvodu své zahrady, abyste udrželi gophery na uzdě.

2. Krtek (Euphorbia lathyris) – Gophery pohrdají vůní této rostliny, která připomíná krtince. Zasaďte jej poblíž svých ceněných rostlin, abyste je ochránili před útoky gopherů.

3. Narcisy (Narcis) – Narcisy nejen dodají vaší zahradě šmrnc, ale svou silnou vůní také odpuzují gofery. Pro maximální ochranu je vysaďte zranitelné v blízkosti rostlin.

4. Fritillarias (Fritillaria) – Tyto krásné zvonkovité květiny vydávají silnou pižmovou vůni, která zahání gophery pryč. Zasaďte je po celé zahradě, abyste udrželi gophery na uzdě.

5. Kalifornský mák (Eschscholzia californica) – Gophers nesnáší vůni a chuť tohoto zářivého pomerančového květu. Zasaďte ho poblíž vašich ceněných rostlin, abyste udrželi gophery pryč.

6. měsíček lékařský (Tagetes) – Měsíčky, známé svými jasnými barvami a kořeněným aroma, jsou přírodním repelentem gopherů. Zasaďte je jako okraj kolem vaší zahrady, abyste odradili gophery.

7. Česnek (Allium sativum) – Tato kuchyňská základna nejenže dodá chuť vašim pokrmům, ale také odpuzuje gophery svou silnou vůní. Zasaďte jej strategicky po celé zahradě pro ochranu gopherů.

8. Imperiální koruna (Fritillaria imperialis) – Se svými vysokými stonky a nápadnými květy je císařská koruna spolehlivým způsobem, jak udržet gophery pryč. Pro maximální odpuzující účinek gopherů ji vysazujte do shluků.

9. Catnip (Nepeta cataria) – I když tato rostlina může přitahovat kočky, svou silnou vůní odpuzuje gophery. Zasaďte ji kolem zranitelných rostlin, abyste udrželi gophery na uzdě.

10. Cibule (Allium cepa) – Gophery nesnesou štiplavou vůni a chuť cibule. Zasaďte je strategicky po celé zahradě, abyste udrželi gophery pryč.

Zahrnutím těchto 10 účinných rostlin odpuzujících gopher do své zahrady si budete moci v roce 2024 užívat oázu bez gopherů. Tyto rostliny nejen zachrání vaše rostliny před zničením, ale také dodají barvu, vůni a krásu. do vaší zahrady. Rozlučte se s gopherem strasti a ahojte v pulzující, prosperující zahradě!

Výkonné repelentní rostliny Gopher

Gophers může způsobit zmatek ve vaší zahradě, ničit rostliny a vytvářet tunely, které mohou zničit estetiku vašeho venkovního prostoru. Naštěstí existuje několik rostlin, které mohou pomoci odpuzovat gophery a chránit vaši zahradu. Tyto rostliny uvolňují silnou vůni nebo mají vlastnosti, které gopherům připadají neatraktivní a udržují je na uzdě.

1. Rostlina skočec obecný

Rostlina skočec obsahuje ricin, toxin, který může být pro gophery smrtelný. Vysazení této vysoké a nápadné rostliny kolem vaší zahrady může pomoci odradit gophery od kopání a tunelování.

2. Měsíčky

Měsíčky nejenže dodají vaší zahradě zářivou barvu, ale jejich silná vůně odpuzuje gophery. Zasaďte je strategicky kolem své zahrady, abyste udrželi gophery daleko od vašich vzácných rostlin.

3. Narcisy

Gophers nemají rádi chuť a vůni cibulí narcisů, takže jsou vynikající volbou pro repelenty gopherů. Vysaďte narcisy po obvodu své zahrady, abyste vytvořili bariéru, kterou skřítci s menší pravděpodobností překročí.

4. Fritillaria

Cibule Fritillaria obsahují chemickou sloučeninu, která je pro gophery nechutná. Vysazení těchto jedinečných a krásných květin ve vaší zahradě může pomoci odradit gophery a dodat vašemu venkovnímu prostoru nádech elegance.

5. Euphorbia

5. Euphorbia

Euphorbia, také známá jako pryšec, produkuje mléčnou mízu, která gophery dráždí. Výsadba euforbií kolem vaší zahrady může pomoci odrazit gophery a chránit vaše rostliny před jejich ničivým rýpáním.

6. Alliums

Allium, včetně cibule, česneku a pažitky, uvolňují silný zápach, který gopherům připadá odpudivý. Vysazení těchto štiplavých cibulovin kolem vaší zahrady může pomoci udržet gophery pryč a také vám poskytnout chutné doplňky do vaší kuchyně.

7. Rozmarýn

Nejenže je rozmarýn všestrannou bylinkou na vaření, ale jeho výraznou vůni nemají rádi ani gophers. Výsadba rozmarýnu v blízkosti vaší zahrady může pomoci odradit tyto otravné hlodavce a zároveň dodat vašemu venkovnímu prostoru aromatický nádech.

8. Levandule

Levandule je známá svou příjemnou vůní, ale má také vlastnosti odpuzující gopher. Zasazení levandule kolem vaší zahrady může pomoci udržet gopher pryč a zároveň dodat vaší venkovní oáze nádech krásy a klidu.

9. Máta

Silnou vůni máty nemilují jen lidé; to je také nenávidí gophers. Vysazení máty ve vaší zahradě může pomoci odradit gophery a poskytnout vám osvěžující bylinku pro čaje a kulinářské výtvory.

10. Gopher Purge

Jak název napovídá, rostliny gopher purge jsou zvláště prospěšné pro odpuzování gopherů. Tyto nízko rostoucí rostliny uvolňují silnou vůni, která gopherům připadá odpudivá a chrání vaši zahradu před jejich destruktivním chováním.

Zahrnutím těchto výkonných rostlin odpuzujících gophery do vaší zahrady můžete vytvořit nehostinné prostředí pro gophery a užít si v roce 2024 prosperující venkovní prostor bez gopherů!

Máta: Přírodní odstrašující prostředek proti gopherům

Gophers mohou být frustrujícím škůdcem v zahradě a způsobit zkázu na vašich rostlinách a terénních úpravách. Naštěstí existuje několik přírodních odstrašujících prostředků, které je mohou pomoci udržet pryč. Jednou z takových rostlin je máta.

Máta je nejen všestranná bylina, kterou lze použít při vaření a koktejlech, ale má také silné aromatické vlastnosti, které jsou pro gophery nepříjemné. Silná vůně máty může zmást a odpuzovat gophery, takže je účinným odstrašujícím prostředkem.

Výsadba máty

Chcete-li použít mátu jako repelent proti gopherům, můžete ji zasadit po obvodu zahrady nebo do květináčů poblíž ohrožených rostlin. Silná vůně máty vytvoří přirozenou bariéru, kterou budou gophery nerady překračovat.

Je důležité si uvědomit, že máta může být docela invazivní, takže její zasazení do květináčů nebo použití bariéry kolem kořenů může pomoci zabránit tomu, aby ovládla vaši zahradu. Navíc pravidelné prořezávání máty pomůže udržet ji pod kontrolou a udržet její silnou vůni.

Další výhody máty

Kromě repelentních vlastností má máta pro vaši zahradu i další výhody. Přitahuje užitečný hmyz, jako jsou včely a motýli, což může pomoci s opylováním. Máta má také chladivý účinek, takže je skvělou volbou pro horké letní dny.

Kromě toho lze mátu použít v různých kulinářských pokrmech a nápojích, kterým dodává osvěžující a aromatickou chuť. Jedná se o všestrannou bylinku, kterou lze pěstovat v nádobách nebo v zemi, takže je skvělým doplňkem každé zahrady.

Závěrem lze říci, že máta je přírodní odstrašující prostředek proti gopherům, který má pro vaši zahradu několik výhod. Zasazením máty kolem vaší zahrady nebo do květináčů v blízkosti zranitelných oblastí můžete pomoci udržet gopher pryč a užít si mnoho využití této všestranné byliny.

Marigolds: Krásný a účinný repelent proti gopherům

Měsíčky jsou nejen krásné květiny, které dodají vaší zahradě zářivé barvy, ale jsou také účinné při odpuzování goferů. Tyto všestranné rostliny jsou přirozeným řešením, jak udržet vaši zahradu v roce 2024 bez moru.

Jak měsíčky odpuzují gophery

Měsíčky obsahují silnou vůni, kterou gophers považují za velmi urážlivou. Silné aroma měsíčků působí jako přírodní odstrašující prostředek, takže gophers si dvakrát rozmyslí, jestli napadnou vaši zahradu. Výsadba měsíčků po obvodu vaší zahrady nebo v oblastech, kde je známo, že gophers hojně, může pomoci udržet je pryč.

Typy měsíčků pro Gopher Control

Při výběru měsíčků pro kontrolu gopherů je nejlepší zvolit odrůdy se silnou vůní. Mexický měsíček (Tagetes lucida) a francouzský měsíček (Tagetes patula) jsou dvě oblíbené možnosti. Tyto odrůdy produkují silnou vůni, kterou gophers nemají rádi, což z nich dělá skvělou volbu pro odpuzování těchto škůdců.

Druh měsíčku lékařského Intenzita vůně Výška
Mexický měsíček Silný 12-36 palců
Francouzský měsíček Silný 6-12 palců

Mexické i francouzské měsíčky jsou nenáročné na pěstování a vyžadují minimální údržbu. Jsou také známé tím, že přitahují užitečný hmyz, jako jsou berušky a motýli, a zároveň odstrašují škodlivé škůdce, jako jsou mšice a háďátka.

Vysazujte měsíčky strategicky kolem rostlin, které jsou nejzranitelnější vůči poškození gopherem. Vůně měsíčku lékařského vytvoří ochrannou bariéru, která zabrání skřetům tunelovat a krmit se kořeny vašich rostlin.

Kromě toho, že měsíčky odpuzují svilušky, dodají vaší zahradě barevný šmrnc. Měsíčky lékařské se svými zářivě žlutými, oranžovými a červenými květy mohou zvýšit estetickou přitažlivost vašeho venkovního prostoru.

Pokud tedy hledáte přirozený a krásný způsob, jak v roce 2024 udržet gophery daleko od vaší zahrady, zvažte výsadbu měsíčků. Tyto květiny slouží nejen jako odpuzovač škůdců, ale také dodávají vaší venkovní oáze kouzlo.

Otázka odpověď:

Jaké jsou některé přirozené způsoby, jak udržet gophery mimo mou zahradu?

Jedním z přirozených způsobů, jak udržet gophery mimo vaši zahradu, je vysadit rostliny odpuzující gophery. Tyto rostliny vydávají určité pachy a toxiny, které gophers nemají rádi, takže je méně pravděpodobné, že napadnou vaši zahradu.

Jaké jsou příklady rostlin odpuzujících gophery?

Některé příklady rostlin odpuzujících gopher zahrnují rostliny skočec, narcisy, levandule, rozmarýn a měsíčky. Tyto rostliny mají silné vůně, které odpuzují gophers a mohou pomoci udržet je daleko od vaší zahrady.

Vysadíte rostliny odpuzující gophery z mé zahrady úplně?

I když vysazování rostlin odpuzujících gophery může pomoci odradit gophery od vaší zahrady, nemusí je zcela odstranit. Gophers jsou vytrvalá stvoření, a pokud jsou dostatečně odhodlaní, mohou si stále najít cestu do vaší zahrady.

Mohu použít rostliny odpuzující gophery v kombinaci s jinými metodami k udržení gopherů pryč?

Ano, použití rostlin odpuzujících gophery v kombinaci s jinými metodami může být efektivnější při udržování gopherů mimo vaši zahradu. Můžete také zkusit použít pasti na gophery nebo nainstalovat podzemní oplocení k dalšímu odstrašení gopherů.

Jsou rostliny odpuzující gophery bezpečné pro jiné rostliny a zvířata?

Většina rostlin odpuzujících gophery je bezpečná pro ostatní rostliny a zvířata. Některé rostliny, jako je skočec, však mohou být při požití toxické pro lidi a domácí zvířata. Vždy je nejlepší prozkoumat konkrétní rostliny, které plánujete používat, a přijmout nezbytná opatření.

Video:

Jak se zbavit gopherů

Jak se zbavit krtků na zahradě – Krtci jsou pryč!

MANAGEMENT PEST MANAGEMENT: Zde je návod, jak se vypořádám s gophery na naší farmě

Hodnocení

James Anderson

Jako zahradník jsem našel tento článek o „10 účinných rostlinách odpuzujících gophery, které udrží vaši zahradu bez gopherů v roce 2024“ velmi užitečný. Jednání s gophery může být docela frustrující a já jsem hledal přírodní řešení, jak je udržet daleko od mé zahrady. Článek poskytuje úplný seznam rostlin, které fungují jako repelenty gopherů, což je přesně to, co jsem hledal. Oceňuji autorovu odbornost při vysvětlování toho, jak tyto rostliny fungují a jejich účinnost při odstrašování gopherů. Zahrnutí vědeckého výzkumu na toto téma navíc dodává návrhům na důvěryhodnosti. Určitě letos začlením některé z těchto rostlin do své zahrady, abych udržela ty otravné zvířátka na uzdě. Děkujeme za cenné informace!

Benjamin Thompson

Zjistil jsem, že tento článek o „10 účinných rostlinách odpuzujících gophery, které udrží vaši zahradu bez gopherů v roce 2024“ opravdu informativní a užitečný. Jako mužský čtenář jsem se vždy potýkal s gophery, kteří mi ničili zahradu, takže hledání přirozených a účinných způsobů, jak je odpudit, je pro mě hlavní prioritou. Článek poskytl úplný seznam rostlin, o kterých je známo, že odradí gophery, jako jsou rostliny ricinového oleje, narcisy a česnek. Oceňuji, že součástí článku byly i tipy, jak tyto rostliny na zahradě efektivně využít a výhody repelentních vlastností každé rostliny. Nemůžu se dočkat, až příští rok vyzkouším některé z těchto rostlin ve své zahradě a udržím ty gophery na uzdě. Celkově skvělé čtení pro každého, kdo se zabývá zahradními škůdci, a vřele doporučuji!“

Emma Smithová

Opravdu jsem si užil čtení tohoto článku o silných rostlinách odpuzujících gopher. Jako vášnivý zahradník jsem se v minulosti potýkal s gophery, kteří zničili mé rostliny, takže hledání přírodních řešení, jako jsou tyto rostliny, je změna hry. Oceňuji podrobné informace o každé rostlině a o tom, jak fungují, aby odradily gophery. Vždy jsem byl fanouškem měsíčků, takže jsem byl nadšený, když jsem je viděl na seznamu. Nejen, že dodávají šmrnc mé zahradě, ale také odpuzují gophery svým silným aroma. Dozvěděl jsem se také o některých nových rostlinách, jako jsou rostliny skočec a narcisy, které příští rok určitě přidám do své zahrady. Jedna věc, kterou bych v článku rád viděl, je více informací o tom, jak tyto repelentní rostliny správně sázet a jak se o ně starat. Existují konkrétní techniky nebo tipy pro maximalizaci jejich účinnosti? Bylo by užitečné vědět. Celkově byl pro mě tento článek skvělým zdrojem v boji proti gopherům. Nemůžu se dočkat, až příští rok vyzkouším tyto rostliny na své zahradě a v roce 2024 si konečně užiji zahradu bez gopherů.

JohnDoe

Tento článek je zachránce! Jako zahradník, který roky bojoval s gophery, se nemohu dočkat, až v roce 10 vyzkouším ve své zahradě těchto 2024 účinných rostlin odpuzujících gophery. Gophery jsou neustálou obtíží, ničí mé rostliny a způsobují v mé zahradě zmatek. Vyzkoušel jsem mnoho řešení, ale žádné nebylo tak účinné, jak jsem doufal. Zdá se však, že tyto rostliny mění hru. Zvláště se mi líbí nápad sázet měsíčky, česnek a mátu. Nejen, že jsou krásnými doplňky na mé zahradě, ale mají také silné vůně, které gophers údajně nesnáší. Jsem také nadšený z výsadby skočec a narcisů, protože jejich toxické vlastnosti údajně účinně odpuzují gophery. Je uklidňující mít přirozené možnosti namísto spoléhání se na škodlivé chemikálie nebo pasti. Díky tomuto článku se konečně cítím vybaven, abych se mohl ujmout zamoření gopherem a získat zpět svou zahradu v roce 2024!

Leave a Comment